Czy powstanie Schronisko Dla Osób Bezdomnych?

Bezdomny, noclegownia (fot. Tcz.pl)
Tczew - Czy powstanie Schronisko Dla Osób Bezdomnych?
Byłeś(aś) świadkiem jakiegoś zdarzenia? Coś Cię bulwersuje? Chcesz przekazać coś ciekawego? Zgłoś teraz zdarzenie, zapewniamy anonimowość.
Chciałem zapytać kiedy w Tczewie powstanie Schronisko Dla Osób Bezdomnych? Pytanie to zadaję teraz ponieważ od bardzo dawna problem bezdomności nie został rozwiązany w naszym mieście w należyty sposób.

Z tego co pamiętam, to bezdomni w Tczewie mogą liczyć głównie na 2 miejsca noclegowe w DPS-ie na ulicy Niepodległości (tylko w trakcie zimy). Poza tym, zostają oni wywożeni do pobliskich miejscowości do schronisk-do Gdańska, do Nowego Stawu, itp. Uważam, że nadszedł czasu by wreszcie coś z tym problemem zrobić i to nie dlatego, że boję się bezdomnych. Nie dlatego, że są często niedomyci. Nie dlatego, że często są oni alkoholikami. Po prostu uważam,że powinni oni u nas w Tczewie mieć swoje miejsce. Nigdy nie wiadomo kiedy i co się wydarzy. Nikt do końca nie wie jak ułożą się nasze koleje losu i tym samym, nie wiadomo czy to my kiedyś nie "wylądujemy" na ulicy. Proszę o to by zadać to pytanie kandydatom. Nawet bezdomne psy i koty oraz inne zwierzęta mają swoje miejsce w Schronisku Dla Bezdomnych Zwierząt, a osoby bezdomne tutejsze władze traktują jak problem którego należy się jak najszybciej pozbyć.

Zdjęcie poglądowe dodane przez redakcję

Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (13)
dodaj komentarz

 • +2

  Dziwne _gość

  10.10.2018, 06:13

  Ci bezdomni muszą być niepełnosprawni jacyś ,powinni zapracować na takie schronisko nic nie robią cały dzień to mają czas i na pracę

  Odpowiedz
  IP: 80.212.xx9.xx1 
 • +10

  Wewkora_gość

  10.10.2018, 08:10

  Och...

  Niby pracują, zbierają puszki, złom itp. problem w tym, że w większości to alkoholicy i wszystko przepijają. Zresztą ja bym miała duże obawy by zatrudnić taką osobę osobę... Może gmina powinna zorganizować jakieś "pracę" wzamian za lokum i pomóc chcącym wstać na nogi. Tylko do tego potrzebne są chęci dwóch stron...

  Cytuj
  IP: 37.47.xx4.xx8 
 • +1

  qq_gość

  10.10.2018, 08:15

  Na czyzykowa chyba też jest noclegownia na przeciw stadionu

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx6.xx0 
 • +16

  koń_gość

  10.10.2018, 08:34

  kto nie chce pracować , niech też nie je- tak mówi Biblia. Chcą noclegowni , to najpierw trzeba ich wyszorować i odkazić . Ja z moich podatków nie dam nic na nich. Sam muszę na wszystko zarobić i nikt mi nic nie daje gratis.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx1 
 • +2

  klacz_gość

  10.10.2018, 13:56

  to jaki oni mają tak wszystko gratis, sam do nich dołącz, ogierze.

  Cytuj
  IP: 83.21.xx4.xx0 
  +2

  Oj_gość_gość

  12.10.2018, 12:52

  Niestety ale to czy zabiorą to z twoich podatków czy nie, nie za bardzo zależy od Ciebie...

  Cytuj
  IP: 46.171.xx7.xx2 
 • +4

  gosc_gość_gość

  10.10.2018, 08:56

  schronisko

  schronisko dla bezdomnych nie jest za darmo dla tych bezdomnych którzy mają dochody.Czasami to bardzo drogie "miejscówki ".Nie każdy bezdomny wylądował na ulicy z własnej winy..Utraty pracy,choroby i łowcy ubogich by im zabrać dach nad głową i lądują z patolom na te prycze Zwierzęta mają raczej lepsze warunki i gratis." tnij.tcz.pl/?u=006a6a

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx3 
 • +14

  Hhhh_gość

  10.10.2018, 21:56

  Pijaki

  A kiedy w koncu ktos zrobi porzadek z tymi pijaczynami z Garnuszewskiego?? Siedza obok garazy przy przedszkolu/ za Borysem/ na Jednosci. To juz nie jest zabawne. Wszedzie naszczane, potluczone szklo po alkoholu. Z policja w kotka myszke graja. Oblesne typy. A najgorzej to jak te ich " kolezanki" babochlopy przyjda- wyzwiska i awantury wtedy. Ostatnio " pani" walala sie polprzytomna po chodniku. Wyjdziesz na balkon- sa, wyjdziesz na zakupy- tez sa obszczymury jedne.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx8 
 • +7

  Saperska city_gość

  11.10.2018, 22:57

  Melina koło Borysa

  To jest po prostu SKANDAL! Ktoś dał koncesję na sprzedaż akoholu obok przedszkola, ale już NIKOGO z władz miasta nie obchodzi co się tam dzieje. Pytanie do wielce szanownych i uczynnych (zwłaszcza przed wyborami) radnych: kto w końcu zrobi z tym porządek? Do tej pory był spokój, a zrobiliście z Saperskiej melinę!

  Cytuj
  IP: 89.200.xx8.xx8 
  +5

  svfvdf_gość

  12.10.2018, 14:03

  proponuję przejść się za galerię alkoholi tą dróżką na plac zabaw. Tam to dopiero syf, osrane ciuchy potłuczone butelki itp. to ta sama ekipa z czerwonymi ryjami.

  Cytuj
  IP: 178.235.xx6.xx1 
 • +5

  Chuiklopus_gość

  14.10.2018, 15:56

  A menele z Parku Kopernika?

  Tczew to jedna wielka wylegarnia menelstwa. Owszem, bezdomny nie równa się alkus i takim co chcą wyjść na prostą można pomóc ale takim czwartakom co koczuja pod Stokrotka na Starym Mieście to tylko wy. j**ax do obozu pracy. Te zapite purpurowe mordy z ranami od bitek, wszami, swierzbem, grzybica i osranymi spodniami to w ostatnim czasie jakaś plaga. Na Starym Mieście, na Jedności Narodu, na Jagiełły, wszędzie juz przesiaduja. Najgorsze jak wejdzie taki do rozklekotanego Meteora w lato bez klimy/z popsuta klima w godzinach szczytu. Zasmrodzi jeszcze bardziej i tak zdezelowany autobus.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx4 
 • +1

  Gosc_gość

  17.10.2018, 19:45

  No co Wy

  U nas w Tczewie to pelna kulturka,menele spod borysa daja dobry przyklad mlodocianym na przyszlosc.maja swoje meliny kolo przedszkola na Saperskiej i kolo biblioteki dla dzieci przy retmanie.wlasciciel sieci borys ma niezle plecy .

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx3.xxx 
 • roza_gość

  21.10.2018, 23:09

  Syty głodnego nie zrozumie

  To kiedyś było dość powszechne powiedzenie, myślę że jest prawdziwe ,ja nie rozumiem jaki zestaw nieszczęść i złych decyzji kieruje czyjeś życie na ulicę ,ale myślę że stać nas na schronisko dla takich osób.Nie rozumiem też potrzeby ubliżania takim osobom (tak są zniszczeni ,często wulgarni i nie pachną konwaliami )tylko skąd ta dziwna potrzeba dosrywania im ,jak by można było ich czegoś pozbawić ( godności, majątku ?) koń_gość- Biblia ma sporo stron warto się zapoznać szerzej cytat,, kto nie pracuje ten niech i nie je" jest z listu do Tesaloniczan i nakaz dotyczy członków kościoła,przestrzegania porządku aby nie być ciężarem dla innych osób.W praktycznym zastosowaniu do osób których nie znamy bezpieczniej będzie zastanowić się nad tym Mt 25 ,44 Wówczas zapytają i ci: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?" 45 Wtedy odpowie im: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili". 46 I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego>>. Gratulacje dla autora artykułu ,trafne i potrzebne spostrzeżenie .Pozdrawiam .

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.