Zaniedbanie na os. Witosa

Deszcz, chodnik
Tczew - Zaniedbanie na os. Witosa
Byłeś(aś) świadkiem jakiegoś zdarzenia? Coś Cię bulwersuje? Chcesz przekazać coś ciekawego? Zgłoś teraz zdarzenie, zapewniamy anonimowość.
Czy istnieje możliwość napisania małego artykułu na temat zaniedbania przez miasto osiedla Witosa? Tak - wiem wiem, że nasz skwer pomiędzy ulicami Modrzewskiego i Głowackiego jest piękny i zadbany. Ale to zasługa radnego. Reszta osiedla jest w opłakanym stanie.

Powstała świetlica i można było do niej doprowadzić chodnik, a np. ulica bądkowskiego - nie taka młoda, bo już ma 7-8 lat, nowe domki za świetlicą (np. ulica Młyńskiego) nie mają ani chodnika, ani jezdni, nadal nie ma chodnika, nie wspomne już o 40-letniej ulicy Kossaka - która ma chodnik dla pieszych jedynie po jednaj stroni i w pewnym miejscu sie urywa, o nawierzchni dla samochodów nie wspomnę nawet. Zrobiono ulice poligonowa, z pięknymi chodnikami, dlaczego tym chodnikiem nie można wejść na ulice kossaka? chodnik się urywa. Dalej trzeba iść ulicą. Ulica Witkiewicza - nie ma chodnika dla pieszych, Malczewskiego, chodnik jest do pewnego momentu i się urywa. miejscami żeby kontynuować spacer chodnikiem trzeba na środku skrzyżowania przejśc na drugą stronę. My też mamy dzieci - chcielibyśmy je puścic do sklepu po zakupy - ale żeby to dziecko doszło do sklepu będzie musiało część drogi iśc po ulicy. Ciągle zakorkowana Aleja Solidarności podowuje, ze dużo samochodów skręca w poligonową i górkami omija korek - niektórzy pomimo słabej nawierzchni naprawdę szybko jadą. Na ulicy kossaka (mniej więcej na przeciwko numeru 55) jest wejście na plac zabaw. Zeby wyjśc z tego placu trzeba przejśc przez ulice bo chodnik jest po drugiej stronie. nie ma zadnych ograniczników, przejścia dla pieszych - nic. Ja póścić dziecko na plac zabaw skoro będzie musiało przejśc przez naprawdę ruchliwą momentami ulicę (zapraszam w godzinach około 16-18 kiedy ludzie wracają z pracy i omijają korek na solidarności). Pisałam w tej sprawie do miasta ale zero odzewu. Tymczasem widać ze miasto ma pieniądze na np. nowe wiaty autobusowe. Może taki artykuł skierowałby wzrok miasta na naszą dzielnice.

Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +2

  heniek_gość

  13.09.2022, 00:19

  Na skrzyzowaniu norwida z dk91 są zle ustawione swiatła . Na dk91 zapala sie czerwone choć nikt nawet nie wyjezdza czy wjezdza na górki i tworza sie korki na dk91

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx0.xx6 
 • -6

  J**zdzidy_gość

  13.09.2022, 07:34

  Puścić winno być. Ortografia to rzecz istotna w języku, który jest jedną z podstaw społeczeństwa.

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx4.xx9 
 • A czego_gość

  17.09.2022, 00:37

  Tu

  Można chcieć od dzisiejszych włodarzy w mieście.Nic nie robią na rzecz mieszkańc?w,bo tak im najwygodniej.

  Odpowiedz
  IP: 188.47.xx4.xx7 
 • +1

  Adam_gość

  23.09.2022, 12:34

  Zdecydowanie przydałby sie chodnik w kierunku Śliwin. Nie tylko dla mieszkańców osiedla Witosa ale i dla nas wszystkich którzy jeżdżą tamtędy do pracy, na rowerach czy chodzą na spacery. Wiele osób skraca sobie dojazd i korzysta z ul. Glowackiego która od świetlicy w kierunku Śliwin jest w kiepskim stanie - zbyt wąska, bez pobocza i chodnika dla pieszych. O ulicach osiedlowych az wstyd wspominać. Dojazd do osiedla budynków wielorodzinnych ul Badkowskiego jest tragiczny - brak chodnika i porządnej nawierzchni. A to zaledwie kilkadziesiąt metrów... Mieszkańcom nowo budowanych domków współczuje dojazdu - Młyńskiego to polna droga mimo ze w mieście. Ulice w starszej cześci osiedla sa od lat tylko doraźnie łatane, betonowe płyty miały być drogą tymczasową a leża juz długie lata.

  Odpowiedz
  IP: 193.164.xx7.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.