Transport służbowy. Ile osób może jechać?

Tczew - Transport służbowy. Ile osób może jechać?
Byłeś(aś) świadkiem jakiegoś zdarzenia? Coś Cię bulwersuje? Chcesz przekazać coś ciekawego? Zgłoś teraz zdarzenie, zapewniamy anonimowość.
Czy w samochodach firmowych 3-osobowych oraz 5-osobowych musi być wolna połowa miejsc. To ograniczałoby prowadzenie działalności gospodarczej.

W tv podczas programów informacyjnych jasno i wyraźnie pracownicy ministerstwa zdrowia informują o tym ze autami 3, 5 i 9 osobowymi mogą jeździć pracownicy w pełnym skaldzie. Problem jest w tym, ze policja może nałożyć mandat, nawet jak robi to przez swoja niewiedze. Czy można ta spraw wyjaśnić.?

Od redakcji:

Pytanie naszego czytelnika przekazaliśmy policjantom.


- W samochodach przewożących do 9 osób - wszystkie miejsca mogą być zajęte. Natomiast w pojazdach, powyżej 10 - co drugie miejsce musi być wolne - wyjaśnia asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • gwajer_gość

    08.04.2020, 07:31

    "Do 9 osób" to od 1 do 8 włącznie. "Powyżej 10" to 11 i więcej. Co w takim razie z samochodami mającymi 9 i 10 miejsc? Jeśli już Pan Rzecznik Policji coś tłumaczy, to niech tłumaczy zrozumiale, a nie wprowadza zamieszanie błędnymi informacjami. Prawidłowe rozumienie jest w grafice tego artykułu: nw samochodach mających ponad 9 miejsc zajętych może być nie więcej, niż połowa, w pozostałych może być komplet. Prosto i jasno.

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx5.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.