Dzisiaj policyjne działania "Prędkość"

Drogówka ma laserowe radary (fot. tcz.pl)
Tczew - Dzisiaj policyjne działania "Prędkość"
Dzisiaj pomorscy policjanci wezmą udział w ogólnokrajowych działaniach "Prędkość". Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, uświadomienie zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów. Policjanci zwrócą również uwagę, czy prawidłowo są przewożeni najmłodsi pasażerowie.

1 kwietnia pomorscy mundurowi wezmą udział w ogólnokrajowych działaniach "Prędkość". Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest bardzo często przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych. Należy spodziewać się większej liczby patroli policji wyposażonych w mierniki prędkości. Do działań zostaną zaangażowane także pojazdy nieoznakowane, wyposażone w wideorejestrator .

- Głównym celem działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. Funkcjonariusze zwrócą także uwagę na inne wykroczenia. Sprawdzimy także czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa. W przypadku przewożenia dzieci w sposób niezgodny z przepisami, nie można liczyć na pobłażliwość funkcjonariuszy. Podczas kontroli należy spodziewać się badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Poprawiające się warunki pogodowe powodują, że kierowcy częściej popełniają wykroczenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • Grazyna_gość_gość

  01.04.2019, 10:56

  tnij.tcz.pl/?u=8e4414

  Odpowiedz
  IP: 87.158.xx8.xx1 
 • +10

  Fakty nie Mity_gość_gość_gość__gość

  01.04.2019, 13:18

  Metoda na Brudzińskiego !

  Jak kogoś zatrzymają , należy powołać się na metodę Brudzińskiego , o znikomej szkodliwości czynu - jego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość i dostał pouczenie ! Panowie policjanci - każdy jest równy wobec prawa !!!!

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx8.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.