Roman Kucharski zajmie się powiatowymi strukturami PO [AKTUALIZACJA]

Roman Kucharski (fot. tcz.pl)
Tczew - Roman Kucharski zajmie się powiatowymi strukturami PO [AKTUALIZACJA]
Roman Kucharski będzie odpowiadał za funkcjonowanie struktur Platformy Obywatelskiej na terenie powiatu. Taką decyzję podjął zarząd regionu.

Roman Kucharski to m. in. były miejski radny i szef biura poselskiego Jana Kulasa.

- Działa koło miejskie w Pelplinie, koło miejskie w Tczewie - któremu szefuję. Teraz będą odpowiadał również za funkcjonowanie struktur na terenie powiatu - powiedział nam we wtorek Roman Kucharski.

Decyzję potwierdza szef regionalnych struktur:

- Co do zarządzania lokalnymi strukturami to zarząd regionu zdecydował, że do wyborów samorządowych w powiecie tczewskim będzie prowadził PO Roman Kucharski - powiedział nam Sławomir Neumann.

Przypomnijmy, na początku grudnia w szeregach PO w całym kraju odbyły się wewnętrzne wybory - jednym kandydatem na szefa powiatowych struktur miał być Bartosz Paprot - miał, ale nie był - bo podobnie jak Rajmund Dominikowski - został zawieszony w prawach członka do wyjaśnienia sprawy. Cała sprawa to pokłosie wydarzeń z 26. listopada ub. roku (pisaliśmy o tym tutaj - Awantura w mieszkaniu wiceprzewodniczącego Rady Miasta? Naruszenie miru domowego? ). Obaj panowie spotkali się najpierw na spotkaniu partyjnym - tam miało dojść do wymiany zdań - z relacji Bartosza Paprota wynika, że Rajmund Dominikowski miał pomówić go do jednej z koleżanek. Wieczorem Bartosz Paprot - w towarzystwie kilku osób - m. in. swojej matki - pojawili się na klatce - przed drzwiami Dominikowskiego. Wiceprzewodniczący RM nie wpuścił Paprota do mieszkania - policja po zgłoszeniu Rajmunda Dominikowskiego wyjaśnia m. in. czy doszło do szarpaniny i naruszenia miru domowego.

- Rozpowszechnianie w komentarzach oraz na portalach internetowych informacje, sugerujące jakiekolwiek szkody spowodowane przeze mnie wobec Pana Dominikowskiego lub jego mienia zostały zmyślone. Wraz ze mną na miejscu było czterech świadków zdarzenia, którzy mogą potwierdzić jego przebieg. Cała sytuacja miała na celu uniemożliwienie mi startu w wyborach na przewodniczącego PO RP w powiecie tczewskim. Jest to kolejna z ciągu zdarzeń - próba skompromitowania mojej osoby w oczach wyborców. - komentował wtedy Paprot.

Sprawę wyjaśnia policja po zgłoszeniu Rajmunda Dominikowskiego. Z kolei radny Paprot zgłosił się na policję, informując o groźbach karalnych, które pod jego adresem mieli kierować jego trzej koledzy z PO. Radny miał też chcieć, by organa ścigania zajęły się ustaleniem autorów witryny, na której miał zostać pomówiony. Sprawą konfliktu obu panów decyzją rzecznika dyscyplinarnego zajmuje się sąd koleżeński. Do tematu wrócimy.

Aktualizacja (15.03).

Do naszej redakcji przesłano kopię wniosku, w którym działacze chcą przeprowadzenia wyborów w lokalnych strukturach partii. Poniżej treść nadesłanego stanowiska.

W załączeniu przesyłam wniosek członków Platformy Obywatelskiej, dotyczący wyborów na przewodniczącego PO w pow. tczewskim. Pod wnioskiem podpisała się większość członków PO w powiecie. Pismo podpisał m in. Poseł Jan Kulas (delegat do Rady Regionu PO), Grzegorz Wróbel - Man (delegat do Rady Regionu PO) i przewodniczący koła w Pelplinie Michał Ćwikliński. Domagamy się DEMOKRATYCZNYCH wyborów przewodniczącego PO w powiecie tczewskim. Nie ma zgody członków Platformy Obywatelskiej w Tczewie, by do wyborów samorządowych, rolę przewodniczącego powiatu pełnił komisarz. Uważamy, że tylko demokratycznie wybrany przewodniczący będzie miał na tyle silny mandat do tego, by przygotować PO do wyborów samorządowych. Ze względu na ochronę danych osobowych, zostały zamazane nazwiska członków.

Z poważaniem

Janina Gadziomska
Sekretarz koła PO w Tczewie
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (9)
dodaj komentarz

 • +16

  Sebastian D._gość

  14.03.2018, 15:00

  Dominikowski to polityczny bankrut i klakier prezydenta! Kłamał przed kamerą że codziennie jeździ po 4 razy Meteorem i NIGDY żaden autobus się nawet nie spóźnił!!! Po za tym to były członek PZPR w stanie wojennym

  Odpowiedz
  IP: 193.200.xx1.xx9 
 • -6

  d_gość

  14.03.2018, 19:17

  Platfusy

  A jak narodowiec z Młodzieży Wszechpolskiej zwrócił mu uwagę w ,,pomorzu samorządowym" na fatalny stan komunikacji w mieście to kłamał jak z nut.

  Cytuj
  IP: 5.172.xx9.xx7 
 • +3

  jestem_gość

  14.03.2018, 15:56

  Znaczy Romek czyściciel, bo po tej partii to tylko pozostało posprzątać i zapomnieć.

  Odpowiedz
  IP: 77.253.xx3.xx0 
 • +13

  Fakty nie Mity_gość_gość_gość__gość

  14.03.2018, 17:36

  Kompetencja !?

  To jak dowcip z Wąchocka !!

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx2.xx7 
 • Sygnalistka_gość

  14.03.2018, 18:41

  We wtorek ogłosił

  A na zebraniu wieczornym kłamał jak z nut

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx0.xx8 
 • -5

  jestem wesoły Romek !_gość

  14.03.2018, 19:51

  ale jaja się porobiły na święta!

  Twarzą partyji inteligentów i przedsiębiorców liberałów i demokratów został emerytowany sprzedawca z czefskiego manhattanu z zasadniczym wykształceniem! Czy to już koniec tej formacji w Tczewie?

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx3.xx6 
 • +4

  Fakty nie Mity_gość_gość_gość__gość

  17.03.2018, 20:57

  To już upadek PO !!

  Jeśli nie ma innej opcji , to już upadek PO !!

  Cytuj
  IP: 188.146.xx3.xx8 
 • +7

  mieszkanka suchostrzygi_gość

  14.03.2018, 22:22

  Autobusy

  codziennie dojeżdżam do szkoły - ogólniaka trójką i autobusy 3 są punktualne. Kto twierdzi inaczej ten łże i jeździ samochodem. Ja na komunikację nie narzekam i inne koleżanki też.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx5 
 • -4

  gość_gość

  14.03.2018, 22:24

  Autobusy

  Sebastian ty cymbale co ma komunikacja do stanu wojennego.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.