6 sposobów na wyjście z długów

(fot. mat. prasowe)
Tczew - 6 sposobów na wyjście z długów
Nie tylko wzrost inflacji, a co za tym idzie wzrost cen towarów i usług są przyczyną popadania w zadłużenie. Okazuje się, że najczęstszą przyczyną problemów finansowych jest nadmierna konsumpcja i brak analizy naszych możliwości finansowych. Bardzo często zaciągamy zbyt wiele zobowiązań, nad którymi tracimy kontrolę. Co możemy zrobić, by wyjść z niewypłacalności i nie doprowadzić do sytuacji, w której do naszych drzwi zapuka komornik, a sen o wizji upadłości konsumenckiej spędza nam sen z powiek?

Jak wyjść z długów?
Zanim jeszcze rozpoczniemy długi proces oddłużania, warto się zastanowić, dlaczego tak szybko popadamy w kłopoty ze spłatą zobowiązań. Okazuje, że najczęstszą przyczyną są brak prowadzenia budżetu domowego, nieprzemyślane zakupy, brak oszczędności i niezrozumienie sposobu działania produktów kredytowych.

1. Działaj już w momencie, gdy masz pojedynczy dług
Jeśli zaciągnęliśmy dług w banku, czy instytucji pożyczkowej, warto postarać się o jego jak najszybszą spłatę. Dlaczego? Należy pamiętać, że każdy dług będziemy musieli spłacić, a jeśli już przy jednym zadłużeniu mamy problemy ze spłatą, to nasze problemy będą narastać. Każda kolejna pożyczka to dodatkowe obciążenie naszego budżetu. Im szybciej spłacimy obecne zobowiązanie, tym lepsza będzie nasza sytuacja finansowa. Zanim skusisz się na kolejne zadłużenie, spłać pierwsze.


2. Zrób listę swoich długów
Kiedy zorientujesz się, że masz opóźnienia w spłacie zobowiązań, koniecznie zrób listę długów. Na liście należy wypisać wszystkie zobowiązania, jakie posiadamy, nie tylko kredyty, pożyczki, czy otwartą linię kredytową w karcie, ale również niezapłacone rachunki za prąd, gaz, czy w spółdzielni mieszkaniowej. Nawet te długi, które zaciągnęliśmy u rodziny, czy znajomych.

3. Posegreguj długi
Mamy już listę długów ich kwoty i wierzycieli. Kolejnym krokiem będzie segregacja długów. Pogrupuj je i zacznij spłatę od najmniejszego. Im szybciej spłacisz małe zadłużenie, tym więcej środków będziesz mógł przeznaczyć na większe raty. W przeciwnym wypadku spłata zobowiązań będzie mocno wydłużona i mało widoczna.

4. Porozmawiaj z wierzycielami
Powszechną metodą, jaką stosują osoby zadłużone, jest unikanie rozmów z wierzycielami. To niestety prowadzi do wdrażania procedur windykacyjnych. Dużo skuteczniejsza będzie rozmowa z wierzycielem o restrukturyzacji kredytu. Oczywiście nie możemy liczyć na to, że dług zostanie umorzony, ale na podstawie wypracowanego porozumienia, bank np. wydłuży okres spłaty, przez comiesięczna rata będzie niższa, a tym samym łatwiejsza do spłacenia.

5. Konsolidacja długów
Wychodząc naprzeciw problemom klientów, banki stworzyły ofertę kredytów konsolidacyjnych. Produkt ten dostępny jest dla konsumentów, którzy są nadmiernie zadłużeni i mają problem ze spłatą swoich zobowiązań. Zatem w kredycie konsolidacyjnym wszystkie długi łączą się w jeden kredyt, który będziemy spłacać w jednej racie. Daje nam to przejrzysty obraz naszej sytuacji i brak konieczności spłacania kilku kredytów i pożyczek o ratach różniej wysokości. Minusem tego rozwiązania jest wydłużony czas spłaty zobowiązania.

6. Zacznij żyć oszczędniej

Jeśli wiesz, że Twoja sytuacja materialna nie jest w najlepszej kondycji, to warto poświęcić kilka lat życia, by pozbyć się zadłużenia. Jeśli obetniesz koszty na rok lub dwa, znacznie łatwiej będzie wyjść z długów. Jeśli zdajesz sobie sprawę z powagi sytuacji, nie rozglądaj się za kolejnym kredytem, czy chwilówką bez BIK , tylko w pierwszej kolejności skup się na ustabilizowaniu swojej sytuacji finansowej.

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +5

  qq_gość

  03.02.2022, 20:02

  aaa pierdo..ce reklamowali na swięta jak wziąć pożyczke....pajace ebane

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx1.xx8 
 • +3

  Raciboor_gość

  03.02.2022, 21:43

  ja biore lewe pożyczki na fakowe konta i nie mam długów

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx6.xx2 
 • +1

  tylko gotówka bez rat_gość

  04.02.2022, 06:26

  brak ci mądrości twój problem

  Długi się biorą z natury ludzkiej chciwości i braku mądrości. Czy musisz mieć to wszystko -te ,, dobra materialne,, ? nie . Jak się nie uczyłeś i jesteś głąb , pijak, nierób i pasożyt wpadasz w tarapaty. Czy musisz mieć ten lepszy samochód niż twój sąsiad -nie. Masz głupią żonę co wydaje kasę na pierdoły -twój problem. Jak masz kredyt na mieszkanie to go spłacaj jako ten priorytet i jak najszybciej.NIE UFAJ BANKOM , TV I TYM REKLAMOM :,że będziesz szczęśliwszy jak kupisz to i owo.JAKŻE SPOKOJNY MA SEN TEN CO NIE MA DŁUGÓW. Aleś jak głupi to cierp.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx2 
 • +3

  gość_gość_gość

  04.02.2022, 08:15

  ....

  Wypad z tymi reklamami!

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx7 
 • -2

  tru_gość

  04.02.2022, 08:56

  Tyle ludzi w Tczewie ma długi ,że głowa mała .A najgorsze jest to ,że oni się tym wcale nie przejmują i jakby mogli to by wzięli kolejną pożyczkę .

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx7.xx5 
 • qq_gość

  06.02.2022, 17:58

  mnie tam głowa nie boli debile same sie biorą...jakby w szkołe za młodu kamieniami nie rzucali to może przypadkiem cośby lizneli na matematyce. Procenty i takie tam...a tak to oni mają procenty ale w butelce na kredyt...nie szkoda

  Cytuj
  IP: 109.197.xx1.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.