3 tony środków ochrony osobistej z Chin dla pomorskich szpitali

(fot. UW Gdańsk)
Tczew - 3 tony środków ochrony osobistej z Chin dla pomorskich szpitali
Prawie 3 tony środków ochrony osobistej trafi do pomorskich placówek medycznych. Wartość zamówienia to milion złotych.

Jak czytamy na stronie Urzędu Wojewódzkiego środki mają trafić do szpitali dzięki staraniom wojewody Dariusza Drelicha.

-
Dziękujemy firmie Chipolbrok za przekazanie środków, Ministerstwu Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej za wsparcie oraz Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. za transport lotniczy z Chin. - czytamy na stronie Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku.


W brakach w wyposażeniu pomorskich szpitali pisaliśmy tutaj. . Władze Pomorza wystosowały w weekend dramatyczny list do resortu zdrowia.


Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +13

  Pamiętliwy. _gość

  06.04.2020, 15:00

  Śmiech przez łzy.

  To smutne, że takie strategiczne rzeczy jak środki ochrony osobistej są produkowane na innym kontynencie i w razie kryzysu takiego jak ten trzeba na nie czekać jak na zbawienie. Dlaczego tak jest? Jak ktoś nie pamięta to proszę sobie przypomnieć gdy tłuste twarze śmiały się w telewizji opowiadając jak to wyprzedają polski majątek, jacy to są mądrzy, że zmniejszają produkcję, która się nie opłaca i przenoszą ją np do Chin. Te mordy są obecne do dziś w polityce. Pamiętajmy o nich!

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx9 
 • +5

  mieczyslaw

  06.04.2020, 15:42

  Ach, wielkie dzięki panie Drelichu!

  Każda informacja jest dla Was, rządzących ważna tylko dlatego, żeby robić na niej politykę?! Panie wojewodo, pan jest już znany ze swojej działalności na rzecz naszego województwa. Pracuje pan tutaj, tak jakby pan za karę siedział w pomorskim. Gdzie są środki ochrony dla szpitali, gdzie są testy, gdzie rezerwy na wypadek takich sytuacji, jaka ma miejsce obecnie?! Jesteście kompletnie nieprzygotowani! A ta cała propaganda medialna jest nic niewarta.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +8

  lokis_gość

  06.04.2020, 16:27

  Spółdzielnia Inwalidów na Zamkowej

  Kiedyś na Zamkowej 11 była Spółdzielnia Inwalidów, która właśnie produkowała odzież ochronną, BHP, rękawice itp., ale nie opłacało się i niewidzialna ręka im. Balcerowicza zmiotła naszą spółdzielnię z rynku producentów. Teraz trzeba sprowadzać to wszystko z drugiego końca świata. Też drogo i czy nada się to w ogóle do użytku, czy też po rozpakowaniu od razu do utylizacji, nie wiadomo.

  Odpowiedz
  IP: 185.246.xx8.xx0 
 • a_gość

  06.04.2020, 18:21

  Drożdzownia też był ale komuś przeszkadzała teraz nie uświadczysz w sklepie brak-i mądry polak po szkodzie

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx3.xx8 
 • +1

  Jony von fentyl_gość_gość_gość

  06.04.2020, 18:44

  ..

  To teraz Chiny są zadowoleni gospodarka na świecie pada a w Chinach rośnie i skąd ten wirus sami pomyślcie

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx8.xx1 
 • Czyżykowiak_gość

  07.04.2020, 01:14

  Tylko Chiny mogą uratować Europę ....

  .... i Polskę, już jadą pociągi ze środkami ochrony osobistej, za chwilę będą pociągi wypchane testami, a z czasem wszystkim innym czego będziemy potrzebować. My produkujmy tylko usługi, a resztę sprowadzajmy z Chin!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx1.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.