Darmowa mammografia dla mieszkanek Tczewa

Mammografia
Darmowa mammografia dla mieszkanek Tczewa
W kwietniu na parkingach wybranych sklepów Kaufland pojawią się mobilne punkty badań mammograficznych. Mammobusy zaparkują również w miastach województwa pomorskiego - m.in. w Bytowie, Gdyni, Lęborku, Tczewie oraz w Wejherowie. Z bezpłatnej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać panie w wieku 50-69 lat.

Bytów, Gdynia, Kwidzyn, Lębork, Tczew i Wejherowo to miasta, w których już w kwietniu panie będą mogły wykonać bezpłatną mammografię. Darmowe badanie przysługuje kobietom, które posiadają ubezpieczenie zdrowotne i nie chorowały do tej pory na raka piersi. Aby skorzystać z bezpłatnej mammografii, wystarczy zarejestrować się telefonicznie lub przez stronę internetową. Podczas rejestracji nastąpi weryfikacja pacjenta w systemie prowadzonym przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Swój udział w badaniu mogą zgłosić wszystkie kobiety spełniające kryteria programu, w tym pracownice sieci Kaufland.

Bezpłatną mammografię można wykonać co dwa lata. Wyjątek stanowią kobiety będące w grupie ryzyka - obciążone mutacją w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2, które mogą wykonać badanie co dwanaście miesięcy. Coroczna darmowa mammografia możliwa jest też w przypadku stwierdzenia nowotworów piersi w rodzinie, na przykład u mamy, siostry lub córki. Aby zapisać się na badanie, należy zadzwonić pod numer 58 767 34 44 (Geneva Trust) lub 58 666 24 44 (LUX MED), w zależności od lokalizacji i daty badania. Szczegółowy "rozkład jazdy" mammobusów dostępny jest na stronie: Zaangażowanie społeczne | Kaufland.

W 2022 r. mammobusy zaparkowały na parkingach sklepów Kaufland ponad 1200 razy. W nowym roku sieć ponownie zachęca do odwiedzania mammobusów, które pojawią się przy wybranych marketach Kaufland. W kwietniu mobilne punkty badań zaparkują w niemal 100 lokalizacjach.


- Tczew - 14-17.04, parking Kaufland przy ul. Kwiatowej 17 - LUX MED
- Tczew - 25.04, parking Kaufland przy ul. Kwiatowej 17 - Geneva Trust

Drukuj
Prześlij dalej