Grzegorz Wasielewski powalczy o fotel burmistrza Gniewa

Grzegorz Wasielewski (fot. facebook.com/grzegorz.wasielewski)
Tczew - Grzegorz Wasielewski powalczy o fotel burmistrza Gniewa
Kto powalczy o fotel burmistrza miasta i gminy Gniew? Oficjalnie o chęciach startu w jesiennych wyborach samorządowych poinformował tamtejszy radny - Grzegorz Wasielewski.

Obecna burmistrz Gniewa - Maria Taraszkiewicz - Gurzyńska już kilkukrotnie informowała dziennikarzy, że obecna kadencja jest jej ostatnią. Kto przejmie schedę po byłej burmistrz? Tego dowiemy się po jesiennych wyborach samorządowych. Są już jednak pierwsi chętni do stanięcia w przedwyborcze szranki:

- Uważam, że to dobry moment, aby oficjalnie zakomunikować Wam, iż w zbliżających się wyborach samorządowych będę kandydował na urząd Burmistrza Miasta i Gminy Gniew. Jest to dla mnie bardzo ważna, życiowa decyzja, poparta ponad dwudziestoletnią społeczną pracą na rzecz naszej Małej Ojczyzny. Z wieloma z Was miałem okazję współpracować przy wielu sprawach dotyczących naszej Wspólnoty. To Wy, przekonaliście mnie do próby podjęcia się misji zarządzania naszą gminą. Od młodzieńczych lat byłem społecznikiem, dla którego pasja i lokalny patriotyzm są na tyle silne, że kreują do dziś moją życiową drogę. Ktoś kiedyś powiedział, że w moich żyłach płynie Gniew :) Tak, ale ten, który kieruje mną do czynienia zmian i walki o lepsze. Lepsze dla naszych dzieci, wnuków naszych Rodziców i dla nas samych. Zaczynając od działań na rzecz ochrony środowiska, poprzez inicjatywy charytatywne, kulturalne, muzyczne, dziennikarskie, zaangażowanie na rzecz budowy mostu, szkoły, dróg wiejskich, chodnika wzdłuż DW234, czy rewitalizacji Starego Miasta jak i przy wielu innych ważnych dla mieszkańców sprawach. Uważam, że aktywność i pasja w działaniu są gwarantem skuteczności. Szereg moich działań choćby w mijającej kadencji Rady Miejskiej podejmowałem kierując się przede wszystkim dobrem mieszkańców i rozwojem gminy. W wielu przypadkach konieczna była nieustępliwość, a nawet presja społeczna. Zdaję sobie doskonale sprawę z ogromu wyzwań jakie stoją przed przyszłym włodarzem Gminy Gniew. Jestem jednak gotowy i przekonany co do moich predyspozycji zarówno w znajomości samorządu, jak i cech, które pozwolą mi walczyć do końca o wiele ważnych dla nas wszystkich inwestycji. Gmina Gniew jak nigdy dotąd potrzebuje lidera i dobrego gospodarza. - napisał kilka dni temu na portalu społecznościowym, Grzegorz Wasielewski, Radny Rady Miejskiej w Gniewie.

Na razie nie wiadomo, kto z kim zmierzy się obecny rajca. Jakiś czas temu na przedwyborczej giełdzie padały między innymi takie nazwiska jak - Maciej Czarnecki, Rafał Kamiński, Krzysztof Urban, czy Krzysztof Lisiecki.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (17)
dodaj komentarz

 • -13

  Stary Gniewius_gość

  31.07.2018, 09:35

  Wreszcie odpowiednia osoba,na odpowiednim stanowisku :)

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx0.xx2 
 • +9

  Patriota niezależny_gość_gość__gość

  31.07.2018, 09:41

  Tylko nie PiS !?

  Jeśli nie kandydat z PiS ,PO ,PSL, SLD to pełne poparcie !!!!

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx6.xx0 
 • -1

  Bez PiS się nie da!_gość

  31.07.2018, 11:28

  Patriotyzm sowiecki i poniemiecki

  Twoje poparcie nie jest warte funta kłaków i świadczy o twojej głupocie, albo żeś folksdojcz lub ruski troll. Żeby gospodarować miastem, trzeba trzech rzeczy: pieniędzy, pieniędzy i pieniędzy! Pieniądze dla samorządów mają: rząd i marszałek województwa. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że to Prawo i Sprawiedliwość będzie decydowało o obu instytucjach. Nawet Sorosa nie stać na to, by sfinansował rozwój polskich samorządów.

  Cytuj
  IP: 195.47.xx1.xx0 
  +3

  Fakty nie Mity_gość_gość_gość__gość

  31.07.2018, 20:35

  Mądry Polak ?!

  Nie będzie popierał zwolennika pis ,psl,sld,po to miasto upadło i inne również po ich rządach !!!!

  Cytuj
  IP: 188.146.xx3.xx7 
  +3

  Prawda Czasu__gość_gość_gość_g_gość

  01.08.2018, 09:33

  Bez PiS się nie da ?????

  Mądry Polak po szkodzie! NOWĄ PRZYPOWIEŚĆ SOBIE KUPI, ŻE I PRZED SZKODĄ I PO SZKODZIE GŁUPI JAK NIE POTRAFISZ NIE PCHAJ SIĘ NA AFISZ - PRZEDSTAWICIELU Z PISu!

  Cytuj
  IP: 188.146.xx4.xx7 
 • -7

  Koleżanka _gość

  31.07.2018, 13:35

  Grzegorz, trzymam kciuki ????

  Odpowiedz
  IP: 159.205.xx4.xx7 
 • +7

  wybory_gość

  31.07.2018, 14:38

  wybory

  Moje zdanie i tylko moje. Nie widzę tej osoby jako burmistrza . Faktycznie zaistniał w środowisku z różnych poczynań. Jedne były uzasadnione inne głupie. Jest to wychowanek BB. Razem działali i niestety ale pozostawili po sobie złe wrażenia. W tym czasie oddali Zamek i pół miasta. Miasto wskutek ich głupich decyzji musiało wybudować bloki dla mieszkańców wysiedlanych budynków. Prawdopodobnie uzyskane środki ze "sprzedaży" Zamku i obiektów towarzyszących nie starczyły na wybudowanie mieszkań. W czasie ich "urzędowania" wybudowano mostek na Wierzycy niezgodnie z procedurą budowlaną. Mostek nigdy nie był dopuszczony do ruchu pieszego i kołowego. Jak się okazało zdążył już "zgnić" - "zmurszeć", a gmina nadal płaci kary za jego wybudowanie. Czyj to wstyd Panie Wasielewski. Dużo nie brakował, a przez Wasze rozpasanie firma Mikrostyk byłaby została zlikwidowana bo "zabraliście" dla Zamku jej przyległy teren. Dzisiaj wskutek Waszych działań firma nie ma dojazdu do zakładu, a gmina musi wybudować drogę dojazdową na koszt miasta. Jak macie tak dalej działać to dajcie sobie spokój z burmistrzowaniem. Pani Gurzyńska niech nadal zostanie i dokończy te roboty, które rozpoczęła. Ma kwalifikacje, doświadczenie i zna temat samorządów. Przed wszystkim nie działa nerwowo, zachowuje spokój i daleko posuniętą rozwagę oraz umiejętność prowadzenia rozmów.

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx8.xx3 
 • -1

  xxx_gość

  02.08.2018, 21:54

  Dajcie już spokój...

  Dajcie już spokój z tą obecną Panią Burmistrz. Jej rządy to maraz oraz stagnacja gminy i kropka . Spójrzcie w którym miejscu my jesteśmy z takim potencjałem , a gdzie są inne miasta. Czyja to wina?To dziek młodym i ambitnym radnym ruszyły najważniejsze inwestycje w gminie. P Maria była wręcz przeciwna rewitalizacji starówki i rozbudowie szkoły ,, ... szkoły nie będę budowała chociaż byście mnie przymuszali...", ,,... rewitalizacja? Przecież miasto jest piękne i nie trzeba żadnej rewitalizacji..." Słowa Pani Burmistrz z przed trzech lat. Oczywiście bez wkładu Burmistrz nie byłoby tego i chwała jej za to, przecież to władza wykonawcza, ale dopiero przyparcie do ściany przez radnych spowodowało ruch w tym kierunku. BRAWO dla nich :-)!!! Gdyby nie sprzedaż zamku, to dzisiaj przy obecnych rządach stała by jedna wielka ruina i trzeba byłoby sporro dopłacać aby w ogóle ktoś zechciał go wziąść ,bo gminy nie byłoby stać na utrzymanie. Bloki na Sidorowicz budowała obecna Pani Burmistrz w poprzedniej kadencji za kosmiczną sumę 8mln zł- 36 mieszkań. Ile kosztował m2? W tym roku mija 10 lat od sprzedaży zamku oraz 10 rocznica budowy drogi do Mikrostyku. Z tego 8 lat to czyje rzady? Spokój i rozwaga? Czy raczej polityka świętego spokoju i uśpienia gminy na dlugie lata? Umiejętność prowadzenia rozmów? Hahahaha... Z kim...??? Pozdrawiam

  Cytuj
  IP: 31.0.xx2.xx1 
 • +3

  Fan_gość_gość

  31.07.2018, 15:10

  Wybory Samorządowe

  Żenada żenada kandydat na Burmistrza ha ha

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx6.xx3 
 • -3

  Uważajta!!!!!_gość

  31.07.2018, 19:12

  Bo może PiS wystawi Mieczysława Matysiaka,dyrektora DPS.

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx0.xx8 
 • -7

  Gniewianka_gość

  31.07.2018, 20:27

  Super, Grzegorz dasz radę

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx6.xx0 
 • -1

  Ewa _gość_gość_gość

  31.07.2018, 20:30

  Pani Marysi już dziękujemy

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx6.xx0 
 • +3

  rytm_gość

  31.07.2018, 21:06

  wybory

  Dlaczego mamy dziękować. Wypraszam sobie wypowiadanie się w moim imieniu. Nic nie można wykluczyć, wszystko może się zdarzyć i p. Gurzyńska może jeszcze nam porządzić. A co ma do roboty, nadal będzie się realizowała zawodowo. Mnie osobiście nie przeszkadza i ani też nie pomogła, i nie zaszkodziła. Niech startuje.

  Cytuj
  IP: 188.146.xx8.xx3 
 • obywatel_gość

  03.08.2018, 21:10

  wybory

  Dajcie już spokój. 10 lat - mieliście 2 lata na wybudowanie bloków i drogi do Mikrostyku i co ! No i nic. Nie było gminy stać na utrzymanie Zamku - jesteście śmieszni. Gmina około 20 lat inwestowała w odbudowę Zamku i zaniedbała wszystkie inwestycje w mieście i gminie, po to aby za fryko oddać odbudowany Zamek. Mówienie, że gminy nie było stać na utrzymanie obiektu wzbudza salwy śmiechu. Tam rządził każdy, kto szybciej wstał, a może i każdy kto tam pracował, tylko nikt nie dbał o interes gminy aby gmina z tego coś miała. Najprościej było oddać za kolejne fryko odbudowany Zamek. A co dzisiaj gmina i miasto ma z Zamku. Nic panowie radni ! Nikt nie ma zasług, tylko radni którzy wokół siebie robią dużo fermentu. Póki co nic nie osiągnęli i nic na swoje konto nie zrobili, a od gadania i braku środków finansowych nic nie przybędzie. Gniew zaorać i będzie spokój. Pracy nie ma, a ta która jest to za 2100,- brutto. Żyje się drogo, wszędzie daleko, a koszty dojazdu do pracy zrównują się z kosztami wynajmu mieszkania w Tczewie, Kwidzynie itd. Za chwilę w Gniewie będzie młody, prężny burmistrz nic nie mogący ale za to witający pracowników z Ukrainy 500 +.!

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx6.xx5 
 • +2

  Prawda Czasu__gość_gość_gość_g_gość

  16.08.2018, 06:40

  Gurzyńska Burmistrzem !

  Gurzyńska Burmistrzem i basta ! Reszta niech się uczy ! Mieszkańcy Gniewa mają swój rozum !!!!!!

  Cytuj
  IP: 188.146.xx8.xx1 
 • +2

  Darek_gość

  22.10.2018, 10:16

  Moja opinia

  Za co się nie zabrał to spaprał. Nic mu się nie udało. Prowadzi wojnę ze wszystkimi i ze wszystkim. Mowa nienawiści i pomówień. "Kto mieczem wojuje od miecza ginie" , no i poległ.

  Odpowiedz
  IP: 80.254.xx4.xx5 
 • +2

  Aldona_gość

  22.10.2018, 10:53

  Zawiedzona

  Jeżeli wyniki wyborów potwierdzą się, to znaczy że Grzegorz nic nie będzie znaczył ? Nic a Nic ?

  Odpowiedz
  IP: 83.21.xx7.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.