Kociewie może być atrakcyjne także dla kajakarzy

Kajaki (fot. pelplin.pl)
Tczew - Kociewie może być atrakcyjne także dla kajakarzy

zobacz galerię zdjęć: 2
Kociewie może być atrakcyjne także dla kajakarzy. W Pelplinie jest gotowa przystań, która powstała w ramach projektu "Pomorskie Szlaki Kajakowe - Wierzycą po zabytkach Kociewia".

Pierwszą ze zlokalizowanych na terenie gminy Pelplin przystani kajakowych był Rajkowski Młyn. Teraz przyszedł czas na przystań kajakową w Pelplinie nieopodal Bazyliki Katedralnej.

- Samej lokalizacji nie trzeba Państwu przybliżać, przecież przystań znajduje się niemal w centrum miasta. Wyposażona jest w niezbędne dla kajakarzy elementy, a więc: pomost pływający, miejsce do suszenia kajaków, drewniane wiaty oraz ścieżki między nimi, parking dla obsługi przystani oraz inne elementy małej architektury. Jest to obiekt ogólnodostępny, jednak w pierwszej kolejności ma służyć korzystającym z Wierzycy kajakarzom. - informują urzędnicy z Pelplina.


Na całe zadanie realizowane na terenie Gminy Pelplin składają się cztery inwestycje zlokalizowane w: Rajkowach, Pelplinie oraz Stockim Młynie. Jest ono współfinansowane ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego w 85%. Podsumowując koszty, wartość zadania wyniosła 1.037.075 zł (wraz z wydatkami niekwalifikowanymi), a dofinansowanie unijne 812.152 zł. Wykonawcą zadania była "Temida" Sp. z o. o. z Gniewa.


- Pozostaje mieć nadzieję, że już niebawem możliwe będzie w pełni korzystanie z wybudowanej infrastruktury, a także przepięknej, urokliwej i trudnej dla kajakarzy Wierzycy. - dodają przedstawiciele pelplińskiego ratusza.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +5

  kolo_gość

  11.05.2020, 09:15

  i jak tu żyć? z jednej strony zachęcacie do aktywności, z drugiej na wp czy interii artykuły szkalujące ludzi, którzy aktywowali się nad morzem czy w innych terenach zielono-morsko-górskich. rozumiem, że zdrowy rozsądek, ale jak go używać, kiedy mamy w PL taką a nie inną gęstość zaludnienia, a nie wszyscy mają auta, żeby sobie w jakieś odludne miejsca pojechać. dlatego pytam, jak żyć? czy siedzieć, czy wychodzić, a może biegać po ulicach?

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx2.xx9 
 • +3

  Bez hejtu_gość_gość_gość

  11.05.2020, 09:36

  Szczególnie atrakcyjne

  Szczególnie atrakcyjne okolice jezior w Lubiszewie, pięknie gnojone śmieciami na brzegach przez pięcsetplusy i patologiczną młodzież z pobliskiego miasta Tczew.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx8 
 • +5

  gość_gość

  11.05.2020, 09:58

  dobry początek

  Chcąc przywrócić stare dobre tradycje związane z kajakarstwem turystycznym, Pelplin zrobił b.dobry pierwszy krok. Ciekawe tylko dla kto i od kiedy będzie mógł z tego miejsca korzystać, bo na razie brama wjazdowa zamknięta jest na klucz;) A tak przy okazji, przeciw komu postawiono blokadę przy wjeździe nad śluzę w Pelplinie? Może miasto pomyślałoby także, o placu zabaw przy ul.Kościuszki, który zarasta trawą, oraz o ścieżce rowerowej przy której, po ławkach zostały resztki , a może warto by zakupić kilka nowych ławek?Sezon wszakże rozpoczęty...

  Odpowiedz
  IP: 87.204.xx2.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.