Gniew. Są pieniądze na artystyczny projekt

Pieniądze (fot. tcz.pl)
Tczew - Gniew. Są pieniądze na artystyczny projekt
Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie otrzymała dofinansowanie w wysokości 31 000 zł z Programu Edukacja Kulturalna 2021 Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na organizację wyjątkowych warsztatów wokalnych, teatralnych oraz tanecznych dla mieszkańców miasta i gminy Gniew. Będzie się działo!

Projekt "Zakochani w kulturze" zakłada cykl warsztatów stymulujących kreatywność i twórczo aktywizujących dla wszystkich grup wiekowych. W ramach projektu odbędą się: warsztaty teatralne, wokalne i taneczne.
- Celem naszego projektu jest rozwój kapitału społecznego w aspekcie kulturalnym, integracja mieszkańców, otwarcie na nowe możliwości, rozwój ich zainteresowań a także podniesienie potencjału naszej instytucji - mówi Anna Czyżewska, dyrektor CKiBP Gniew. - W ramach projektu chcemy zorganizować warsztaty dla mieszkańców gminy Gniew, których efektem będzie realizacja musicalu. Musical zrealizowany zostanie w oparciu o utwory Agnieszki Osieckiej, Zbigniewa Wodeckiego, Marka Grechuty, piosenki Magdy Umer i Edyty Geppert.


Na warsztatach tanecznych i teatralnych uczestnicy rozwiną wyobraźnię, poznają umiejętności prezentacji scenicznej, dowiedzą się, jak prawidłowo korzystać z aparatu mowy a także jak pracować ze scenariuszem. Z kolei na warsztatach wokalnych poznają możliwości swojego głosu oraz poprawią jego sprawność. Zajęcia realizowane będą w oparciu o klasyki muzyki polskiej.

Swoistą nagrodą za udział w projekcie będzie upragniony przez naszych mieszkańców wyjazd na spektakl do Teatru Muzycznego w Gdyni, połączony ze zwiedzaniem obiektu. Podsumowaniem warsztatów będzie wspólne przygotowanie musicalu z wykorzystaniem klasyki polskiej piosenki.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • Ryszard_gość

  02.04.2021, 11:20

  Samolans

  A kogo to?

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx2.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA