Trwają szczepienia w DPS, kończą się w grupie medyków

Szczepionka (fot. 4freephotos.com)
Tczew - Trwają szczepienia w DPS, kończą się w grupie medyków
Zakończył się proces podawania pierwszej dawki szczepionki przeciwko COVID-19 pacjentom Domów Pomocy Społecznej. Równocześnie trwa akcja podawania drugiej dawki medykom z Tczewa i okolic.

Trwa Narodowy Program Szczepień przeciwko COVID - 19. Jako kolejna grupa szczepieni są seniorzy 80 plus. W Tczewie to grupa blisko 2300 osób. W większości punktów (w Tczewie jest ich 6) seniorzy są szczepieni od 25 stycznia - natomiast do 18. do 22. stycznia odbywała się akcja szczepienia mieszkańców Domów Pomocy Społecznej.

- W Domach Pomocy Społecznej zakończyła się akcja podawania pierwszej dawki. Zainteresowanie było bardzo duże - na poziomie 90 procent. Równocześnie trwa jeszcze akcja podawania drugiej dawki szczepionki medykom w Szpitalach Tczewskich. Data zakończenia szczepień zależy od dostępności preparatu - mówi Mirosław Augustyn, starosta tczewski.

Jak dotąd na terenie powiatu nie stwierdzono szczepionych poważniejszych skutków ubocznych i działań niepożądanych u zaszczepionych pacjentów.

Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • -3

  tak_gość_gość_gość_gość_gość

  26.01.2021, 10:05

  a co powiecie o nagłym zgonie po szczepieniu w dpsie w Oleśnicy ?

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx5.xx2 
 • Lekarz_gość

  26.01.2021, 10:48

  Nie łżęj antyszczepionkowy debilu.

  Cytuj
  IP: 62.111.xx3.xx0 
 • +11

  majka_gość

  26.01.2021, 10:18

  Mam nadzieję, że lekarze w końcu zaczną przyjmować pacjentów w gabinecie. To co teraz się dzieje woła o pomstę do nieba.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx3.xx2 
 • -6

  ANTY COVID ANTY PIS_gość

  26.01.2021, 11:17

  EUGENIZM GERIATRYCZNY

  BEZPRAWNY NIERZADPOSTANOWIŁ WYMORDOWAĆ ZA POMĄCĄ EKSPERYMENTU MEDYCZNEGO WSZYSTKICH SENIORÓW PODAJĄC IM SMIERCIONOŚNY PREPARAT WYKONYJĄC NA NICH EUTANAZJĘ ! TEN ZBRODNICZY RZĄD NIE RÓŻNI SIĘ NICZYM OD HITLEROWCÓW Z AUSCHWITZ-BIRKENAU!!!! LUDZIE OCKNIJCIE SIĘ W KOŃCU!!! CZY NIE WIDZICIE ŻE TE BESTE OKŁAMUJA WAS I CHCĄ WAS POZABIJAĆ BY TYLKO OSIĄGNĄC GLOBALNY CEL JAKIM JEST DEPOPULACJA I NIEOGRANICZONA NIZYM WŁADZA KILKU OPENTANYCH DEMONAMI LUDZI!!! JESLI NAPRAWDĘ KOCHASZ SWYCH DZIADKÓW NIE PROWADZ ICH NA PEWNĄ ZGUBĘ !!!!! NIERZĄD ROZESŁAŁ DEMAGOGICZNE ULOTKI BY ZACHĘCAĆ LUDNOŚC DO TZW SZCEPIEŃ , JA WAM MÓWIĘ NIEDAJCIE SIĘ ZWIEĆĆ TE SZCZEPIONKI TO PEWNA SMIERĆ A W NAJLEPRZYM RAZIE UTRATA ZDROWIA. NIERZĄ KUPIŁ JE ZA NASZE PIENIADZE BEZ NASZEJ ZGODY I BEZ NASZEJ ZGODY CHCE WAM TO WSTRZYKĄC . MACIE SWOJE PRAWA ,BROŃCIE SIĘ, ALBO ZLIKWIDUJCIE TEN RZĄD PAMIĘTAJCIE NIEJEZTEĆIE PAŃSTWOWĄ WŁASNOŚCIĄ NIEJESTEŚCIE KORPORACYJNĄ WŁASNOŚCIĄ !!! Z CAŁĄ STANOWCZOŚCIĄ ODRADZAM BRANIA UDZIAŁU WTYM NIELEGALNYM EKSPERYMENCIE MEDYCZNYM !!!!

  Odpowiedz
  IP: 77.115.xx0.xx8 
 • +4

  WIKTOR_gość_gość_gość_gość_gość

  26.01.2021, 12:58

  Zmień natychmiast leki.

  Cytuj
  IP: 84.38.xx8.xx6 
 • -1

  tak_gość_gość_gość_gość_gość

  26.01.2021, 15:33

  "Nie łżęj antyszczepionkowy debilu."

  sam łżesz ja jedynie mówie prawdę której w zmanipulowanej tv nie usłyszysz

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx5.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA