Dzisiaj policja szuka wykroczeń pieszych oraz wobec pieszych

Przejście dla pieszych
Tczew - Dzisiaj policja szuka wykroczeń pieszych oraz wobec pieszych
Dzisiaj (30.11) mundurowi zwrócą szczególną uwagę na wykroczenia pieszych oraz wobec pieszych. 60,1% tragicznych zdarzeń drogowych było skutkiem nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu na przejściu. Teoretycznie właśnie w oznakowanym miejscu, w którym przecinają się drogi pieszych i kierujących, niechroniony uczestnik powinien czuć się bezpiecznie, a jednak jest całkowicie inaczej. Aż 3466 razy policjanci byli wzywani do obsługi zdarzenia drogowego w obrębie przejścia.

Okres jesienno-zimowy jest szczególnie niebezpieczny dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. W lipcu 2019 roku na polskich drogach zginęło 36 pieszych. W grudniu aż 127! Do tragicznych zdarzeń dochodzi najczęściej w godzinach popołudniowych. Do 27,8% wypadków dochodzi między 16:00, a 19:00. W tych godzinach zginęło 249 osób, co stanowi 31,4% wszystkich ofiar. Ponad połowa z nich to osoby powyżej 60 roku życia.

Jesień oraz zima są w Polsce okresami wyjątkowo niesprzyjającymi bezpieczeństwu. Krótki dzień, niskie temperatury, opady deszczu, śniegu są codziennością polskich kierowców. Osoba prowadząca pojazd zazwyczaj jest chroniona karoserią oraz licznymi systemami poprawiającymi bezpieczeństwo. W konfrontacji z samochodem, niechroniony uczestnik ruchu drogowego, szanse ma niewielkie.

-
Przypominamy, że przechodząc przez jezdnię, należy skupić się na bezpiecznym dostaniu się na drugą stronę części drogi przeznaczonej dla ruchu pojazdów. Nieustanne rozglądanie się, niekorzystanie z urządzeń elektronicznych, używanie elementów odblaskowych, respektowanie przepisów ruchu drogowego oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania, są gwarantem bezpieczeństwa. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +10

  ORMO_gość

  30.11.2020, 07:09

  grudzień miesiącem kontroli policji

  1 grudnia będzie dniem sprawdzania i audytu naszym policjantom. Róbcie zdjęcia, gdzie śpią , gdzie nie zakładają masek, gdzie spożywają i co....

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx0.xx6 
 • +5

  mirek_gość

  30.11.2020, 09:44

  oj przydałoby się. w sobotę wieczorem wracałem z malborka i na skrzyżowaniu aleja solidarności/kazimierz wielki/aleja kociewska stałem sobie na skręcie w lewo w aleję kociewską. zielone dla pieszego, ale i zielone z kazimierza wielkiego dla aut - kobieta sobie idzie, a przez przejście na ZIELONYM, nie migającym, pełnym zielonym, a facet z kazimierza wielkiego na pełnej prędkości jedzie w lewo - i gdyby kobieta się nagle nie zatrzymała widząc idiotę, to by ją potrącił, bo przejechał normalnie, bez zwalniania przed przejściem i jeszcze wściekła morda, że ktoś przechodzi na zielonym, kiedy on skręca. niemniej poczułem obywatelski obowiązek i nagranie przesłałem na policję, oby faceta spisali, bo krew mnie zalewa, gdy widzę tak lekkomyślnych ludzi - coraz więcej bezmózgów. i nie piszcie, że facet jej nie widział, że wtargnęła, że miał prawo - on nie skręcał normalnie w lewo, tylko zap...ał. i każdy kierowca wie, że zielony zwykłe światło jak jedziesz w lewo czy w prawo przy przejściu z sygnalizacją oznacza, że równoległe przejścia też mają zielone. głąb i tyle. podobnie dzieje się na sobieskiego/wojska polskiego pod biedrą.

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx2.xx6 
 • +3

  Gosc_gość_gość_gość

  30.11.2020, 10:12

  Piesi

  Jak na teraz zapraszam policje po cywilnemu na Gdańska, ulica ładnie zrobiona a nawyki pieszych stare.

  Odpowiedz
  IP: 185.167.xx2.xx4 
 • +1

  Justyna _gość

  30.11.2020, 18:09

  Dokadnie!!!! Dzis mi krowa wyskoczyla na srodku ulicy, uslyszala co o niej myślę

  Cytuj
  IP: 188.147.xx9.xx0 
 • +1

  observeur_gość

  30.11.2020, 20:45

  "...Ponad połowa z nich to osoby powyżej 60 roku życia..." No i trzeba dodac, ze mieli choroby towarzyszące, zatem ich los został juz dawno przypięczętowany, to była kwestia czasu by coś ich rozjechało.

  Odpowiedz
  IP: 5.172.xx4.xx9 
 • +2

  Obywatel RP_gość_gość

  30.11.2020, 23:18

  Ulala

  Niech węszą. Niech sie nieroby w koncu do roboty wezmą, a, nie tylko śpią w tych radiowozach na działkach i przy kominie na Rokitkach.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx1.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.