Jak sprawnie zorganizować transport samochodu?

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Jak sprawnie zorganizować transport samochodu?
Nowy samochód to ogromna radość, ale żeby naprawdę cieszył, musi najpierw dotrzeć do Ciebie w dobrym stanie. Bez względu na to, jakie auto kupujesz - czy rodzinnego vana, czy kolekcjonerskiego Chevroleta, musisz zadbać o jego odpowiedni transport. Co prawda auto można przewieźć samemu, ale nie zawsze jest to dobra opcja. Im dalsza trasa, tym przewóz może trwać dłużej i więcej niespodzianek może się przytrafić po drodze. Zlecenie transportu samochodu profesjonalnej firmie to najlepsze z możliwych rozwiązań. W takiej sytuacji wiesz, że autem zajmą się profesjonaliści, a Twoje nowe "cztery kółka" będą bezpieczne.
 
Przygotowanie samochodu do transportu
 
Sposób przygotowania samochodu do transportu zależy od tego, czy sprowadzasz auto z jednego z krajów należących do UE, z innego miasta w Polsce, czy z kraju nienależącego do Unii. W granicach Unii Europejskiej pojazd musi być transportowany wraz z listem przewozowym CMR, a przewoźnik musi mieć ze sobą upoważnienie do odbioru auta. Niekiedy spisywany jest również dokument zwany orderem/bonem, a jego funkcja jest taka sama jak dokumentu upoważniającego do odbioru. Samochód transportowany na terenie kraju nie potrzebuje żadnych dodatkowych dokumentów, natomiast to sprowadzone spoza UE musi mieć dokumenty celne, a kierowca powinien dysponować dodatkowo kopią faktury zakupu i kopią dowodu rejestracyjnego.

 
Zlecenie transportu samochodu musi zawierać informacje dotyczące marki i modelu auta oraz jego wagi i wymiarów. Te dane są potrzebne przewoźnikowi do określenia, czy dysponuje odpowiednim pojazdem do transportu. Czasami wystarczy, że podasz jedynie model, a przewoźnik sprawdzi to sam.W przypadku przewozu samochodu uszkodzonego konieczne jest dokładne opisanie usterek i wykonanie dokumentacji fotograficznej. Te informacje przydadzą się zarówno kupującemu, jak i przewoźnikowi, który będzie mógł ustalić sobie odpowiedni sposób załadunku i rozładunku pojazdu.
 
Transport samochodu

Samochody są przewożone na specjalnych autotransporterach mieszczących od jednego do nawet 12 pojazdów. Samochód mocuje się na takim transporterze przy pomocy pasów (jeden pas na każde koło), a pod koła podkłada specjalne kliny. Niektóre autotransportery pozwalają przewozić pojazdy nawet w pozycji mocno pochylonej, ale w sposób bezpieczny.
 
Jeśli szukasz firmy, która przewiezie Twoje auto, bo nie chcesz martwić się o wszystkie techniczne szczegóły, to wystaw bezpłatne zlecenie w serwisie https://gielda.furgonetka.pl/ . Zarejestruj darmowe konto i znajdź tani transport dla swojego auta.

 

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA