Andrzej Błaszkowski, dyrektor TCSiR, odniósł się do stawianych mu zarzutów

Basen, TCSiR (fot. tcz.pl)
Tczew - Andrzej Błaszkowski, dyrektor TCSiR, odniósł się do stawianych mu zarzutów
Dyrekcja Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji odniosła się do zarzutów, jakie padły pod adresem placówki na czerwcowej sesji Rady Miasta. Materiał ma zostać przekazany do analizy przez radnych i urzędników.

Wszystko zaczęło się na czerwcowych obradach Rady Miasta. Jednym z punktów sesji był tzw. raport o stanie miasta. Tu głos zdecydował się zabrać jeden z mieszkańców. Mowa o przewodniczącym Rady Rodziców przy Sportowej Szkole Podstawowej, który ostro odniósł się do działalności dyrektora TCSiR - Andrzej Błaszkowskiego - całość ma popierać 73 mieszkańców, którzy podpisali się pod wystąpieniem, skierowanym do władz miasta. Władysław Balcerowicz przemawiał niemal pół godziny - i poruszył wiele wątków (poniżej zapytania i odpowiedzi dyrektora TCSiR). Pojawił się też apel o odwołanie Andrzeja Błaszkowskiego z zajmowanego stanowiska. Całość dostępna jest tutaj: Krytyka pod adresem władz TCSiR na sesji Rady Miasta

Kilka dni temu dyrektor Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji odniósł się do zarzutów, jakie padły pod jego adresem. Potem temat będzie analizowany przez radnych i urzędników.

- Wyjaśnienia zostały przekazane prezydentowi Tczewa oraz radnym. - informuje Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Tczewie.


Andrzej Błaszkowski, dyrektor TCSiR wyjaśnienia:

W nawiązaniu do wystąpienia Pana Balcerowicza na sesji Rady Miasta w dniu 27.06.2019 r. wyjaśniam:

I. Przystań żeglarska

1. Dlaczego nie cumują przy niej jachty? Dlaczego nie widać tam żadnego ruchu? ,może polityka cenowa dla mieszkańców posiadających jachty i chcących cumować tam swoje jednostki jest zbyt wygórowana.


Liczba przepływających przez Tczew i cumujących jednostek nie jest zależna od TCSiR. Cennik usług za cumowanie jachtów w przystani w Tczewie nie zmienił się od 4 lat i jest konkurencyjny w porównaniu do cen stosowanych przez najbliższy OSIR w Malborku.

W Tczewie:

- cumowanie łodzi do 24 h (jednostka cumująca do 10 m) -10 zł
- każde kolejne 5 m długości jednostki cumującej 5 zł

W Malborku

- cumowanie łodzi 7-metrowej - 20 zł; 7-9 m - 24 zł; 9 m i więcej - 26 zł.

2. Slip ma tyle mankamentów, że wszyscy korzystają z dzikiego podejścia przy Strudze Subkowskiej.


Slip został zaprojektowany przez osobę z wymaganymi uprawnieniami. Kilka lat temu został zlikwidowany, ze względu na problemy techniczne.
Wykorzystywany przez wodniaków "dziki slip", w pobliżu ujścia Strugi Subkowskiej, będzie jeszcze w tym roku przebudowany przez Zakład Usług Komunalnych. Miejsce i koncepcja nowego slipu została uzgodniona z wodniakami korzystającymi obecnie z tego miejsca.

3. Na pomostach z przykrością trzeba stwierdzić, nie ma wyposażenia, nie ma kół ratunkowych, nie ma doprowadzonej wody, prądu. Jak ta przystań ma funkcjonować? Został zamknięty bosmanat, nie ma osoby, która by tym zarządzała. Panie prezydencie, czy taras widokowy kiedykolwiek zostanie otwarty?, czy jednostka, której to podlega dopełni jakiejś czynności, żeby zwiedzający, goście naszego miasta mogli z tego tarasu robić sobie pamiątkowe zdjęcia


Koła ratunkowe są umieszczone na pomostach cumowniczych (od kwietnia do października). Zostały zdjęte podczas zamknięcia pomostów (od 30.05. do 03.06. br.), ze względu na wysoki stan wody w Wiśle. Na przystani jest możliwość skorzystania z wody, prądu, toalet, prysznica.
Od 2,5 roku budynkiem przystani (w tym także tarasem widokowym) nie zarządza TCSiR, lecz prywatny podmiot.

II. Boiska piłkarskie

1. Dlaczego boiska treningowe nie są regularnie koszone, podlewane, dlaczego murawa pozostawia wiele do życzenia i te małe dzieci, które uczą się gry w piłkę nożną bardziej walczą z murawą niż ze swoimi niedoskonałościami.


Te stwierdzenia są nieprawdziwe. Płyty boisk są na bieżąco pielęgnowane. W 2018 r. wykonano montaż systemu nawadniania płyty głównej przy ul. Ceglarskiej. Wiosną, na boisku ze sztuczną nawierzchnią, wykonujemy prace konserwacyjne. W razie potrzeby uzupełniany jest stan granulatu.
Boiska z naturalną murawą są regularnie (raz w miesiącu w okresie rozgrywkowym) nawożone odpowiednio dobranym preparatami. W miarę potrzeb wykonywana jest aeracja, wertykulacja oraz piaskowanie.
Obecnie na dwóch płytach głównych (ul. Elżbiety i ul. Ceglarska) działają systemy nawadniania, pozwalające na utrzymywanie prawidłowej wilgotności gleby. Koszenie muraw odbywa się raz w tygodniu, chyba że ze względów pogodowych wymagana jest większa częstotliwość.
W lipcu wszystkie boiska objęte zostały tzw. dosiewem wgłębnym, uzupełniona jest darń, przeprowadzony oprysk chwastobójczy, piaskowanie i aeracja.

2. Zaplecze sanitarne przy tych boiskach pozostawia wiele do życzenia. Czy kogoś interesuje to, że w jednym czasie, zdarza się, że trenuje sześć grup treningowych. Te dzieci nie mają gdzie się przebrać. Rodzice już postanowili, że przywożą dzieci przebrane, bo nie ma sanitariatów, odpowiednich.


W tym roku ze względu na modernizację stadionu przy ul. Bałdowskiej wszystkie grupy piłkarskie musiały zmieścić się z treningami i meczami na dwóch pozostałych obiektach. Jest to sytuacja tymczasowa.
W 2017 r. przeprowadzony został remont pomieszczeń socjalnych, sanitarnych oraz boksów dla zawodników (przy ul. Ceglarskiej). W 2018 r. wymieniona została instalacja grzewcza w budynku przy ul. Ceglarskiej. Podczas meczów seniorów kontener socjalny jest udostępniany dla kibiców. Od wiosny 2019 r. jest również udostępniony rodzicom w trakcie zajęć treningowych.

3. Zniszczona infrastruktura, bramki, no cóż przez wieczne przestawianie, niszczenie wielu zaangażowanych w piłkę nożną z wielu klubów, osób, próbowało z panem dyrektorem TCSiR na ten temat rozmawiać, ale jak widać bez żadnego efektu.


Bramki które znajdują się na terenie boisk i są własnością TCSiR, są w należytym stanie. Trenerzy pozostawiają swoje klubowe bramki, które nie podlegają nadzorowi TCSiR. Połamana bramka pokazana w mediach społecznościowych jest własnością jednego z klubów (gdy zrobiono zdjęcie, była remontowana).

4. Czy pan dyrektor spotkał się z przedstawicielami tychże klubów, żeby ten problem w jakikolwiek sposób rozwiązać, żeby podjąć jakiekolwiek działania w tym zakresie?


Spotkania z klubami i stowarzyszeniami piłkarskimi odbywają się minimum 3 razy w roku, podczas ustalania grafików treningów na okres wiosenny, jesienny oraz zimowy. Wsparcie TCSiR dla klubów piłkarskich potwierdza m.in. umowa z klubem Pogoń Tczew na adaptację pomieszczeń przez klub lub zakup dodatkowych bramek na prośbę klubu Gryf 2009.

5. Gdzie są zraszacze z boiska przy ul. Bałdowskiej, które można było wykorzystać na tych obiektach, co się z nimi dzieje?


Na obiekcie przy ul. Bałdowskiej nigdy nie było zraszaczy do nawadniania płyty. Obecnie realizowana tam budowa boiska lekkoatletycznego obejmuje wykonanie sytemu zraszania.

6. Orliki tczewskie, TCSiR zostały wyposażone w specjalną drogą maszynę do czyszczenia tychże obiektów. Moje pytanie jest, czy te orliki, na które poszły niebotyczne pieniądze są regularnie czyszczone, są regularnie utrzymywane w odpowiedniej kondycji, żeby przetrzymały kolejne lata?


Orlikami zarządzają dyrektorzy szkół i to na ich prośbę - w terminie niekolidującym z zajęciami wychowania fizycznego, TCSiR przeprowadza bezpłatnie szczotkowanie boisk.

III. Boiska do piłki plażowej

1. Boiska do siatkówki plażowej nie nadają się do użytkowania. Mieszkańcy, którzy chcieliby z tego skorzystać mają wielkie obawy, przede wszystkim dlatego, że obiekty bardziej służą jako toalety dla zwierząt, niż jako boiska sportowe. Nie posiadają żadnego ogrodzenia, są wykopane doły, bakterie w piasku. Ludzie się nadzwyczajnie boją z tych obiektów korzystać. Rozumiem, że ogrodzić wszystkie te obiekty, to jest wydatek spory i powinien być rozłożony w czasie, ale co roku chociażby jedno boisko takie należałoby ogrodzić, zabezpieczyć, zainstalować oświetlenie i chociażby postawić jedną ławkę, żeby te osoby mogły się przebrać, gdzieś usiąść, zostawić swoje rzeczy.


O tym, że boiska do plażówki nadają się do użytkowania, świadczą rozgrywane tam imprezy sportowe i codzienne treningi (siatkówka i piłka ręczna plażowa). Na wszystkich 6 boiskach do piłki plażowej został wymieniony piasek - 3 boiska są ogrodzone i oświetlone (teren basenów odkrytych z trybuną dla ok. 50 osób), 3 ogólnodostępne na kanonce. Kanonka jest na bieżąco sprzątana, obowiązuje tam zakaz wyprowadzania psów. Na kanonce znajdują się 22 ławki, w tym 4 przy boiskach do siatkówki plażowej.

2. Obiekty nie są wyposażone w toalety, czy korzystający mają się w jaki sposób i gdzie załatwiać w razie potrzeby.


Toalety typu TOI TOI znajdują się w pobliżu hali tenisowej i hali lodowiska. Ponadto obsługa Fitness Clubu oraz basenu odkrytego udostępnia bezpłatnie toalety klientom.

IV. Basen

1. Dlaczego przed wejściem do szatni w miejscu gdzie kupujemy bilety, nie ma informacji na temat ostatniego badania wody? Klienci, mieszkańcy ponoszą odpowiedzialność, bo sami chodzą do tej wody. Natomiast nie mają informacji jakie bakterie w tej wodzie są, czy mieści się to w zakresie przyjętym przepisami, czy też nie. Nie ma czegoś takiego.


Informacja o ocenie jakości wody na pływalni zamieszczone są na stronie http://tcsir.pl oraz na tablicach informacyjnych przy stanowiskach ratowniczych (basen sportowy i basen mały oraz basen odkryty). Jest to zgodne z obowiązującymi przepisami.

2. Na wstępie pozwoliłem sobie użyć takiego stwierdzenia, że w mojej ocenie pan dyrektor jest hochsztaplerem, podtrzymuje to, powiem więcej hochsztapler znaczy oszust, a dlaczego? dobrze, to ja w takim bądź razie wyjaśnię dlaczego pozwalam sobie tak mówić, a jest to uzasadnione. Mianowicie, rada rodziców skierowała pismo do pana dyrektora o zachowanie właściwych norm temperaturowych na obiekcie. Otrzymaliśmy odpowiedz od pana dyrektora, że rodzice nie mają w zupełności racji, że się mylą, że to była tylko i wyłącznie awaria tablicy elektronicznej. Szanowni państwo radni, w tym miejscu proszę i wnioskuje o to, aby stosowna komisja skontaktowała się z producentem i serwisantem tejże tablicy, aby ustalić jak była wówczas awaria, czego ona dotyczyła, jakie zostało złożone zlecenie przez pana dyrektora, co zostało wykonane, jaką certyfikację posiadają zamontowane urządzenia pomiarowe, gdzie umiejscowiony jest czujnik. Dlaczego... ponieważ my dokonując niezależnym certyfikowanym urządzeniem pomiarowym badania temperatury stwierdzamy, że temperatura jest niższa o 6 C, niż wskazuje to tablica świetlna, to jest 20% od temperatury, która winna być przestrzegana. W tym miejscu narażone są wszystkie osoby kąpiące się, wszyscy a jak nazwać takie działanie?


Zalecenia Światowej Federacji Pływackiej określają temperaturę wody w basenie od 25 do 28 C, a temperaturę powietrza od 0 do 2 stopni powyżej temperatury wody.
11 kwietnia br., na wniosek Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Gdańsku, przeprowadzono kontrolę, która m.in. dotyczyła pomiaru temperatury wody i powietrza w niecce sportowej basenu. W trakcie kontroli tablica elektroniczna wskazywała wartość temperatury powietrza 28 C, a temperatury wody 27 C. Pomiary laboranta PSSE wykazywały nieznaczne różnice: temperaturę powietrza 28,3 C, a temperaturę wody 27,6 C. Na całym obiekcie basenu sportowego, ze względu na jego wielkość, nasłonecznienie oraz nawiewy wentylacyjne, można w zależności od pory roku i temperatury na zewnątrz, odnotować różnicę temperatury powietrza do około 2 C.
Jak widać, temperatury na pływalni TCSiR są zgodne z zaleceniami.

3. Z jakich powodów została zlikwidowana kawiarnia na basenie, jest to dla nas niezrozumiałe?


Ajenci baru gastronomicznego rezygnowali z prowadzenia działalności gastronomicznej na terenie TCSiR ze względów ekonomicznych. Na terenie obiektu znajdują się automaty z napojami gorącymi i zimnymi oraz zakąskami i kanapkami. Pomieszczenia dawnego baru zostały przeznaczone na studio pilates wzbogacając ofertę TCSiR.

4. Wiem, że nowa instalacja wentylacyjna na basenie niemało kosztuje, ale my w przeciwieństwie do pana dyrektora mamy rozwiązanie. Wystarczy przy najbliższym działaniu oczyszczającemu dno, dokleić jedną warstwę kafli, aby skrócić obiekt basenowy do 24 metrów 99 centymetrów. Wówczas zaoszczędzimy na kosztach osobowych około 100 tys. zł. rocznie. Wówczas szanowni państwo, Pomorski Okręgowy Związek Pływacki, również będzie chciał na tym obiekcie przeprowadzić zawody, jest jego decyzja na ten temat. Można to zrobić, są to pieniądze..


Prowadzimy zajęcia nauki pływania oraz zawody i bezpieczeństwo użytkowników jest dla nas najważniejsze, a zapewnia je 2 ratowników na dyżurze. "Oszczędności" wynikające z likwidacji jednego etatu ratownika nie pokryłyby kosztów montażu wentylacji (to 2 mln zł), a znacznie pogorszyłyby warunki bezpieczeństwa na obiekcie. Chyba nie o to pomysłodawcy chodzi?

5. Panie prezydencie, jedna bardzo ważna rzecz, z czego wynikał dobór miejsca i jakość umiejscowienia kamery, która została zamontowana i zwrócona na balkon nad niecką basenową, jest to dla nas bardzo niejasne z racji tego, że ta cześć basenu jest oszklona, wszystko jest tam widoczne, wszyscy pracownicy przechodzący wszystko widzą. Jaki jest cel, to pozostaje bez odpowiedzi.


System monitoringu TCSiR składa się z 42 kamer, obejmuje baseny odkryte, halę tenisową, halę lodowiska, korty w parku, parkingi przy ul. Wojska Polskiego oraz kompleks basenów krytych wraz z Fitness Clubem. Podstawowym zadaniem monitoringu jest zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom obiektów TCSiR, a także zapobieganie aktom wandalizmu i kradzieży. Kamery znajdują się w miejscach ogólnodostępnych i rozmieszczone są tak, aby nie naruszać prywatności i intymności klientów.

6. Kiedy ostatni raz była czyszczona niecka basenowa, dno jest zabrudzone.


Dno basenu nie jest zabrudzone. Czyszczenie niecki odbywa się każdej nocy, za pomocą odkurzacza basenowego, dodatkowo w razie potrzeby ratownicy czyszczą wypusty denne ręcznie. Co roku - zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, dokonujemy gruntownego czyszczenia niecek wraz z uzupełnieniem fug oraz dezynfekcją.

7. Dlaczego pan dyrektor śmie twierdzić, że układa grafik dla SSP2?


Ponieważ to prawda. Grafik jest ustalany na podstawie zapotrzebowania zgłaszanego przez dyrektora szkoły.

8. Dlaczego dyrektor twierdzi, że udostępnia obiekt w dni wolne od zajęć szkolnych? Powiedzcie mi państwo, dlaczego wyznacza godziny inne niż zwyczajowo przyjęte w szkołach i przesuwa je na późniejsze godziny, w których mogliby korzystać mieszkańcy miasta?


W dni wolne mieszkańcy rozpoczynają swoje aktywności sportowe między godziną 10 a 12, co potwierdzają nasze statystyki (prowadzone od 5 lat). W przypadku udostępnienia basenu klubowi UKS 2 Tczew, od godziny 6:40 do 8:10, obiekt przez dwie następne godziny byłby pusty. Dodatkowo, bardzo często (tak było w kwietniu br. oraz w grudniu 2018 r.) SSP2 składa zapotrzebowanie na basen dla klubu na trzy dni przed przerwą świąteczną, a powinno zgodnie z umową ustną, do 15 dnia miesiąca na kolejny miesiąc (TCSiR układa harmonogramy pracy pracowników na kolejny miesiąc do 20 dnia miesiąca).

9. Odpowiedź jest prosta, bo w tym czasie pan dyrektor został przyłapany jak sam pływa w basenie. Sam proszę państwa, bez nadzoru żadnego z ratowników. W tych godzinach, kiedy jest otwarte biuro TCSiR, ta osoba winna być dla mieszkańców, a nie uprawiać i realizować własne hobby


Potwierdzam, iż 3 maja br. pływałem przed oficjalnym otwarciem basenu sportowego (10:25), w asyście ratownika. Nigdy nie pływam bez asysty ratownika.
3 maja był dniem wolnym od pracy, więc biuro TCSiR było nieczynne.

10. Obiekt nie jest bezpieczny, ponieważ ratownicy nie wykonują swoich działań zgodnie z przepisami. Winni znajdować się w dwóch różnych miejscach niecki basenowej, a tymczasem siedzą przy stoliku przy kawie i mile mija czas. Czy to są spotkania towarzyskie, czy to jest praca?, za co są oni odpowiedzialni?


System pracy ratowników sprawdza się, na kompleksie basenów jest bezpiecznie. Zgodnie z przepisami, do obowiązków ratowników należy "wykonywanie działań ratowniczych, obserwowanie wyznaczonego obszaru wodnego, niezwłoczne reagowanie na każdy sygnał wzywania pomocy oraz podejmowanie akcji ratowniczej, zapobieganie skutkom zagrożeń".
Nie ma obowiązku obserwacji niecki basenowej z przeciwległych stron na basenie 25 m. Oczywiście, gdy zachodzi taka potrzeba, ratownicy wraz z instruktorem pływania, asekurują pływaków z bliskiej odległości.

11. Dlaczego personel basenu pozwala na wejście do wody osobom, które wcześniej nie wzięły kąpieli?, przecież jest to zapisane w regulaminie. Osoby, które nie wzięły kąpieli są suche, to widać gołym okiem, wchodzą do basenu i wnoszą swoje bakterie i zarazki. I nikt na to nie reaguje.


Bardzo często ratownicy proszą klientów basenu o umycie ciała przed wejściem do basenu lub założenie czepka, tj. egzekwują zapisy regulaminu pływalni. W węzłach sanitarnych umieszczone są informacje o obowiązku umycia całego ciała przed wejściem na pływalnie.

12. Tak też było w sytuacji, kiedy nauczyciele naszej szkoły, tak samo jak i pracownicy TCSiR, zaczęli omijać brodziki bakteriobójcze, z względu na to, że po prostu regularnie nie była tam woda wymieniana, były tam brudy pływające, nie chcieli się niczym po prostu zarazić. To jaka została podjęta decyzja.. nauczyciele zostali wyposażeni w gustowne kalosze uwłaczające ich godności osobistej, natomiast pozostali pracownicy pracują dalej tak samo i nikt na to nie zwraca uwagi.


Pracownicy TCSiR przechodzą przez brodzik sanitarny. Woda w brodziku jest wymieniana wielokrotnie w ciągu dnia oraz po zakończeniu pracy pływalni (zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego). Nie jest prawdą, że nauczyciele w-f, którzy przychodzą na godz. 6.00 (następni na godz. 7.15) i są pierwszymi klientami, przechodzą przez brudny brodzik.

W ramach wspólnych ustaleń, nauczyciele SSP2 zostali wyposażeni przez TCSiR w kalosze, w których przechodzili przez brodzik sanitarny. Oczywiście nie muszą z nich korzystać, mogą przechodzić przez brodzik, tak samo jak wszyscy klienci i pracownicy, zgodnie z regulaminem pływalni.

13. Chciałbym się odnieść do jeszcze jednej rzeczy, która jest nader ważna, a mianowicie, dla niektórych osób niezrozumiałym jest to, dlaczego rodzice uczniów tak bardzo mocno naciskają na tzw. otwarte okna na basenie. A wiecie państwo dlaczego... proste ponieważ system wentylacyjny na tym obiekcie jest niewydolny. Dzieci pływające zupełnie inaczej niż rekreacyjnie wzburzają wodę, uwalnia się chlor i żeby jego wyciągnąć muszą być otwarte okna, zrobiony przewiew. W tym momencie koszty na ogrzanie obiektu idą można powiedzieć z dymem. To jest efekt wielu kontuzji. Dzisiaj zawodniczka Paula Góral ze względu na swoje kontuzje musi przerwać swoja dalszą karierę, nie może dalej.


System wentylacyjny podlega bieżącym przeglądom i konserwacjom.
Nie są mi znane okoliczności kontuzji opisanej uczennicy.

14. Dlaczego pracownicy w godzinach pracy, wyjściem ewakuacyjnym wychodzą i się opalają?


Potwierdzam sytuację wyjścia jednego ratownika wyjściem awaryjnym, w czasie, gdy na basenie sportowym nie było klientów, ale i tak był tam obecny drugi ratownik. Z pracownikiem przeprowadziłem rozmowę dyscyplinującą.

Z poważaniem
Andrzej Błaszkowski
Dyrektor TCSiR

D.I.4.40.402.08/19 Tczew, 15.lipca 2019 r. - źródło

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (27)
dodaj komentarz

 • +11

  tczewiak_gość

  24.07.2019, 08:28

  Merytoryka

  No i kto teraz jest hochsztaplerem? Populistyczne zarzuty Pana Bal. zostały zmiażdżone i pewnie znowu chciał zrobić karierę w polityce a wyszło jak zawsze. Od początku było to okrzyki w stylu Andrzeja Leppera, liczby, słowa niczym niepoparte, niczym nieudowodnione. Trochę to przykre, że w dzisiejszych czasach byle kto może wyjść na mównicę i krzyczeć co mu silna na język przyniesie. Proponuję Pana Bal. na publiczne przeprosiny, bo innej rehabilitacji nie widzę.

  Odpowiedz
  IP: 62.111.xx3.xx0 
 • +5

  Kot_gość

  24.07.2019, 09:55

  Przecież te odpowiedzi to bzdury :) i miesiąca aż na nie potrzebował hahaha

  Cytuj
  IP: 178.235.xx7.xx3 
  +10

  go_gość

  24.07.2019, 10:03

  kilka słów na temat

  "Liczba przepływających przez Tczew i cumujących jednostek nie jest zależna od TCSiR" - tak rzeczywiście mały jest udział w promowaniu przystani przez TCSiR. Był kiedyś taki pełnomocnik do spraw Wisły, ciekawe co po sobie zostawił, niech mnie ktoś oświeci co do spuścizny po tym jakże ważnym stanowisku. To chyba była jego rola w przywracaniu turystycznej roli Wisły i promowaniu przystani. Co do mariny w Malborku. Ma swoja stronę Internetową, ja dotarłem do strony tczewskiej mariny tylko dlatego, że jestem tczewianinem i wiem kto zarządza obiektem. Malborski cennik z usługami 5 razy dłuższy, a cena za jednostkę odpowiada wartości miejsca, do którego się przybija (hallo! zamek znajduje się na liście UNESCO). W Dubrowniku cena będzie 20 razy wyższa za postój, więc warto by było dać porównanie do tego miejsca dzięki temu nasza cena będzie wyśmienita. Wachlarz usług na marinie nie powala, w zasadzie 4 wiersze (jednostka do 10 metrów, za kolejne 5 metrów, prysznic i prąd) pod linkiem dla porównania usługi owej malborskiej mariny tnij.tcz.pl/?u=89eee1 . Tak to prawda cennik usług od 4 lat nie zmieniany, mało tego nikt tam nie zagląda, żeby chociażby zaktualizować stronę bo numer do bosmana i pozostałe z prefiksem "0" którego od lat nie ma. Jakieś pytanie dlaczego tczewskie dzieci widują na przystani stateczki rzadziej niż np. kury w miejskich zagrodach. Ocenę zarządu tym obiektem pozostawiam Państwu. "Na obiekcie przy ul. Bałdowskiej nigdy nie było zraszaczy do nawadniania płyty". Czy tylko ja przejeżdżając dziesiątki razy koło Bałdowskiej widziałem działające tam "samojezdne wózki deszczujące żółtego koloru. "Płyty boisk są na bieżąco pielęgnowane" ..."Koszenie muraw odbywa się raz w tygodniu, chyba że ze względów pogodowych wymagana jest większa częstotliwość" Trawa na boiskach treningowych trawa jest tylko podlewana przez deszcz. Nawierzchnia twarda jak beton, z brakami trawy, kępami i szkłami, boki koszone z taką częstotliwością, że w trawie schowa się dziecko a co dopiero piłka. Dodam, że boiska treningowe posiadają oświetlenie gdyby komuś przyszło powiedzieć że to nie miejsce do treningów. Co do płyty głównej to chwała za system podlewania (nareszcie) jednak w ubiegłym roku płyta była twarda jak wyżej wspomniane boisko treningowe. Mam pytanie. Skoro zauważa Pan zagęszczenie grup treningowych to dlaczego nie reaguje i nie przewiezie kompletu bramek z Bałdowskiej na Ceglarską? Myśli Pan, że na5-6 jednostek treningowych 3 komplety wystarczą? "Podstawowym zadaniem monitoringu jest zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom obiektów TCSiR, a także zapobieganie aktom wandalizmu i kradzieży". Te kamery to przydałyby się na boiskach. Na niecce basenowej to bezpieczeństwa maja pilnować ratownicy. Mógłbym tak bez końca przejechać się po całym tym "raporcie", ale nie mam 25 dni na to (bo tyle powstawała odpowiedź na zarzuty, które padły na sesji) poza tym nikt mi za to nie płaci. Napiszcie bez obrażania, wulgaryzmów (o ile się da) i przesadnej nadwrażliwości, rzeczowo, jak to widzicie.

  Cytuj
  IP: 46.238.xx6.xx8 

  Siatkarz_gość

  24.07.2019, 10:07

  Oszolom

  Przytoczę słowa śp Leppera ,, Balcerowicz musi odejść,, gdzie są ławki? Nie ma wody i prądu o kołach nie wspomnę, bakterie i doły ha ha ha ślepota nienawiści brak wiedzy Wpuszczony gość w maliny przez gościa od dropsów

  Cytuj
  IP: 37.47.xx8.xx0 
 • c_gość

  24.07.2019, 08:35

  Wszystko w temacie

  W obronie TCSiR: tnij.tcz.pl/?u=2f0f5d

  Odpowiedz
  IP: 94.230.xx8.xx8 
 • +9

  Teresa_gość

  25.07.2019, 10:55

  Damski bokser

  Czytam i nie wierzę. W muszli hejtu wyplynął dawno niewidziany intrygat - Ryszard, zdolny do wszystkiego. Facet, który pobił kobietę w szkole czuje się ZESTRESOWANY?? ????!... Śmiechu warte, wręcz żałosne! ????

  Cytuj
  IP: 5.173.xxx.xx4 
 • +2

  motorniczy_gość_gość

  24.07.2019, 08:40

  A to była reklama??

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx0.xx1 
 • +10

  Janusz 1.9 TDi_gość_gość

  24.07.2019, 08:42

  Po przeczytaniu tego jakże długiego

  tekstu mam jedeno wrqżenie. Panu Władysławowi przydała by się maść na ból tyłka.

  Odpowiedz
  IP: 37.30.xx8.xx8 
 • -4

  Sebastian_gość

  24.07.2019, 08:44

  To pisałem ja DYREKTOR!

  To pisałem ja DYREKTOR!

  Cytuj
  IP: 185.241.xx9.xx9 
 • +13

  sds_gość

  24.07.2019, 08:43

  Skoro jest tak dobrze to dlaczego...

  Skoro jest tak dobrze to dlaczego: JEST TAK ŹLE !?!?

  Odpowiedz
  IP: 185.241.xx9.xx9 
 • +13

  czyżykowiak_gość

  24.07.2019, 08:59

  Niestety ale mam odczucie, że te ....

  ... odpowiedzi na stawiane zarzuty są napisane tak "na okrągło" co mocno odbiera im wiarygodność. Odpowiedzi w stylu "Od 2,5 roku budynkiem przystani (w tym także tarasem widokowym) nie zarządza TCSiR, lecz prywatny podmiot" czy "System wentylacyjny podlega bieżącym przeglądom i konserwacjom" brzmią trochę niepoważnie. Jak coś nie funkcjonuje dobrze w sensie organizacyjnym czy technicznym to przyczyna zazwyczaj jest złożona i takie szkolne odpowiedzi brzmią niepoważnie. Nie chcę się wymądrzać ale dobrze jakby Pan Dyrektor trochę to przemyślał. Szczęśliwie, że do budowy nowego basenu prezydent chce powołać spółkę celową bo widać "na oko", że jakby nadzór nad budową miało sprawować TCSiR to byłaby to wielka porażka.

  Odpowiedz
  IP: 157.25.xx0.xx6 
 • +2

  rodzic_gość_gość_gość

  24.07.2019, 09:37

  Nic nie mam do dyryktora i basenu ale radze przyjzec sie pracy ratownikow szczegolnie na malym basenie dla wlasnego dobra. Moim zdaniem to co oni robia jest niedopuszczale ale moge nie wiedziec dostatecznie duzo.

  Odpowiedz
  IP: 159.220.xx4.xxx 
 • +10

  Kolega_gość

  24.07.2019, 11:23

  Dobra rada do go_gość

  Michał kończ Waść wstydu oszczędź. Polecam sprawdzić różnice między zraszaczami a wózkami do podlewania! Trzeba było lepiej się przygotować. Skup się na swoich obowiązkach prezesa wspólnoty. S Wg mnie stanowisko ktore zajmujesz zobowiązuje do dawania przykladu- czyż nie? Czy prezes nie musi placic czynszu? Jeśli nie płacisz to żyjesz kosztem innych- pasożyt?

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx1.xx4 
 • +2

  She_gość_gość

  24.07.2019, 11:29

  Co za głupoty pisze w temacie na przykład zraszaczy na bałdowskiej. Od wielu wielu lat Mieszkam przy samym stadionie i wiele razy widziałam jak zraszacze były rozstawione więc niech nie pierdzieli głupot że takich rzeczy nie ma i nie mogły być przeniesione na inne stadiony boiska

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx3.xx7 
 • +12

  olo_gość

  24.07.2019, 11:33

  Balcerowicz

  Wład, daj sobie spokoj. Zostałeś znokautowany !!!! Do polityki i tak się nie dostaniesz !!! Ale owszem trzeba na ręce patrzeć zwłaszcza naszym włodarzom. Pzdr.

  Odpowiedz
  IP: 5.60.xx2.xx2 
 • -1

  GOSC_gość_gość

  25.07.2019, 21:08

  Tłumaczenie-wyjaśnianie

  Ludzie czy ktoś z was którzy piszą że wszystko jest O.K zadał sobie pytanie : dla czego to wystąpienie Pana B.W ,dla czego tylu ludzi podpisało się podtym, dla czego ktoś zdecydował się pokazać żeczy słabe i nieudolnie realizowane . Przecież chodzi o dobro dzieci o rozkwit naszego miasta w sporcie o czynny wypoczynek w godnych warunkach .Mówimy że Tczew się rozwija ale to młodzież jest przyszłością tego miasta .Mamy tu wielu finalistów wielkich imprez sportowych (tenis, karate,pływanie, piłka ręczna ,piłka nożna , triathlon a obecnie pięciobój - medaliści MŚ).Pomagajmy im ,wspierajmy ich nie realizujmy niczego połowicznie . TCSiR powinno w tym uczestniczyć być spokojną przystanią dla tych młodych ludzi i wspierać ich a tu tego brakuje.

  Cytuj
  IP: 158.116.xx5.xx1 
 • +5

  Dyrektor _gość

  24.07.2019, 14:19

  jestem konsekwentnie i stale na basenie.. nie mam problemu z niczym tam Bzdurą jest odnoszenie się do stanu technicznego w oderwaniu od dotychczasowej działalności. Jeśli pomoc z miasta jest minimalna, z pustego i Salomon nie naleje.. niezależnie czy zarządza basenem obecny Dyrektor czy wszysycy poprzedni Gdyby o parę groszy podniósł cenę za bilety, byłby w ocenie mieszkańców znowu nieudolnym Zarządca bo ceną reguluje problemy basenu.. zapomina się o tym, że to nie jest prywatny biznes który albo się spina albo nie.. Nikt z Was komentujących nie poradziłby sobie lepiej czy inaczej w sytuacji takiej a nie innej. Nie mam pojęcia, ale sądząc po całej akcji, uruchomionej również w mediach społecznościowych - uważam, że podłoże tych zarzutów ma całkiem inną genezę.. albo utrata władzy, albo chęć władzy, albo inna zazdrość Dużo pisze i mówi się też o Trenerze, z którym nikt nie umie zrobić porządku .. może tam szukajmy ?

  Odpowiedz
  IP: 193.243.xx3.xx9 
 • -2

  SAUNA _gość

  24.07.2019, 14:43

  JEDEN WIELKI SYF

  WYGLĄDEM PRZYPOMINA SAUNĘ W NEPALU W BIEDNEJ WIOSCE .Chodzę od wielu lat i widzę co tam się wyrabia ,może Pan zaprzeczy ,a mogę przypomnieć -zapchane sitka w natryskach ,czujka w saunie parowej wisi na lużnym kablu,oberwane listwy na rogach ścian ,opadnięte drzwi wyjściowe do ogródka ,zasyfiała beczka w tym ogródku i wiele innych zdezelowanych rzeczy

  Cytuj
  IP: 94.254.xx9.xx6 
 • +4

  Szczypiorniak_gość

  24.07.2019, 14:22

  Dyrektor

  Odpowiedzi dyrektora TCSiR mijają się z rzeczywistością. Boiska siatkarskie na Kanonce są zanieczyszczone szkłami i zwierzęcymi odchodami. Z górnych boisk można korzystać dopiero w sezonie ( 2 miesiące) po dokonaniu opłaty. Sezon siatkarski trwa znacznie dłużej. Na dolnych boiskach grasz za darmo, wiec sam sobie o to zadbaj, bo dyrekcja ma to w nosie. W sprawie konkretnej kamery padła odpowiedź wymijająca, informująca ile TCSiR ich posiada i gdzie są rozmieszczone.Głos pana Balcerowicza był głosem 73 i dużo większej ilości osób, które widzą i mają zwyczajnie dosyć poczynań dyrektora.O pływaniu w godzinach pracy nie wspomnę(!!!). Reszta wyjaśnień jest wymijająca i ogólnikowa. Należy przypomnieć, że dyrektora wynagrodzenie jest płatne z naszych podatków i jego obowiązki powinny służyć mieszkańcom. Co to za filozofia i trudność, modernizować i rozbudowywać obiekty za nie swoje pieniądze i przypinać sobie za to ordery.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xxx.xxx 
 • +6

  ...._gość_gość

  24.07.2019, 15:54

  ....

  Ja osobiście odpowiedz odebrałem tak jak bym czytał regulamin pływali i spis inwentarza na nim się znajdujący. Odpowiedzi wymijające, ogólnie słabo. Jeszcze osobiście wyślę pismo do UM z zapytaniem co konkretnie zrobił koordynator do spraw Wisły. Nie będzie mnie interesowało na ilu i jakich był spotkaniach ale co z tych spotkań zostało wprowadzone w życie.

  Cytuj
  IP: 37.47.xx8.xx3 
 • +4

  Gość _gość

  24.07.2019, 16:38

  Tczew

  Panie na basanie wielokrotnie w wprowadzają w błąd jeśli chodzi o godziny na plywalni chcąc numer do pana dyrektora do biura jest nie do zdobycia syn z legitymacją niepelnosprawnosci ze zdjeciem żądają jeszcze ďrugiego dokume tu z zdjeciem nie wiem po co skoro zdjecie jest i można porównać je patrząc na dziecko zimą nie chodzimy z dziećmi na basen ponieważ pod prysznicami oraz w szatni zamarznac idzie wielo krotnie prze z to byliśmy chorzy dla tego zrezygnowaliśmy z tego zimą byłam na wielu basenach ale ten jest najgorszy A panie pracujące tam jak święte krowy na emeryturę się już na dawaja

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx0 
 • +4

  chrześcijanin_gość

  24.07.2019, 17:34

  Boże, widzisz a nie grzmisz...

  Co za bzdury, co za odpowiedzi na poziomie 8-klasisty przyłapanego na kłamstwie i broniącemu się po miesięcznych przemyśleniach takimi frazesami i kłamstwami??? pierwszy z brzegu zarzut : - korzystanie z pływalni (a wszyscy pracownicy wiedzą że z kortów, sauny i siłowni też) w czasie pracy.... odpowiedź : - "Potwierdzam, iż 3 maja br. pływałem przed oficjalnym otwarciem basenu sportowego (10:25), w asyście ratownika. Nigdy nie pływam bez asysty ratownika. 3 maja był dniem wolnym od pracy, więc biuro TCSiR było nieczynne." Boże, widzisz a nie grzmisz!!! Korzystał notorycznie, w pewnych okresach (ON wie kiedy) CODZIENNIE i śmie dać taką odpowiedź "trochę" obwiniającą (ale nie za bardzo), może ŁYKNĄ!!!! Nie będę tu opisywać każdego punktu, bo tych ZARZUTÓW "trochę" się zebrało, ale jeśli władze miasta i radni dadzą się zbyć takimi BZDETAMI..... to ja dziękuję za takich wybranych przez NAS przedstawicieli!!!!! Ludzie, opamiętajcie się! Wystarczy porządna kontrola z przepytaniem właściwych ludzi i cała prawda o biednym, uczciwym, szykanowanym prze wszystkich dyrektorze tcsir wyjdzie na jaw!!!!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx7 
 • +6

  .._gość_gość_gość

  24.07.2019, 18:18

  ..

  Najlepsze jest to że 80% narzeka i obwinia rządzących a gdy są wybory to ci którzy byli obwiniani za wszystko dalej rządzą. To ja się pytam co z tymi głosami? Są fałszowane? Czy może fałszywe są osoby które komentują?

  Cytuj
  IP: 37.47.xx8.xx3 
 • +2

  alik_gość

  24.07.2019, 21:17

  Durni ludzie wybrali Rumcajsa i chca zmian kolesiostwo ma się dobrze kolejny oszołom dostaje podwyżkę na swoim urzędzie tak jak wybraliście tak macie do kogo te żale?

  Odpowiedz
  IP: 82.75.xx0.xx2 
 • -1

  ps_gość

  24.07.2019, 21:22

  Po wypowiedzi w tv starosty już myślałem że większego głupka na stanowiskach w tcz nie ma ale widac że się myliłem Co jeden to oszołom głupszy ,dzieci z 3 klasy mądrzej by odpowiedziały a tu DYREKTOR i potrzebował aż 1mc żeby te bzdury napisać Tak to jest jak nie masz kompetencji tylko znajomości gdzie trzeba Takie miasto

  Odpowiedz
  IP: 82.75.xx0.xx2 
 • +6

  gość._gość

  25.07.2019, 06:14

  Kolejna sfrustrowana gwiazda - przewodniczący rady rodziców próbuje zarządzać ośrodkiem sportu. Nie mając żadnej wiedzy, a zapewne i kompetencji.... Obwinia o brak ruchu na rzece, sposób ustawienia kamer w obiekcie, ustala liczbę ratowników skracając basen o centymetr.... Zasmucające i żenujące

  Odpowiedz
  IP: 155.133.xx1.xx1 
 • trakin_gość_gość_gość

  25.07.2019, 14:26

  zmiana na lepsze

  dziś czwartek widoczna zmiana na lepsze --- jest na basenach duży zegar--nie ma pana dyrektora w seksownych majteczkach---ratownicy nie krzyczą na chłopaków--zjeżdzalnia czynna cały czas-- wolno w okularach--bicze czynne naprawdę aż za dużo--nie mogę wspomnieć o pani ratownik w tangach z interesującym tatuażu na pośladkach-- naprawdę czuje się ciszę i uspokojenie --- ca co dziękuję

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.