Strażnik graniczny zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Strażnik graniczny (fot. A. Kubiak MOSG)
Tczew - Strażnik graniczny zatrzymał nietrzeźwego kierowcę
Najpierw spowodował kolizję drogową, potem próbował uciec z miejsca zdarzenia. Nietrzeźwego kierowcę ujął po krótkim pościgu funkcjonariusz z Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Na co dzień pełni służbę w Wydziale Zabezpieczenia Działań MOSG w Gdańsku. Bierze udział w akcjach specjalnych, jest przygotowany do zatrzymywania szczególnie niebezpiecznych osób. Tym razem przebywał akurat na urlopie.

- W ubiegłym tygodniu, jadąc samochodem jedną z ulic Tczewa, był świadkiem kolizji dwóch pojazdów. Podszedł do uczestników zdarzenia i usłyszał, jak ci dyskutują o konieczności wezwania Policji. Jeden z mężczyzn, sprawca kolizji, nie chciał się na to zgodzić. Jego zachowanie dodatkowo wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu. W pewnej chwili nieoczekiwanie wsiadł do swojego auta i odjechał. Strażnik graniczny natychmiast ruszył za nim. Jednocześnie zgłosił incydent pod numer alarmowy. Kiedy po kilku minutach uciekinier zatrzymał się na trawniku, funkcjonariusz otworzył drzwi jego auta, chcąc mu uniemożliwić dalszą ucieczkę. Kierowca jednak odepchnął funkcjonariusza, uderzył go i próbował uciekać dalej pieszo. Specjalnie do tego szkolony strażnik graniczny błyskawicznie obezwładnił napastnika, po czym przekazał go w ręce przybyłych na miejsce policjantów. - wyjaśnia kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak, Rzecznik Prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.


W wyniku dalszych czynności ustalono, że ujęty kierowca rzeczywiście był nietrzeźwy, a kierując w tym stanie pojazdem, dopuścił się przestępstwa.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +7

  Mhm_gość

  22.04.2021, 10:43

  Moj znajomy obezwladnil tydzien temu 3 osoby, ktore obezwladnily policjantow i zabrali im bron. O tym jakos artykułu nikt nie napisał. Ile lat trwa takie szkolenie aby obezwładnić pijanego człowieka?

  Odpowiedz
  IP: 78.158.xx7.xx5 
 • +5

  kierowca_roweru_gość

  22.04.2021, 12:02

  Trzeba mieć maturę i kursy niektóre.

  Cytuj
  IP: 80.150.xx0.xx3 
 • +5

  Antuczak_gość

  22.04.2021, 12:47

  A dałna można mieć

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx2.xx2 
 • Rambp_gość_gość

  22.04.2021, 14:36

  Straznik zatrzymał pijanego kierowcę

  Ty sam jesteś daun pewnie też jeździsz po pijaku

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx0.xx3 
 • +1

  ._gość

  23.04.2021, 06:15

  .

  Jakiej narodowości był sprawca?

  Odpowiedz
  IP: 89.171.xx3.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.