Prace na Zatorzu zbliżają się do finiszu, potem kolejny etap

(fot. UM Tczew)
Tczew - Prace na Zatorzu zbliżają się do finiszu, potem kolejny etap
Powoli do finiszu zmierzają prace związane z pierwszym etapem rewitalizacji osiedla Zatorze. Roboty mają zakończyć się z końcem czerwca - do tego czasu Zakład Usług Komunalnych planuje też ogłosić przetarg na wykonawcę kolejnego etapu prac.

Prowadzoną inwestycję o kilka miesięcy opóźniło postępowanie w Krajowej Izbie Odwoławczej. Zgodnie z zaleceniami KIO, powtórzono ocenę ofert przetargowych. W wyniku ponownej oceny ofert, za najkorzystniejszą uznano ofertę firmy EUROVIA, która wykona zadanie za blisko 6,3 mln zł. Prace miały rozpocząć się w październiku, ale nie ruszyły - Zakład Usług Komunalnych - Miejski Zarząd Dróg w Tczewie jako jednostka realizująca zadanie przebudowy ulic osiedla Zatorze oczekiwała na ostatni dokument formalny. Tym dokumentem była Decyzja Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków zezwalająca na prowadzenie ścisłego nadzoru archeologicznego. Ostatecznie roboty ruszyły w połowie listopada ub. roku. Potem trzeba było je wstrzymać ze względu na zimę. Teraz prace związane z obecnym etapem są już na finiszu:

- Do końca czerwca powinny się zakończyć prace przy realizacji I etapu przebudowy infrastruktury drogowej na os. Zatorze. Do tego czasu ogłoszony ma być przetarg na kolejną część inwestycji. Projekt związany jest z poprawą stanu dróg, a także objęciem osiedla systemem kamer. I etap inwestycji koncentruje się na przebudowie ulic Wilczej, Półwiejskiej, Młyńskiej i Prostej. Zadanie obejmuje także przebudowę lub budowę sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej, wodociągowej, gazowej, energetycznej, oświetlenia drogowego oraz systemu monitoringu.
Jeśli chodzi o przebudowę sieci - do wykonania pozostała regulacja urządzeń infrastruktury wodno-kanalizacyjnej i przypięcie przyłączy, montaż opraw oświetleniowych, a także montaż kamer monitoringu i okablowania. W rejonie ulic Prostej i Kolejowej prace drogowe zrealizowane zostały w 60 proc., trwa budowa parkingu, na koniec maja zaplanowano roboty bitumiczne. W ul. Wilczej budowlańców czeka wyprofilowanie ulicy i ułożenie kostki. Prace drogowe przy ul. Młyńskiej i Półwiejskiej są już na ukończeniu. - informuje na portalu społecznościowym prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki.

Zadanie jest dofinansowane ze środków unijnych. Unijne środki, które trafiły na Zatorze, pozwolą na remonty ulic, czy objęcie osiedla monitoringiem. Wartość projektu rewitalizacyjnego to 27,7 mln zł (dofinansowanie ok. 17 mln zł).

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • -1

  m_gość

  20.05.2021, 14:00

  nastepne 8 miesięcy rozpierduchy?

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx7.xx8 
 • +1

  Gość _gość

  21.05.2021, 07:46

  Jedna wielka rozpierducha nic więcej! Ciekawe czy zrobią też ulice Krucza... Zero organizacja zaczęli od d**y strony

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx1.xx4 
 • +5

  Halo_gość

  21.05.2021, 07:57

  Skandal

  Kto odpowiada za brak przejazdu? Za brak kierowania ruchem? Za kilkunasto minutowe postoje z obu stron osiedla. Za brak tymczasowej sygnalizacji. Auta spotykały się na jednym torze, czołowo, a między nimi piesi, pracownicy budowy i koparka obracającą łychą na lewo i prawo. Kto odpowiada za uniemożliwienie dojazdów do posesji, nie tylko mieszkańcom, ale i służbom miejskim, ale też karetkom pogotowia, policji, czy straży pożarnej. Proszę tylko nie mówić, że inaczej się nie dało. Dałoby się gdyby ulice były rozkopane w kolejności. Nie wszystkie na raz. Albo po jednym pasie ruchu. Tak niezorganizowanej budowy jeszcze nigdy nie przyszło mi widzieć. Zero oznaczeń, pracownicy łazili jak święte krowy środkiem ,, drogi", nie zważając na pojazdy. Brak kładek dla pieszych. Chodniki pozostawiane materiałami budowlanymi. Mieszkańcy musieli przechodzić przez głębokie błotniste kałuże żeby wyjść z domu. Wiele razy trzeba było zawracać autem tyłem po wybojach z błota, gliny i przypadkowo pozostałej trelince, która podskakiwał pod zawieszenie, żeby się wydostać ze ślepej uliczki, która jeszcze dzień wcześniej nią nie była. Nie mam pretensji do pracowników tej firmy. Ale gdzie kierownik budowy?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx2.xx6 
 • -5

  Gejger_gość_gość

  21.05.2021, 08:37

  Bardzo dobra organizacja pracy na kozen fyrtlu Ludziom to by niedogodził Tak samo te bloki nowe tam za darmo dostali cały czas narzekają

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx0.xx8 
 • +3

  Tczewianin_gość_gość

  21.05.2021, 09:57

  Nie

  Nie wszyscy z kozenu dostali coś za darmo, tam mieszka wiele młodych rodzin którzy kupili mieszkania. I starszych ludzi, którzy mieszkania wykupili, wyremontowali za własne pieniądze. Nie życzę nikomu źle, ale brak dostępu służb do budynków to już nie jest roszczeniowość. To już łamanie wszelkich zasad. Wystarczy jeden incydent, pożar itp to szybko się przekonasz w czym tkwi problem.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx2.xx6 
 • aaa_gość

  21.05.2021, 13:33

  A ja uważam, że nie jest źle. Patrząc z boku to kierowcy ok 70% z nich - uczestnicy ruchu kołowego, to prawa jazdy za przysłowiowe "gęsi" mają !!! Jedzie taki i widzi przewężenie drogi i pojazdy jadące z przeciwka i co.... ? Jedzie dalej prosto tamując ruch!!! Zero myślenia!!!!! Z tyłu głowy tylko - ja muszę przejechać!!!!

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx0.xx2 
 • +2

  Szczery_gość_gość

  21.05.2021, 16:56

  Yyy

  Teraz to pikuś. Nie jest źle. Trzeba było jeździć tam 2-3 msc temu. I chyba nie wiesz o czym mówisz, bo zwężony odcinek lewym pasem zaczynał się przed sklepem, a kończył przy skrzyżowaniu ul. Prostej z ul. Półwiejską. Z obu stron nie było wiadomo, czy coś jedzie z naprzeciwka. Sygnalizacji też nie było. Kierującego ruchem również.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx2.xx6 
 • +1

  Tabasko_gość

  21.05.2021, 13:46

  Rondo

  Czy ktoś może wyjaśnić kto wpadł na tak genialny pomysł aby zrobić tam rondo?

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.