Na Pomorzu drony pomagają szukać nielegalnych składowisk

(fot. gdansk.wios.gov.pl)
Tczew - Na Pomorzu drony pomagają szukać nielegalnych składowisk
Po raz kolejny drony pomogły pracownikom Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku w odkryciu miejsc nielegalnego demontażu pojazdów. Winni dostali mandat, karę administracyjną (30 tys. zł) i nakaz wstrzymania działalności.

Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku współpracując z funkcjonariuszami Policji ujawnili w czerwcu br. miejsca nielegalnego demontażu pojazdów. Pierwsze z nich zlokalizowana była w m. Mściszewice gm. Sulęczyno. Na miejscu stwierdzono 30 pojazdów w różnym stopniu demontażu.
Drugą nielegalną działalność stwierdzono w m. Żuławka Sztumska gm. Dzierzgoń, gdzie ujawniono 49 pojazdów wycofanych z eksploatacji.

Osoby trudniące się tym nielegalnym procederem zostały ukarane grzywną w drodze mandatu karnego, a także zostały nałożone kary administracyjne w wysokości 30 000 zł w obu przypadkach. W drodze decyzji administracyjnej zostały wstrzymane powyższe nielegalne działalności.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +3

  hazik_gość

  15.07.2019, 00:17

  a sprawdzili

  Czy któraś z tych stacji demontażu to nie przypadkiem dziupla? W dzisiejszych czasach różnie bywa, a i sukces był by wiekszy.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx5.xx8 
 • +2

  Tczewiak_gość

  15.07.2019, 10:43

  Polecam sprawdzic obszar byłego poligonu w Tczewie. Ludzie robia tam niezly syf...

  Odpowiedz
  IP: 165.225.xx4.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.