Zatorze będzie miało miejsce do integracji

Świetlica na Zatorzu (fot. Tcz.pl)
Tczew - Zatorze będzie miało miejsce do integracji

zobacz galerię zdjęć: 8
Zakończył się remont budynku przy ulicy Elżbiety na tczewskim Zatorzu, który ma pełnić rolę klubu rodzinnego. Ruszyły już procedury odbiorowe i otwarto przetarg na wyposażenie obiektu.

Remont budynku trwał ponad 2 lata - pierwszy wykonawca nie wywiązał się z umowy - i urzędnicy musieli znaleźć nową firmę. Później termin wykonania został przedłużony kolejny raz z uwagi na włamania, do których doszło na terenie obiektu. W wyniku włamań m.in. uszkodzona została elewacja, pozrywane instalacje elektryczne, wybite szyby. Sprawcę udało się znaleźć, bo na miejscu zdarzenia... zgubił swój dowód osobisty. Teraz udało się zakończyć wszystkie prace:

- W budynku przy ul. Elżbiety 19B trwają procedury odbiorowe. Celem inwestycji był remont obiektu i dostosowanie go do potrzeb Klubu Rodzinnego ZATORZE oraz zagospodarowanie otoczenia. Zadanie realizuje firma Markan S.C. z Rokitek, po zejściu z budowy wcześniej wyłonionego wykonawcy. Po zakończeniu odbiorów obiekt przejmie MOPS. - mówi Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Tczewie.


Remont kosztował blisko 1,2 mln zł - mowa o remoncie, a także budowie infrastruktury na zewnątrz, służącej integracji i wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Wyposażenie będzie kosztowało około 80 tys. zł. Dzięki dofinansowaniu z UE miasto otrzyma zwrot blisko 60 procent kosztów.


- Odbył się również przetarg na dostawę i montaż wyposażenia budynku - m.in. mebli biurowych, kuchennych, krzeseł, foteli, zestawu multimedialnego, rolet okiennych, a także wykonania innych niezbędnych prac. Na przetarg wpłynęło 6 ofert. Obecnie są analizowane. - dodaje Mykowska.

"Rodzinny Klub Zatorze" będzie miejscem spotkań, spędzania czasu wolnego, warsztatów i innych usług adresowanych do lokalnej społeczności.

W budynku przy ul. Elżbiety 19 b będzie można:

- otrzymać wsparcie terapeutyczne - działanie adresowane do rodzin z obszaru rewitalizowanego Zatorza. W ramach działania odbywać się będzie systematyczna terapia indywidualna dzieci i młodzieży oraz dorosłych;

- brać udział w warsztatach rozwojowych - zajęcia będą wspierały proces terapeutyczny oraz animację czasu wolnego.

- brać udział w animacji społeczności lokalnej mającej na celu wyrównanie szans.

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu pn. "Miasto od nowa - rewitalizacja Starego Miasta i Zatorza" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +8

  Gość _gość

  14.04.2020, 13:10

  .....

  Kim był pierwszy wykonawca? Czy poniesie on jakieś kary z tytułu niedotrzymania warunków wynikających z umowy?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx0.xx0 
 • -2

  mirek_gość_gość

  14.04.2020, 14:27

  Urraaa

  Browarek po ile będzie?

  Odpowiedz
  IP: 85.128.xx9.xx8 
 • +1

  Ha_gość

  14.04.2020, 17:05

  Ha

  Już nie będą stać i chlać pod drzewem hahaha

  Odpowiedz
  IP: 37.248.xx4.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA