Medale dla tczewian od Ligi Morskiej i Rzecznej

(fot. wrotatczewa.pl)
Tczew - Medale dla tczewian od Ligi Morskiej i Rzecznej
Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki, starosta tczewski Mirosław Augustyn, dyrektor I LO im. M. Skłodowskiej-Curie Jadwiga Andrzejewska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Krzysztof Korda zostali uhonorowani Złotym Medalem "Zasłużonym dla Ligi Morskiej i Rzecznej". Odznaczenie otrzymało również I LO w Tczewie.

Najwyższe odznaczenie Ligi Morskiej i Rzecznej "Pro Mari Nostro" za całokształt działalności otrzymała Anna Stelmaszyk-Świerczyńska, zastępca dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni.

Odznaczenia przyznane zostały w 100-lecie Szkoły Morskiej, a uroczystość odbyła się w I LO, gdzie Szkoła Morska powstała. - Liga honoruje nie tylko swoich członków, ale też ludzi i inicjatywy propagujące edukację, wychowanie i tradycje związane z morzem - powiedział prezes Ligi Morskiej i Rzecznej kpt. Andrzej Królikowski.


Prezes Ligi wspominał m.in. wielokrotne bardzo serdeczne przyjęcia w Tczewie młodzieży uczestniczącej w spływach wiślanych. - Pływanie na Wiśle nie jest łatwe. Dla młodzieży to nie tylko przygoda i nabywanie nowych umiejętności, ale przede wszystkim szkoła charakteru - podkreślił A. Królikowski. - Koło sterowe, które nadaje kierunek i kotwica, która trzyma statek bezpiecznie w miejscu - to rzeczy ważne nie tylko dla marynarzy.

Prezes Ligi zachęcał też młodzież do podejmowania nauki na uczelniach morskich.

Uroczystość była okazją do wysłuchania ciekawych informacji o historii i pamiątkach po Szkole Morskiej, o czym mówił prof. Daniel Duda.

Był to także moment ślubowania uczniów I klas tczewskiego liceum.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +9

  hmhgm_gość

  23.09.2020, 08:36

  Ciekawe, co Prezydent i Starosta zrobili dla Ligi...Nic. To tylko takie gadżety, bo "wypadałoby dać" tym osobom z racji zajmowanego stanowiska. Bo zasług żadnych...

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx1.xx9 
 • +3

  Sebix_gość

  23.09.2020, 16:41

  Hehe

  No tak. Przysłużył się zamknięciem przystani...

  Odpowiedz
  IP: 79.163.xx9.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA