Tydzień bezpieczeństwa na A1. Będą wzmożone kontrole i działania prewencyjne

Nieoznakowany radiowóz (fot. tcz.pl)
Tczew - Tydzień bezpieczeństwa na A1. Będą wzmożone kontrole i działania prewencyjne
W tygodniu bezpieczeństwa ruchu drogowego, który w tym roku przypada od 17 do 23 maja, AmberOne Autostrada A1 łączy siły z pomorską i kujawsko-pomorską Komendą Wojewódzką Policji oraz Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego z Gdańska i Bydgoszczy, by wspólnie prowadzić działania edukacyjno-prewencyjne, których celem jest zwiększenie świadomości kierowców podróżujących autostradą. Podczas planowanych działań pracownicy Operatora oraz Policja zamierzają przypominać kierowcom o zagrożeniach na drodze, wynikających ze zbyt dużej prędkości, zmęczenia czy nieuwagi.

Ulotki poruszające tę tematykę będą rozdawane na wszystkich bramkach autostradowych. Dodatkowo kierowcy, którzy przekroczą dozwoloną na autostradzie prędkość 140 km/h, będą otrzymywać ulotki informujące o przekroczonej prędkości wraz ze statystykami wypadków. W czasie trwania tygodnia bezpieczeństwa na autostradowych węzłach prowadzone będą kontrole stanu technicznego pojazdów. Ponadto przez cały tydzień akcji na autostradzie pojawią się wzmożone kontrole prędkości pojazdów, prowadzone przez oznakowane i nieoznakowane patrole policyjne.

Do akcji prowadzonych w ramach tygodnia bezpieczeństwa dołączą także jednostki pomorskiego i kujawsko-pomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, które będą sprawdzały stan techniczny autokarów i pojazdów ciężarowych oraz będą prowadziły inne czynności kontrolne.

Tematyka bezpieczeństwa będzie obecna na autostradowym profilu w mediach społecznościowych oraz w aplikacji AmberOne. Na zakończenie tygodnia bezpieczeństwa w sobotę 22 maja w godzinach 10.00 - 18.00 na MOP Olsze Zachód odbędzie się pierwszy z kilku zaplanowanych w tym roku eventów z cyklu Licz do zera - czyli zero wypadków śmiertelnych na autostradzie. W ramach eventu przygotowana została dedykowana interaktywna instalacja animacyjno-edukacyjna, która porusza cztery aspekty bezpieczeństwa na autostradzie, będące jednocześnie najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych: prędkość, zmęczenie, dekoncentracja, zachowanie odpowiedniej odległości między pojazdami. Celem prowadzonych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu podróżowania po AmberOne Autostradzie A1.


- Niestety rok 2020 był smutnym, rekordowym rokiem pod względem ilości ofiar śmiertelnych na AmberOne Autostradzie A1, w którym doszło do 8 wypadków śmiertelnych. Prowadzone po wypadkach analizy wskazują, że głównymi przyczynami wypadków ze skutkiem śmiertelnym są - oprócz nadmiernej prędkości - zaśnięcie, zmęczenie lub nieuwaga wynikająca z korzystania z urządzeń elektronicznych. Bezpieczeństwo to nasze drugie imię, dlatego rzucamy kierowcom wyzwanie: Licz do zera! Powalczmy wspólnie o zero wypadków śmiertelnych na autostradzie, bo czasem zero to najlepszy wynik. - mówi Anna Kordecka, rzecznik Gdańsk Transport Company S.A.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +4

  Franczesko _gość

  17.05.2021, 16:04

  Kur i znów będę jeździł autobusem bo przez te kontrolę beż prawka nie pojadę

  Odpowiedz
  IP: 109.131.xx2.xx0 
 • spidi_gość

  17.05.2021, 18:54

  nacisk kładziony będzie na tych stwarzaj

  rozumiem że nacisk będzie kładziony na poprawę bezpieczeństwa czyli będą kontrolowani i karani szeryfowie, mistrzowie lewego pasa i osoby stwarzające zagrożenia jazdą 80km/h po autostradzie ?

  Odpowiedz
  IP: 37.248.xx6.xx6 
 • +1

  drajwer_gość

  18.05.2021, 08:25

  odp

  Jeżdżę codziennie i kilka razy można faktycznie spotkać osoby jadące wolniej ale raczej są to prędkości z jaką poruszają się również ciężarówki więc w czym problem?

  Cytuj
  IP: 178.235.xx9.xx5 
 • Ble_gość

  18.05.2021, 00:09

  Dojenie dojenie dojenie. Nic wspólnego z bezpieczeństwem. Ahoj

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx7.xx0 
 • +1

  drajwer_gość

  18.05.2021, 08:22

  a1&s6

  Codziennie jeżdżę do Trójmiasta przez A1 oraz S6 i wg. mnie najczęstszym problemem jest brak zachowania odpowiedniej odległości między pojazdami... W przypadku gdy jadę 120 lub 140km/h a za mną kierowca siedzi mi na zderzaku pomimo, że nie ma zamiaru wyprzedzać to coś chyba nie gra.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx9.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA