Gmina też pomoże Szpitalom Tczewskim

Urząd Gminy Tczew (fot. tcz.pl)
Tczew - Gmina też pomoże Szpitalom Tczewskim
Gmina Tczew zdecydowała się dołączyć do akcji pomocowej na rzecz Szpitali Tczewskich. Samorząd przekaże 35 tys. zł na działania związane z koronawirusem.

Niedawno informowaliśmy o tym, że władze miasta Tczewa zdecydowały się przekazać kwotę pół miliona złotych na zakup sprzętu niezbędnego do walki z koronawirusem spółce Szpitale Tczewskie. Pomóc zdecydowała się też gmina Tczew.

-
Zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa naszych mieszkańców, to sens naszej pracy i samorządowych działań. W momencie gdy Polska i świat zmagają się z wyzwaniem jakie postawił przed nami rozprzestrzeniający się wirus, nasza odpowiedź może być tylko jedna: odpowiedzialność i solidarność. - wyjaśnia wójt gminy Tczew, Krzysztof Augustyniak. - W związku z tym, podjąłem decyzję o przekazaniu na rzecz Szpitale Tczewski 35.000 zł. Środki te z całą pewnością zostaną przeznaczone na zapewnienie środków ochrony osobistej dla służby medycznej oraz pacjentów.


Dodajmy, że placówki w całej Polsce kompletują sprzęt do walki z pandemią - potrzebne są środki sanitarne, gogle, maski i kombinezony.


Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (13)
dodaj komentarz

 • +3

  j_gość

  26.03.2020, 13:12

  brawo

  Odpowiedz
  IP: 37.128.xx8.xx8 
 • -2

  janusz z grażyna_gość

  26.03.2020, 13:21

  ......

  Może by tak Duda zamiast na tvpis dał te 2mld na szpitale? Cóż za głupota. Telewizja ważniejsza od ludzi. Zreszta nie można nazwać tej tuby propagandowej telewizją.

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx6.xx6 
 • +2

  Opowiadasz_gość

  26.03.2020, 14:14

  Opowiadasz głupoty - to nie są żywe pieniądze (w formie gotówki), tylko obligacje skarbu państwa. - Nie ma możliwości przekazania tego jako płatności dla szpitali na onkologię w formie dotacji. Oprócz tego warto wiedzieć że ten wstrętny PIS zwiększył nakłady na służbę zdrowia z 30mld na 104mld. Jak widać fake news PO dobrze wyprał mózgi, a TVN pewnie do dziś to powtarza.

  Cytuj
  IP: 188.147.xx3.xx9 

  normalny_gość_gość

  27.03.2020, 07:42

  Uważam ze tvpis nie powinna niczego dostac. Ani w formie gotówkowej ,ani w obligacjach. Bo niby dlaczego? Pis dał na sł u zbę zdrowia bo nie miał innego wyhjscia. To tak jak 500plus. Tu daje tam zabiera. Napewno za to wszystko zapłaca szarzy obywatele. Mam nadzieje ze koronawirus dopadnie tych pisowców,a szczególnie tego małego karakana.

  Cytuj
  IP: 188.147.xx6.xx6 
 • +8

  _gość

  26.03.2020, 14:27

  Tczewskie realia

  le osób z koronawirusem przebywa w tczewskich szpitalach? No ile? Znając życie, te pieniądze zaraz się rozejdą, a jak naprawdę pojawi się problem, to i tak wszystkiego będzie brakować, albo nie wyślą do chorego karetki, bo takie sytuacje miały już miejsce. Doceniam gest gminy, ale chciałbym większej kontroli nad służbą zdrowia w naszym pięknym mieście.

  Odpowiedz
  IP: 77.111.xx7.xx8 
 • +5

  EkO_gość

  26.03.2020, 14:49

  wyciągajmy wnioski

  Mam nadzieję, że bez względu na to jaka będzie sytuacja polityczna w kraju, rządzący wyciągną wnioski z tej epidemii. Ta tragedia wywołana nowym wirusem, obnaża wszystkie braki naszej służby zdrowia. Trzeba ją doinwestować! I to poważnie. Należy również przestać żyć w bańce mydlanej, że jesteśmy obywatelami świata w pięknej UE, gdzie sobie wszyscy pomagają. To mrzonki i farsa. Trudny czas to udowodnił. Należy rozpocząć budowanie polskiego przemysłu medycznego-środków ochrony indywidualnej, płynów i przede wszystkim sprzętu jak np. respiratory. Hasło "kupimy za granicą" przestaje być aktualne w czasach kryzysu. Musimy polegać na sobie. Dlaczego np. robimy mało testów? Bo ich brakuje? Też prawda, ale bardziej chodzi o to, że brakuje laboratoriów. Je też należy budować. To wszystko się przyda. Jak nie w czasie kryzysu epidemiologicznego to czasie wojny, a jak nie w czasie wojny to w czasie pokoju do eksperymentów i tworzenia leków, szczepionek itd.

  Odpowiedz
  IP: 85.198.xx9.xx8 
 • Maski_gość

  26.03.2020, 14:58

  Odzież

  Po co dawać kasę jak nie ma ODZIEZY OCHRONNEJ na oddziałach ani MASEK.W tej chwili jak wszedzie KASA JEST A TOWARU NIE MA...

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx4.xx9 
 • +2

  Obywatel RP_gość_gość

  26.03.2020, 17:13

  Jak prezydent znalazł 100tys złoty na badziew "futro z misia", to może tez wyciągnie ze skarpety kasę na pomoc szpitalowi

  Odpowiedz
  IP: 83.13.xx1.xx9 
 • -2

  d_gość

  26.03.2020, 21:38

  Chłopie, co to jest 100 tys ? To jest nic, nawet dla osoby zarabiajacej średnią krajową to nie są duże pieniądze. 30 tys to koszt emisji jednej reklamy w TV w średnio dobrym czasie antenowym. Za 100 tys. kupisz 3 takie emisje po 15 sekund. To nie jest nic dziwnego, że miasto raz na 10 lat chce w ramach marketingu dotrzeć do świadomości obywateli kraju. Futro z misia nie jest dobrym filmem ale na pewno nie jest gorszą inwestycją od trzech krótkich reklam w TV. Na pewno nie jest też gorszą inwestycją od kontenera gadżetów reklamowych.

  Cytuj
  IP: 109.197.xx8.xx4 
 • -5

  Obywatel RP_gość_gość

  26.03.2020, 17:21

  Glosujmy w maju na Adriana, zwyciężymy nawet po trupach. Adrian dogadał się z bankami żeby wstrzymać na 3miesiace kredyty mieszkaniowe. Tak sie dogadał ze za te 3miesiace banki nalicza odsetki za nieplacenie kredytu, co spowoduje wzrost raty Po tym okresie urlopu kredutowego. Brawo Adrian.

  Odpowiedz
  IP: 83.13.xx1.xx9 
 • +4

  Zdzichu z gminy tczewowo _gość

  26.03.2020, 18:21

  Może

  Gmina wzorem gminy miejskiej, umorzy lub chociaż odroczy podatki od nieruchomości na czas pandemii, żeby ulżyć przedsiębiorcom prowadzącym działalność na jej terenie? Na ten pomysł nie wpadli, tylko co roku za NIC, albo prawie nic, te podatki windują. Ciekawe, czy chociaż raz pomyślą o przedsiębiorcach, nie jak o dojnych krowach? WĄTPIĘ.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx0.xx9 
 • +1

  joh_gość_gość

  27.03.2020, 10:33

  "Opowiadasz głupoty - to nie są żywe pieniądze (w formie gotówki), tylko obligacje skarbu państwa. - Nie ma możliwości przekazania tego jako płatności dla szpitali na onkologię w formie dotacji. Oprócz tego warto wiedzieć że ten wstrętny PIS zwiększył nakłady na służbę zdrowia z 30mld na 104mld. Jak widać fake news PO dobrze wyprał mózgi, a TVN pewnie do dziś to powtarza."

  Wyprany mózg masz ale ty przez tvpk***izje,gdyby pis jak piszesz przeznaczył tyle kasy ludzie i prywatne firmy nie zbierały by sprzętu dla szpitali,rozejrzyj się do okoła ,w każdym szpitalu ,w małym czy dużym miescie brakuje wszystkiego,cały ciężar odpowiedzialnośći za szpitale rząd zrzucił na samorządy,jak bogata gmina to ok,biedna to lipa,zmień kanałi zacznij myśleć.

  Odpowiedz
  IP: 77.103.xx8.xx0 
 • gość_gość

  29.03.2020, 12:55

  Władze gminy Tczew. Do roboty.Może byście zobaczyli i nauczyli się szybko jak w dobie kryzysu robią i pomagają swoim mieszkańcom inne gminy, Czas najwyższy wsiąść się do pracy.A nie tylko myśleć o swojej ..... .

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx5.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.