Gra miejska "Wilczym Tropem" 2020 w Pelplinie

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Gra miejska "Wilczym Tropem" 2020 w Pelplinie
Już po raz czwarty z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych dnia 2 marca 2020 r. na terenie Pelplina odbyła się gra miejska pt. "WILCZYM TROPEM". Organizatorem gry był Urząd Miasta i Gminy w Pelplinie oraz Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie. Patronat nad wydarzeniem objął Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku.

Gra miała na celu uczczenie pamięci o Żołnierzach Wyklętych; przybliżenie historii i losów żołnierzy podziemia antykomunistycznego; kształtowanie postaw patriotycznych wśród uczestników gry oraz zainteresowanie uczestników historią II Wojny Światowej i okresem powojennym.

Zadaniem uczestników Gry było poruszanie się pomiędzy poszczególnymi punktami kontrolnymi, zgodnie z otrzymaną mapą oraz zdobywanie punktów za wykonywanie zadań. Gra składała się z zadań i zagadek związanych tematycznie z Żołnierzami Wyklętymi, wojskiem oraz historią miasta Pelplina.

W grze wzięło udział 13 drużyn, które przez ponad 2 godziny zmagały się na trasie z rożnymi zadaniami m.in. łamanie szyfrów, udzielanie pierwszej pomocy, strzelanie do celu, rozwiązywanie łamigłówek, obliczanie odległości na mapie, obsługa wykrywacza metali czy też odczytywanie wiadomość za pomocą alfabetu Morsey'a.


Wyniki:

I miejsce zajęła drużyna o nazwie "Collegium" ze szkoły Collegium Marianum.
II miejsce zajęła drużyna o nazwie "Wojskowe Wilki" z Liceum Ogólnokształcącego w Pelplinie.
III miejsce zajęła drużyna o nazwie "ZSP Pelplin" z Liceum Ogólnokształcącego w Pelplinie.

Organizatorzy dziękują wszystkim instytucjom i osobom, które pomogły w organizacji Gry. Szczególne podziękowania należą się:
Jackowi Hinzowi
Danieli Langowskiej
Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie
Pelplińskiemu Centrum Sportu
Stowarzyszeniu Dziedzictwo Historyczne Pomorza
Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +1

  Tęczowy Marian _gość

  04.03.2020, 05:39

  Nacjonalistyczne zabawy.

  Wojna i strzelanie. Młodzież powinna bawić się w tęczowe zabawy takie jak słoneczko albo tęczowy krąg. Młodzież trzeba uczyć miłości.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx9 
 • -2

  M_gość_gość

  04.03.2020, 06:37

  Pobawny sie lepiej w wojenke, jakie to bohaterskie, bo to jedyni sluszni bohaterowie. Bez obawy ten czas kultu i uwielbienia tez kiedys minie

  Cytuj
  IP: 5.173.xxx.xx2 
 • -1

  Tak trzymać _gość

  04.03.2020, 07:28

  Świetna inicjatywa

  Teraz czekamy na obelgi UBeków, ich dzieci i wnusiów.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx9.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA