Wypadki, kolizje, pożary... tym zajmowali się strażacy

Straż pożarna (fot. Tcz.pl)
Tczew - Wypadki, kolizje, pożary... tym zajmowali się strażacy
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 07.09.2020 roku do 13.09.2020 roku zanotowano łącznie 34 zdarzenia w tym 6 pożarów, 26 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe.

Ważniejsze zdarzenia

08.09.2020 - Tczew, ul. Armii Krajowej - kolizja drogowa

Po dotarciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali zderzenie 2 aut osobowych marki Audi i Renault. Sprawca kolizji, kierujący samochodem Renault, wraz z pasażerami oddalili się z miejsca zdarzenia przed przybyciem służ. W kolizji nie było osób poszkodowanych. Działania ratowników pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu z jezdni rozlanych płynów eksploatacyjnych. W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG Tczew.

10.09.2020 - Tczew, ul. Matejki - kolizja drogowa
Po dotarciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali zderzenie 2 aut osobowych marki Mercedes i Skoda. Osoby uczestniczące w kolizji nie były poszkodowane. Działania ratowników pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu z jezdni rozlanych płynów eksploatacyjnych. W działaniach brał udział 1 zastęp z JRG Tczew.

10.09.2020 - Tczew ul. Szkoły Morskiej - pożar lampy oświetleniowej na sali gimnastycznej w I LO.
Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy zastały nauczycieli oraz uczniów na zewnątrz budynku szkoły po przeprowadzonej ewakuacji. Po przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono pożar lampy oświetleniowej w sali gimnastycznej. Po ugaszeniu pożaru pomieszczenia przewietrzono, a następnie sprawdzono kamerą termowizyjną oraz miernikiem wielogazowym. W zdarzeniu brały udział 4 zastępy z JRG Tczew.

10.09.2020 - Pelplin, Al. Kociewska - wypadek drogowy
Na miejscu zastano samochód osobowy marki Audi w przydrożnym rowie. Osoba poszkodowana była zaopatrywana przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca podczas prowadzonych prac dochodzeniowych przez policję. W zdarzeniu brał 1 zastęp z JRG Tczew oraz 1 zastęp z OSP Pelplin.

10.09.2020 - Nicponia, DK 91 - wypadek drogowy

Na miejscu zastano samochód osobowy marki VW w przydrożnym rowie. Samochodem podróżowały 4 osoby, z czego 3 zostały poszkodowane. Wszystkie osoby ranne zostały przetransportowane do szpitala przez Zespoły Ratownictwa Medycznego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. W zdarzeniu brał 1 zastęp z JRG Tczew, 1 zastęp JRG Kwidzyn oraz 2 zastępy z OSP Gniew.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • .._gość

  16.09.2020, 08:53

  ...

  ....i debil na zakręcie życiowym...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.