Zalane mieszkanie na Jagiełły i pożar w Lipiej Górze

(fot. OSP Morzeszczyn)
Tczew - Zalane mieszkanie na Jagiełły i pożar w Lipiej Górze
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 03.05.2021 roku do 09.05.2021 roku zanotowano łącznie 26 zdarzeń w tym 7 pożarów oraz 19 miejscowych zagrożeń.

04.05.2021 - Tczew ul. Władysława Jagiełły - zalane mieszkanie

Na miejscu zdarzenia zastano zalane mieszkanie, w którym doszło do pęknięcia instalacji wodnej, a także zalane mieszkanie na niższej kondygnacji. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w mieszkaniu, w którym doszło do awarii oraz w czterech mieszkaniach usytuowanych poniżej. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z JRG Tczew.


08.05.2021 - Gąsiorki - pożar pryzmy obornika

Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano pożar pryzmy obornika składowanego w pobliżu chlewni z inwentarzem. Właściciel próbował ugasić pożar we własnym zakresie przy pomocy wody z węża ogrodowego. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów gaśniczych na palącą się pryzmę. Po przewietrzeniu chlewni działania zakończono. W zdarzeniu udział brały 1 zastęp z JRG Tczew, 2 zastępy z OSP Morzeszczyn, 1 zastęp z OSP Nowa Cerkiew oraz 1 zastęp z OSP Gąsiorki.

09.05.2021 - Lipia Góra - pożar budynku gospodarczego

Na miejscu zdarzenia zastano budynek gospodarczy, którego dach był objęty pożarem. Na poddaszu budynku przechowywane było siano. Działania przybyłych na miejsce zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w natarciu na palący się dach, wykonaniu zasilania w wodę za pomocą motopompy z pobliskiego cieku wodnego. Następnie z kosza podnośnika usunięto pozostałe pokrycie budynku i dogaszono konstrukcję dachu. Ratownicy JOP na stropie budynku przegarnęli i dogasili pozostałości zalegającego siana. Przy użyciu kamery termowizyjnej skontrolowano cały obiekt- zagrożenia nie stwierdzono. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z JRG Tczew, 2 zastępy z OSP Morzeszczyn oraz po 1 zastępie z OSP Pelplin, OSP Lipia Góra oraz OSP Kierwałd.

W ubiegłym tygodniu zastępy zarówno Państwowej, jak i Ochotniczej Straży Pożarnej 10 razy wyjeżdżały do zdarzeń związanych z działaniami spowodowanymi pandemią koronawirusa. Jednostki brały udział w dowożeniu osób na szczepienia, pomocy organizacyjnej podczas szczepień, dowozu środków ochrony indywidualnej oraz dbały o właściwe rozstawienie namiotu działającego jako tymczasowa izba przyjęć przy Szpitalu Rehabilitacyjnym w Tczewie.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • xx_gość

  11.05.2021, 07:12

  zalane mieszkania

  to nic nowego na JAGIEŁŁY ZALEWANIE mieszkań .A Spółdzielnia nic z tym nie robi liczy na zapłatę odszkodowań ubezpieczycieli tych mieszkań co są ubezpieczone .

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx4.xx3 
 • ppp_gość

  11.05.2021, 08:15

  Potwierdzam. 13 lat walczyłem ze społdzielnia o przeciekający dach i jedyne na co mogłem liczyć to ewentualna wypłata odszkodowania z ubezpieczalni. Dopiero zgłoszenie do Inspekcji Nadzoru Budowlanego przyspieszyło reakcje naprawy dachu.

  Cytuj
  IP: 31.135.xx6.xx4 
 • xx_gość

  11.05.2021, 10:47

  spóldzielnia broni się .

  "Potwierdzam. 13 lat walczyłem ze społdzielnia o przeciekający dach i jedyne na co mogłem liczyć to ewentualna wypłata odszkodowania z ubezpieczalni. Dopiero zgłoszenie do Inspekcji Nadzoru Budowlanego przyspieszyło reakcje naprawy dachu."

  KOMBINACJE Administracji Spódzielni Mieszkaniowej sięgają tamtej epoki ,że zawsze twierdzą ,że ich zachowanie wobec spraw mieszkańców jest prawidłowe. ODNOŚNIE odszkodowań z ich polisy OC TO KPINA .Najpierw dają numer polisy w celu zgłoszenia szkody u ubezpieczyciela ,gdy ubezpieczyciel żąda potwierdzenia przez ubezpieczonego stanu faktycznego szkody odpowiadają ,że ślisko na chodnikach nie było ,że starannie odśnieżają nie piszą ,że jedna sprzątaczka odśnieża pół osiedla , piszą również ,że za przecieki w dachu nie odpowiadają bo to winna wykonawcy ,że zalane parkingi i utopione samochody nie zwinny braku wyczyszczenia studzienek odprowadzającej wodę tylko taka chmura i klęska żywiołowa to spowodowała. a metodą ich fałszywej obrony jest kłamstwo. KIEDY to się skończy Jest juz ustawa ,ze PREZESI po 5 lat pracy powinni opuścić stołek ,a co dopiero po 30 latach jak to jest w TCZEWIE.

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx4.xx3 
 • -1

  Monika_gość_gość_gość

  11.05.2021, 21:14

  Hej

  Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : tnij.tcz.pl/?u=6eff7f

  Odpowiedz
  IP: 77.111.xx5.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.