Relaksacyjna niedziela w powiecie tczewskim

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Relaksacyjna niedziela w powiecie tczewskim
Letnia aura zachęca do wypraw za miasto i spędzania czasu wśród szumu drzew i śpiewu ptaków. Wszystkich spragnionych relaksu i odpoczynku na łonie natury, Fundacja Klimat i Emocje zaprasza na bezpłatny spacer medytacyjny w malowniczym zakątku powiatu tczewskiego, w ramach projektu "Po zdrowie i szczęście do lasu". Odbędzie się on w niedzielę 1 sierpnia w godz. 11-14 przy tamie w miejscowości Młynki, zaledwie ok. 14 km od Tczewa.

Uczestnicy będą mogli spacerować samodzielnie (wsparci materiałami fundacji) lub też w grupie z naszą instruktorką, sami też zdecydują jak długo chcą spacerować np. 30 minut czy 3 godziny. Zalecamy wygodny, dostosowany do pogody strój oraz obuwie sportowe.

Zaletą leśnych spacerów medytacyjnych tzw. "kąpieli leśnych" jest dostępność, bo nie wymagają one szczególnej sprawności fizycznej. Spaceruje się spokojnym, wolnym tempem bez nadmiernego wysiłku, dlatego są one odpowiednie zarówno dla młodzieży, rodzin z dziećmi oraz seniorów. Chodzi w nich o to, by korzystając ze wszystkich swoich zmysłów otworzyć się na kontakt z naturą. Dotknąć ciekawych faktur drzew, posłuchać leśnych strumyków, dostrzec różnobarwność dzikich kwiatów itd. , a tym samym na moment zostawić codzienne sprawy i problemy za sobą. Ma to korzystny wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale także na zdrowie.

Leśne spacery medytacyjne:


-  poprawiają jakość snu,
-  osłabiają depresję,
- obniżają poziom kortyzolu (hormonu stresu),
-  polepszają pamięć i koncentrację,
- obniżają ciśnienie krwi
- wzmacniają system odpornościowy.

Warto więc przeznaczyć kilka niedzielnych godzin na kontakt z przyrodą, by się zrelaksować, pooddychać zdrowym powietrzem oraz być uważnym na to co jest tu i teraz. Dzięki temu uczestnicy dotychczasowych spacerów medytacyjnych organizowanych przez Fundację Klimat i Emocje wracali do domów wypoczęci, spokojni i zregenerowani.

Projekt "Po zdrowie i szczęście do lasu" jest organizowany przez Fundację Klimat i Emocje i współfinansowany przez Powiat Tczewski.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • -6

  leśnik_gość

  30.07.2021, 08:35

  las był i będzie , ale nas zabraknie

  jestem za czyli mniej TV i tej fałszywej demonicznej covid zarazy i nie dla szczepień i będziemy zdrowi. Tylko nieliczni to zrozumieją. Kto się zaszczepił niech pokutuje i więcej nic nie przyjmuje do swojego ciała.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx2 
 • -5

  on_gość_gość

  30.07.2021, 11:50

  no

  no to idzcie pieszo 28 km nie padlinami zeby sie pokazac, zapraszam czas start iwaszkiewiczakolo szkoly dawnej Polmo

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx3 
 • ŚWIADOMOŚĆ_gość

  31.07.2021, 13:08

  BROŃ BIOLOGICZNA

  tnij.tcz.pl/?u=4796db KTO SIĘ BOI PRAWDY, TEN JEST SYNEM CIEMNOŚCI, A OJCEM JEGO JEST DIABEŁ !!!

  Odpowiedz
  IP: 37.128.xx7.xx5 
 • +1

  ._gość

  31.07.2021, 16:39

  Gniazdo.

  A bocianie gniazdo było czy tylko słodkie gniazdko na pocieszenie.

  Odpowiedz
  IP: 31.135.xx2.xx4 
 • +1

  ._gość

  31.07.2021, 16:54

  Bocianie gniazdo a słodkie gniazdko.

  A czy było bocianie gniazdo czy tylko a może słodkie gniazdko nie na pocieszenie tylko na apetyt.

  Odpowiedz
  IP: 31.135.xx2.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.