Strażacy gasili pożar autobusu. Na szczęście pojazd jechał bez pasażerów

Strażacy gasili autobus (fot. KP PSP Tczew)
Tczew - Strażacy gasili pożar autobusu. Na szczęście pojazd jechał bez pasażerów

zobacz galerię zdjęć: 3
Ogień w komorze silnika jednego z autobusów miejskich. Na szczęście pojazd jechał do zajezdni - bez pasażerów.

O godz 18:29 wpłynęło zgłoszenie do PSP o pożarze autobusu miejskiego w Tczewie na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i alei Solidarności.

- Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się, że pali się komora silnika. W autobusie, oprócz kierowcy, nikogo nie było. Zjeżdżał do zajezdni. - mówi mł. kpt. Michał Myrda, rzecznik prasowy KP PSP TCZEW.




W działaniach brały udział dwa zastępy z JRG Tczew i policja.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (18)
dodaj komentarz

  • +7

    _gośćVolksdeutsche_gość

    03.06.2019, 19:52

    Tyle lat jeździł i było dobrze.

    A w Tczewie popsuli. Przez 20 lat nic się nie działo z tym solidnym, niemieckim autobusem. Polak jednak potrafi wszystko popsuć.

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx2.xx9 
  • +13

    Wlad_gość_gość_gość_gość_gość_gość

    03.06.2019, 21:55

    1 złoma mniej

    jednego złoma mniej na naszych pięknych dziurawych tczewskich drogach

    Cytuj
    IP: 109.207.xx1.xx3 
  • +10

    Dziki _gość_gość

    03.06.2019, 20:11

    Jak mi przykro

    Jak mi przykro że reszta się nie spaliła. Była by pewność że nie wrócą na drogi!!! Szkoda że na koniec kadencji w naszym mieście. Bynajmniej ognisko zrobili dla mieszkańców ???? jak to mówią: " nie ważne jak zaczynasz tylko jak kończysz"

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx7.xx0 
  • +11

    gość_gość

    03.06.2019, 20:16

    Prędzej czy później musiało do tego dojść.. stan najstarszych wozów przewoźnika pozostawia wiele do życzenia.

    Odpowiedz
    IP: 37.47.xx7.xx7 
  • +18

    Ben_gość

    03.06.2019, 20:18

    Prawdziwy (płonący) meteor :D

    Odpowiedz
    IP: 178.235.xx8.xx3 
  • +29

    Znużony_gość

    03.06.2019, 20:27

    .

    Autobus chciał się z pompą pożegnać z mieszkańcami Tczewa. Tak dzielnie służył...nie można narzekać był wygodny , cichy, ekologiczny ...smutno mu się zrobiło , że musi nas opuścić ...no dobra spalił się ze wstydu, że powinien być dawno na emeryturze a musi udawać,że jeszcze może ...

    Odpowiedz
    IP: 178.235.xx6.xx3 
  • +6

    Marian_gość

    03.06.2019, 20:34

    PSP kieruje ruchem a i tak cymbały muszą zwolnić i popatrzeć, jedne babie prawie się łeb odkręcił od tego patrzenia za siebie...i zamiast jechać w miarę płynnie to jeszcze większy korek.

    Odpowiedz
    IP: 178.235.xx4.xx4 
  • +6

    ona_gość_gość_gość_gość

    03.06.2019, 20:51

    i co na to

    Tczewska drogowka gdzie sie boi Meteora...

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx4.xx4 
  • +16

    Były _pracownik_gość

    03.06.2019, 20:58

    Autobusy

    Ten autobus już wiele razy powinien być zezłomowany a oni go reanimują i byle jechał. A jak inspekcja wita to uciekają na netto żeby nie skontroli. Tak naprawdę to prawie wszystkie autobusy nie nadają się do jazdy. Zagrażają życiu przewożonych pasażerów.

    Odpowiedz
    IP: 83.20.xx5.xx9 
  • +6

    jao_gość_gość

    03.06.2019, 21:58

    Czy to aby napewno był kurs do zajezdni?

    Autobus który wraca z zajezdni ma dwie trasy: Czyżykowo/dworzec - Sadowa. Jakim cudem zjazd byłby przez Armii Krajowej? Te małe piekarniki jeżdżą na 7/17. Zgodnie z rozkładem na tym przystanku powinen przyjechać autobus nr 7 o 18:26. Przypadek że zgłoszenie było o 18:29. Ten autobus jechał normalnym kursem i zapalił się na trasie. Pasażerów nie było bo zdążyli wysiąść, meteor pewnie kazał wyłączyć wyświetlacze (o ile działały), aby nie siać paniki.

    Odpowiedz
    IP: 5.172.xx4.xx4 
  • +1

    Foe_gość

    03.06.2019, 22:05

    Hmm

    Autobus nie stal na przystanku tylko na prawym pasie skrzyzowania ulic Solidarnosci i AK.

    Cytuj
    IP: 37.47.xx7.xx1 
    +3

    Mały_gość

    03.06.2019, 22:22

    Meteor

    Dokladnie tak było ,wiem napewno i żeby tego było mało ,to większość tych wozów na nie sprawne hamulce , a to że wóz szarpie jak hamuje to nie wina kierowcy jak to większość ludzi uważa ,tylko te wozy mają rozieba...... skrzynie biegów ,, ludzie jak zależy wam na swoim życiu to nie wsiadajcie do tych wozów

    Cytuj
    IP: 31.0.xx2.xxx 

    Foe_gość

    04.06.2019, 00:43

    ???

    Byles? Widziales? Jechales?

    Cytuj
    IP: 37.47.xx7.xx1 
    -5

    Kck_gość

    04.06.2019, 00:48

    Autobus miał zjazd awaryjny detektywie kierowco ;)

    Cytuj
    IP: 37.47.xx4.xx5 
  • +2

    gość_gość

    03.06.2019, 22:56

    Jak każdy rozpędzony meteor w atmosferze musi płonąć nie wiem o co tyle gadania?

    Odpowiedz
    IP: 86.89.xx8.xx7 
  • +5

    EkO_gość

    04.06.2019, 06:42

    Panie Prezydencie!

    Z tymi autobusami? Ludzie przesadzają z narzekaniem? Nie jest wcale tak źle? Ale żeście nam zgotowali przewoźnika, nie ma co!!!

    Odpowiedz
    IP: 85.198.xx9.xx8 
  • +2

    H_gość_gość

    04.06.2019, 08:10

    Będzie jak nowy!

    Wyremontują i dalej będzie pomykał w innym mieście , bo w Tczewie już nie zdąży!

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx0.xx7 
  • +2

    Kulposus_gość_gość

    04.06.2019, 10:06

    To jest dramat

    Biedny autobus, jeszcze trzy tygodnie i miałby fajrant, a może w innym mieście zacząłby z "czystą kartą"? ;] No cóż, Meteor wypuszcza na ulicę najgorszy szrot, bo wiedzą, że już nie zarobią ani złotówki. Dobrze, że jeszcze są na tyle łaskawi, że w ogóle realizują kursy, bo co nasi dzielni urzędnicy mogliby im zrobić w ciągu tych ostatnich dni? Co do zarzutów, że był to niedokończony kurs nr 7 to jest to całkiem możliwe, wszak zjazd z żadnej trasy nie prowadzi na dworzec tą drogą. Przypuszczam, że samozapłon silnika to nie jest jedyny defekt tego busa, lecz jedynie wierzchołek góry lodowej. Swoją drogą nie jest łatwo jeździć ostatnio po Tczewie. Wszędzie korki, gorąco, wszędzie rozkradają asfalt lub ten zwyczajnie się topi. ;D

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx5.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.