Dawny Tczew będzie świętował dziewiąte urodziny

Dawny Tczew
Tczew - Dawny Tczew będzie świętował dziewiąte urodziny
Dawny Tczew świętuje dziewiąte urodziny. Z tej okazji forumowicze zapraszają do udziału w turnieju gry "Zbudujmy Tczew", a także na wspólne świętowanie przy urodzinowym torcie.

Projekt "Dawny Tczew" zrzesza ludzi zafascynowanych historią Tczewa. Jak sami przyznają, zainspirowało ich malborskie forum Marienburg.pl, na którym aktywnie działają miłośnicy dawnych wieków. Skrzyknęli się w internecie - również na naszym forum - powołali stowarzyszenie i zaczęli wspólnie szukać pamiątek historycznych dotyczących naszego miasta. Zaczęło się od przeszukiwania domowych archiwów, a z czasem poszukiwania przybrały coraz większą skalę. Na sam początek udało się pozyskać m. in. 90 skanów ciekawych dokumentów i zdjęć z zasobów Archiwum Państwowego w Gdańsku. Teraz forumowicze na stałe współpracują z tą instytucją, a dołączyło do niej także Narodowe Archiwum Cyfrowe, Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe, tczewskie firmy i mnóstwo ludzi, którzy społecznie działają na rzecz portalu. Dawny Tczew - Wirtualne Muzeum Miasta jest projektem realizowanym przez Ruch Inicjatyw Obywatelskich Tczewa.

29 stycznia (środa) o godz. 18.00 w klubie " Rozgryfka" (Armii Krajowej 66C - pierwsze piętro) odbędzie się turniej gry Zbudujmy Tczew. Do wygrania będzie kilka egzemplarzy tej unikatowej gry

30 stycznia (czwartek) o godz. 18.00 w Fabryce Sztuk odbędą się 9. urodziny Dawnego Tczewa. Tradycyjnie dokonamy podsumowania kolejnego roku naszej działalności i przedstawimy plany na przyszłość, a na koniec przy pysznym torcie ze spółdzielni socjalnej Jasna oraz tczewskiej oranżadzie będzie czas na kuluarowe rozmowy.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • -3

  adam p._gość_gość

  29.01.2020, 09:46

  a w tym czasie

  Uroczysta sesja Rady Miejskiej...

  Odpowiedz
  IP: 195.191.xx0.xxx 
 • +2

  Alexis_gość_gość

  29.01.2020, 16:07

  no niestety w tym roku rada miejska wbiła się w godzinę, o której zawsze od lat Dawny Tczew organizował urodziny.

  Cytuj
  IP: 109.197.xx9.xx2 
 • Ciec_gość

  30.01.2020, 08:41

  Nie dostali zaproszeń na urodziny

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx0.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.