Charytatywny Bal Niepodległości na zamku w Gniewie

Tczew - Charytatywny Bal Niepodległości na zamku w Gniewie
Te głośne przedwojenne bale, których ślady odnajdujemy na stronach dawnych pamiętników i starych czasopismach powracają na Kociewie. Charytatywny Bal Niepodległości to okazja do świętowania 100-lecia powrotu Kociewia w granice odrodzonej Rzeczypospolitej. Organizatorzy chcą podkreślić radość święta niepodległości oraz uczcić pamięć bohaterów, którzy oddali swoje życie w walce za Polskę.

Bal w murach Zamku w Gniewie nawiązuje do pięknej, polskiej tradycji organizowania przyjęć z okazji ważnych świąt państwowych czy jubileuszy. Wieczór uświetni wystrzał z armaty w asyście husarzy konnych oraz przemowa Kasztelana Zamku. Następnie kolacja z bogatym menu przy dźwiękach muzyki klasycznej. Tańce rozpoczniemy polonezem, a do zabawy zagra Zespół Rarytas Live Band.

Niech rocznica odzyskania niepodległości przez miasta i wioski na Kociewiu będzie okazją do autentycznej radości i wspólnej zabawy!

Podczas Balu zaplanowana jest aukcja dzieł artystycznych, pamiątek i innych przedmiotów przekazanych przez samorządy z Kociewia.


Dochód z aukcji przeznaczony zostanie na pomoc Polakom mieszkającym na Wschodzie. Lata zaborów, walki o niepodległą Polskę, skazały wielu naszych Rodaków na zsyłkę w głąb Rosji Sowieckiej. Zebrane podczas Balu środki mają pomóc potomkom Polaków, którzy walczyli o naszą wolność, a którzy dzisiaj zmagają się z trudnościami codziennego życia.

Na takim balu jeszcze się nie bawiliśmy!

Zapraszamy serdecznie - zapisy i bilety do nabycia w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie.

Informacje dodatkowe:

Dla gości Balu istnieje możliwość noclegu na Zamku w Gniewie w promocyjnej cenie
Parking niestrzeżony - gratis
Bal Niepodległości organizowany jest przez kociewskie samorządy, w tym Powiat Tczewski, Gminę Pelplin, Miasto Tczew, Gminę Tczew, Gminę Gniew, Gminę Morzeszczyn, Gminę Subkowy, Miasto Starogard Gdański, Gminę Starogard Gdański, Gminę Skarszewy.

Drukuj
Prześlij dalej