40-latek usłyszał zarzuty - pobudki m. in. seksualne

(fot. Pomorska Policja)
Tczew - 40-latek usłyszał zarzuty - pobudki m. in. seksualne
Prokuratura Okręgowa w Gdańsku nadzoruje śledztwo w sprawie napaści na pokrzywdzone. Do zdarzeń doszło w maju 2021 roku na terenie Malborka oraz Pruszcza Gdańskiego. O poszukiwaniach prowadzonych przez policję z całego Pomorza informowaliśmy na łamach naszego serwisu. Okazuje się, że już kilka dni przez nagłośnionymi przez media przypadkami 40-latek usiłował napaść na inną kobietę.

W poszukiwania 40-latka zaangażowani byli policjanci wszystkich pionów, a prokurator wydał za mężczyzną list gończy (o poszukiwaniach pisaliśmy tutaj )

- 12 maja 2021 roku około godziny 6.00 na terenie Malborka doszło do napaści na uprawiającą jogging kobietę. Jak ustano, napastnik działał z pobudek seksualnych. Pokrzywdzonej udało się oswobodzić i uciec. Tego samego dnia po godzinie 13.00 w miejscowości Trutnowy doszło do napaści na 11-letnią dziewczynkę. W tym przypadku sprawca działał w celu pozbawienia pokrzywdzonej wolności. Celu nie osiągnął z uwagi na pojawienie się osoby trzeciej. - przypomina Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - W obu przypadkach sposób działania napastnika wskazywał, że był to ten sam mężczyzna. Zostało to potwierdzone następnie zabezpieczonymi dowodami, które pozwoliły również na ustalenie jego tożsamości.

Ustalono również, że 6 maja 2021 roku na terenie Malborka doszło do napaści na idącą do pracy kobietę. Pokrzywdzonej udało się uciec. Sposób działania napastnika było podobny, jak w przypadku zdarzeń z 12 maja 2021 roku.


Poszukiwany listem gończym 40-letni mężczyzna został zatrzymany 7 czerwca 2021 roku na terenie Gdańska. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku.

- W oparciu o zebrany materiał dowodowy prokurator zarzucił podejrzanemu groźbą i przemocą usiłowanie doprowadzenia pokrzywdzonej do obcowania płciowego ( przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 12) oraz dwa zarzuty usiłowania pozbawienia pokrzywdzonych wolności (przestępstwo zagrożone kartą pozbawienia wolności do lat 5). - wyjaśnia Grażyna Wawryniuk.

Po zakończeniu czynności prokurator podjął decyzję o skierowaniu do Sądu wniosku o utrzymanie zastosowanego do list gończego tymczasowego aresztowania oraz jego przedłużenie do trzech miesięcy.

Sonda - odpowiedz na pytanie

Kogo chcesz na letnim koncercie w Tczewie? (część 1 z 2)

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • +7

  Kbd_gość

  10.06.2021, 14:37

  Skoro dziecko 11 lat to znaczy, że pedofil. Dlaczego w Polskim prawie wyroki za jazdę przestępstwo sienie sumują?

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx2 
 • +6

  kostucha_gość

  10.06.2021, 16:17

  kara śmierci i już

  ponieważ wielu posłów, policjantów , prawników, bankierów księży i innych ważnych by siedziało do końca życia. Kruk krukowi oka nie wykole.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx2 
 • +3

  Gość _gość_gość

  10.06.2021, 19:01

  "ponieważ wielu posłów, policjantów , prawników, bankierów księży i innych ważnych by siedziało do końca życia. Kruk krukowi oka nie wykole."

  BRAWO szczera prawda

  Odpowiedz
  IP: 109.131.xx2.xx0 
 • +1

  Alicja_gość

  10.06.2021, 20:40

  więzienne męskie gwałty

  Będzie na sankach gwałcony az będzie huczało. Zrobią mu pedały więzienne z tyłka metro.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx0 
 • +3

  ululu_gość

  10.06.2021, 23:05

  Bzdury opowiadasz

  Może kiedyś tak było, teraz cały wyrok będzie siedział w ochronce z takimi samymi jak on, bezpiecznie i spokojnie

  Cytuj
  IP: 77.111.xx7.xx7 
 • -1

  ..._gość

  10.06.2021, 21:02

  Prawda POLSKA.

  Kiedyś w moim życiu poznałem dużo kobiet agencje towarzyskie i ogłoszenia towarzyskie w jednostce wojskowej w Oleśnicy na przepustce w Wrocławiu poznałem najładniejszą dziewczynę z Wrocławia szczupła brunetka w szpilkach pracowała w lokalu dla dorosłych była z koleżanką zawiózł mnie Wrocławski taksówkarz noi mnie zawiózł byłem zakochany kilka lat nie wspomnę o kobietach które poznałem w innych miastach Swietłanę w Gdańsku kobiety w agencji w Elblągu ogłoszenia towarzyskie w Malborku w którym pracowały kobiety z różnych miast na wyjazdach przeszłość z której jestem bardzo zadowolony nie jestem kapusiem tylko bawiący się w detektywów śledczych pytających których poznałem w między czasie zapomniani aktorzy z starych dyskotek tancerze bawiący się w detektywów śledczych pytających wchodzących w czyjeś życie w brudnych butach do sypialni przyjrzyjcie się zdjęciu wyżej jak wyglądają organy ścigania podpowiedź nie musicie się martwić o policję z Wrocławia do chłopaków którzy byli zemną w jednostce wojskowej a jednego spotkałem po wojsku i inni tak to zrozumiałem.

  Odpowiedz
  IP: 31.135.xx2.xx4 
 • +5

  Luc_gość

  11.06.2021, 09:37

  Piłeś nie pisz

  Nic nie zrozumiałam z tej wypowiedzi. Już nie wspominając, że jest wybitnie nie na temat i nie na miejscu.

  Cytuj
  IP: 83.8.xx5.xx4 
 • ..._gość

  10.06.2021, 23:09

  ...

  Tak pamiętam jednego spotkałem po wojsku był zemną w jednostce wojskowej (nie wiedział że się zakochałem nikomu krzywdy nie zrobiłem )ani be ani nie ani kukuryku a takich przestępców co biorą się za dzieci jak mają 100 procent pewności i gwałcicieli odpowiednie organy powinni surowiej potraktować. Ciągle słyszy się o mężczyznach w tv i czyta w gazetach którzy choruja na tzw.meskie choroby i nie chodzi mi o choroby weneryczne ale o np.rak jąder i inne męskie choroby a tacy ludzie którzy biorą się za dzieci po kilku latach wychodzą na wolność i znowu to samo dlatego moim zdaniem tak nie może być.

  Odpowiedz
  IP: 31.135.xx2.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.