Weekendowe atrakcje w Fabryce Sztuk

Długi weekend w Fabryce Sztuk (fot. Fabryka Sztuk)
Tczew - Weekendowe atrakcje w Fabryce Sztuk

zobacz galerię zdjęć: 7
W tym roku Fabryka Sztuk świętowała Dzień Dziecka przez trzy dni. Ponad 400 osób wzięło udział w różnorodnych atrakcjach. Z oferty skorzystały rodziny oraz uczniowie szkół podstawowych. 1 czerwca dzieci wykonały figurki z balonów, szukały ukrytej na dziedzińcu maskotki, czyli koci koci... Kociewiaka, malowały na szkle i wybrały się na spacer po parku. Z kolei w długi weekend odbyły się warsztaty artystyczne: ozdoby z papierowej wikliny oraz różane drzewko.

Najmłodsi spróbowali swoich sił w roli ogrodników. Sadzili rośliny w uprzednio ozdobionych przez siebie doniczkach oraz wykonywali hotele dla owadów. Zainteresowaniem cieszyło się malowanie na sztalugach i zabawy z użyciem już niepotrzebnych przedmiotów. Można było pograć w warcaby, grę pamięciową, kółko i krzyżyk, kręgle, wykorzystując do tego nakrętki czy też butelki. W programie wydarzenia znalazła się gra miejska o tematyce przyrodniczej. Czynne było ponadto stanowisko edukacyjne dotyczące segregacji odpadów.

Czas spędzony na dziedzińcu Fabryki Sztuk umilał szczudlarz w stroju papugi. Chętne osoby wykonały pamiątkowe zdjęcie na tle wiosennej dekoracji. Młodym gościom zwiedzającym wnętrza Fabryki Sztuk najbardziej podobała się makieta z ruchomymi planetami, interaktywna kolorowanka oraz puzzle, które stanowią część wystawy "Ze Skultetem i Kopernikiem przez XVI wiek". Udział we wszystkich atrakcjach był bezpłatny.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  Bezsrejtu_gość_gość_gość

  08.06.2021, 17:02

  Psychole

  Jak długo jeszcze będziecie się znęcać nad dziećmi dusząc je tymi szmatami?

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xxx.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA