Bezpłatne badanie mammograficzne

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Bezpłatne badanie mammograficzne
Kaufland wraz z partnerami - LUX MED i Geneva Trust - zapraszają mieszkanki województwa pomorskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
W maju na parkingach wybranych sklepów Kaufland pojawią się mobilne punkty badań mammograficznych. Mammobusy zaparkują również w miastach województwa pomorskiego, między innymi w Tczewie, Bytowie, Gdyni, Lęborku i Słupsku. Z bezpłatnej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać panie w wieku 50-69 lat.


Bytów, Gdynia, Kościerzyna, Lębork, Słupsk, Tczew i Wejherowo - to miasta, w których już w maju panie będą mogły wykonać bezpłatną mammografię. Darmowe badanie przysługuje kobietom, które posiadają ubezpieczenie zdrowotne i nie chorowały do tej pory na raka piersi. Aby skorzystać z bezpłatnej mammografii, wystarczy zarejestrować się telefonicznie lub przez stronę internetową. Podczas rejestracji nastąpi weryfikacja pacjenta w systemie prowadzonym przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Swój udział w badaniu mogą zgłosić wszystkie kobiety spełniające kryteria programu, w tym pracownice sieci Kaufland.

Bezpłatną mammografię można wykonać co dwa lata. Wyjątek stanowią kobiety będące w grupie ryzyka - obciążone mutacją w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2, które mogą wykonać badanie co dwanaście miesięcy. Coroczna darmowa mammografia możliwa jest też w przypadku stwierdzenia nowotworów piersi w rodzinie, na przykład u mamy, siostry lub córki. Aby zapisać się na badanie, należy zadzwonić pod numer 58 767 34 44 (Geneva Trust) lub 58 666 24 44 (LUX MED), w zależności od lokalizacji i daty badania. Szczegółowy "rozkład jazdy" mammobusów dostępny jest na stronie: Zaangażowanie społeczne | Kaufland.

Profilaktyka mimo epidemii

Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju mammografia jest wykonywana przy zachowaniu reżimu sanitarnego, z uwzględnieniem wszystkich zasad i środków bezpieczeństwa. Technicy przeprowadzający badanie są wyposażeni w niezbędne środki ochrony osobistej, a aparatura diagnostyczna jest poddawana systematycznej dezynfekcji. Również pacjentki korzystające z mammografii są zobowiązane do dezynfekcji rąk, zmierzenia temperatury oraz pozostania w maseczkach ochronnych. Ze względu na wprowadzone środki ostrożności w mammobusie mogą przebywać nie więcej niż trzy kobiety, a badanie jest umawiane na konkretną godzinę - tak, aby móc zapewnić zachowanie bezpiecznego dystansu.

W 2021 r. mammobusy zaparkowały na parkingach sklepów Kaufland ponad 1000 razy. Z bezpłatnego badania mammograficznego skorzystało aż 70 000 kobiet. W tym roku sieć ponownie zachęca do odwiedzania mammobusów, które pojawią się przy wybranych marketach Kaufland. W maju mobilne punkty badań zaparkują w ponad 100 lokalizacjach.

Tczew - 20.05, parking Kaufland przy ul. Kwiatowej 17 - Geneva Trust

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • Ewa_gość

  16.05.2022, 18:21

  .

  Badajmy się minimum raz w miesiącu! Objawy takie jak wymienione poniżej powinny skłonić do udania się do lekarza. - zmiana struktury skóry, - ból pod pachą, w okolicach węzłów chłonnych - zaczerwienienie, - wyciek płynów z brodawki, - wgłębienia na piersi, - wyczuwalny guzek, - zmiana rozmiaru jednej piersi, - sutek wydaje się wciągnięty, zmienił kształt na nieregularny. Szybkie wykrycie= większe szanse na wyleczenie! Uwaga! Rak piersi może dotknąć również mężczyzn.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx2.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA