Powiat pomaga partnerom z Ukrainy

(fot. powiat.tczew.pl)
Powiat pomaga partnerom z Ukrainy
Na przełomie kwietnia i maja Starostwo Powiatowe w Tczewie prowadziło zbiórkę humanitarną dla rejonu partnerskiego Owidiopol w Ukrainie. W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie dziesiątki osób złożyły artykuły m.in.: spożywcze, higieniczne, kosmetyczne w tym dla dzieci niemowląt, chemiczne, przemysłowe, nową odzież oraz śpiwory.

- Ponadto podczas majowego koncertu "Dagadana", wspólnie z fundacją "Mały Bohater" oraz OSP Miasta Tczewa przeprowadziliśmy zbiórkę pieniężną, również na rzecz wsparcia naszych partnerów z Ukrainy. Udało się zebrać 3065 złotych, za które zakupiliśmy kaszki, mleko modyfikowane dla dzieci i niemowląt, pieluchy, słoików z żywnością dla dzieci, szczoteczki i pasty do zębów, zestawy patyczków higienicznych, żeli i pudrów dla niemowląt, kremy ochronne i wszelakie produkty higieniczne. - informuje Marcin Stolarski, rzecznik Starostwa Powiatowego w Tczewie.

Dodatkowo, dzięki pomocy darczyńcom wspierającym działalność Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie zakupiono lekarstwa i produkty pierwszej pomocy (tj. środki przeciwbólowe, bandaże, opatrunki sterylne i środki odkażające).

Dary napływają również z zagranicy. Darczyńca ze Szwecji przekazał poprzez Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie, trzy kartony wypełnione apteczkami z artykułami pierwszej pomocy.


- Serdecznie dziękuję naszym mieszkańcom za ogromne zaangażowanie w zbiórkę i za liczne deklaracje innych form pomocy. Pomoc ta na pewno nadal będzie potrzebna, jednak sytuacja jest bardzo dynamiczna i musimy wyznaczyć kierunki dalszych działań w tym zakresie. - powiedział Starosta Tczewski, Mirosław Augustyn. - Teraz pakujemy zebrane dary, które sukcesywnie będziemy przewozić na granicę, gdzie trafią do potrzebujących. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę.


Rejon Owidiopolski jest najstarszym partnerem Powiatu Tczewskiego. Porozumienie o współpracy zostało podpisane 4 sierpnia 2004 r. Rejon Owidiopolski to jednostka administracyjna położona w obrębie Obwodu Odeskiego, którego powierzchnia liczy 815 km2. Siedzibą władz Rejonu jest miasto Owidiopol.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA