Instalacja fotowoltaiczna w Szkole Podstawowej w Dąbrówce Tczewskiej

(fot. gmina-tczew.pl)
Tczew - Instalacja fotowoltaiczna w Szkole Podstawowej w Dąbrówce Tczewskiej
Szkoła w Dąbrówce postawiła na zieloną energię. Placówka dzięki instalacji ma zaoszczędzić na rachunkach.

Instalacja fotowoltaiczna 50 sztuk paneli o mocy 18,75 kWp została zrealizowana przez Krajową Agencję Poszanowania Energii S.A. w ramach programu pilotażowego "Słońce dla Gminy", wspierającego inwestycje w odnawialne źródła energii w budynkach należących do jednostek samorządu terytorialnego.

Inwestycja zrealizowana jest w formule "ESCO", zgodnie z którą szkoła płaci za używanie i pobieranie korzyści z instalacji fotowoltaicznej z wygenerowanych oszczędności energii. Szkoła nie poniosła żadnych kosztów w związku z montażem instalacji, wyprodukowana nadwyżka energii jest formą zapłaty za inwestycję.

Wymiar edukacyjny - instalacja stanowi dla uczniów idealny przykład zastosowania nowej technologii, uświadamiającej znaczenie i korzyści dla środowiska płynące z odnawialnych źródeł energii.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • Stan_gość

  18.03.2022, 12:56

  Panele skierowane na połudnowy-zachód

  Zatem największa produkcja energii zaczyna się wtedy gdy kończą się lekcje. Widać firma "Krajowa Agencja..." zrobiła sztampę bez jakiegokolwiek rozeznania specyficznych potrzeb użytkownika.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx0.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.