W Pelplinie pojawi się pierwszy ogólnodostępny defibrylator AED

(fot. pelplin.pl)
Tczew - W Pelplinie pojawi się pierwszy ogólnodostępny defibrylator AED
Już niedługo w Pelplinie pojawi się pierwszy ogólnodostępny defibrylator AED! Automatyczny defibrylator zewnętrzny (ang. automated external defibrillator AED) to wysoce specjalistyczne urządzenie medyczne, które za pomocą poleceń głosowych i wizualnych prowadzi zarówno osoby z wykształceniem medycznym, jak i bez niego przez procedurę bezpiecznej defibrylacji w zatrzymaniu krążenia.

Koordynatorem całego przedsięwzięcia jest Kociewska Spółdzielnia Socjalna będąca podmiotem, którego członkami są dwa samorządowe podmioty prawne: Gmina Pelplin oraz sąsiednia Gmina Morzeszczyn.

Defibrylator AED bez wątpienia przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy. Bardzo się cieszę, że wspólnie z Kociewską Spółdzielnią Socjalną udało się zrealizować jego zakup. Mam nadzieję, że w niedługim czasie na terenie Gminy Pelplin pojawią się kolejne tego typu urządzenia - powiedział Mirosław Chyła Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin

Defibrylator zostanie zamontowany jeszcze w tym miesiącu na Targowisku Miejskim w Pelplinie.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +3

  Sol_gość

  24.03.2021, 10:39

  Dobra inicjatywa

  Oby się nie przydał, a jeśli będzie potrzebny, żeby znaleźli się ludzie, którzy go użyją, a nie będą się przyglądać i ewentualnie nagrywać telefonem całe zajście...

  Odpowiedz
  IP: 205.201.xx5.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.