Fara - po gotyckiej perle Tczewa pospacerujemy wirtualnie

Fara - wirtualny spacer
Tczew - Fara - po gotyckiej perle Tczewa pospacerujemy wirtualnie

zobacz galerię zdjęć: 3
Tczewską farę można zwiedzać bez wychodzenia z domu! Właśnie ruszył specjalny serwis internetowy, dzięki któremu możemy wirtualnie spacerować po gotyckiej perle Tczewa.Witryna jest dostępna pod adresem http://realizacje.pano-pro.pl/riot/fara . Projekt zrealizował - Radosław Maślanek - a pomysłodawcą i zleceniodawcą był Dawny Tczew. Tczewska świątynia została przedstawiona w formie aktywnych, panoramicznych zdjęć umożliwiających wirtualny "spacer" nawet po najbardziej niedostępnych zakątkach kościoła.

- Można m.in wejść na wieżę i z bliska przyjrzeć się dzwonom. Dzięki merytorycznej pomocy p. Doroty Piechowskiej i p. Adama Samulewicza opisaliśmy również wystrój kościoła. Klikając na np. ołtarze boczne, polichromie czy witraże osoby "zwiedzające" będą mogły poznać historię poszczególnych elementów jego wyposażenia. - tłumaczy Łukasz Brządkowski z Dawnego Tczewa.


Projekt został sfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Tczew i Ruchu Inicjatyw Obywatelskich Tczewa.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (15)
dodaj komentarz

 • -9

  czewiak_gość

  24.06.2014, 14:36

  Polak

  tylko, żebyście po tych wirtualnych spacerach nie zapomnieli pójść fizycznie do tego miejsca,...taka wirtualna podróż to dla przykutych do łóżka albo dla mieszkających na drugim końcu kraju, Czewiaki !!! Pozdrawiam !!!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx0 
 • +11

  _gość

  24.06.2014, 15:31

  tylko, żebyś nikogo nie zmuszał do chodzenia do kościoła. Jeśli ktoś nie chce, to niech lepiej nie chodzi. Jeśli ty masz ochotę, to w ogóle z kościoła nie wychodź, ale innych nie zmuszaj. Lepszy jest zawsze wierny, który do kościoła chodzi z przekonania, z własnej chęci i potrzeby, a nie z przymusu. Co do możliwości wirtualnego oglądania kościoła, to fajna sprawa i inicjatywa. Brawo. Być może, niektórzy wybiorą się do tego kościoła fizycznie, po wirtualnym obejrzeniu, ale zrobią to z własnej inicjatywy, a nie dlatego, że ktoś ich do tego zmusi.

  Cytuj
  IP: 213.17.xx8.xx5 
  +2

  wesoły turysta_gość

  25.06.2014, 10:28

  do tego gościa, który poczuł się zmuszany do wiary

  odpowiedź dla "gościa" : Człowieku, a kto Cię zmusza do chodzenia do kościoła i do wiary? O jakich Ty przekonaniach mówisz? Jesteś chyba przewrażliwiony! Tu chodzi o to, że lepiej zwiedzać fizycznie a nie wirtualnie! Chodzi o klimat! A nie siedzenie przed kompem! A taka wirtualna podróż to dla takich, co są mieszkają bardzo daleko, albo z łóżka nie wstają! Pomysł bardzo fajny, jak najbardziej popieram ale pamiętajcie, żeby Wasza turystyka nie ograniczyła się tylko do zwiedzania przez szklany ekran monitora! Również pozdrawiam !

  Cytuj
  IP: 109.207.xx6.xx0 

  Do TURYSTY_gość

  25.06.2014, 12:31

  Napisałeś wyraźnie: "tylko, żebyście po tych wirtualnych spacerach nie zapomnieli pójść fizycznie do tego miejsca," TYLKO, ŻEBYŚCIE NIE ZAPOMNIELI .................PÓJŚĆ FIZYCZNIE DO TEGO MIEJSCA. JAK CHCIAŁBYŚ TO NAZWAĆ INACZEJ? ODCZEP SIĘ. KIM JESTEŚ, ŻEBY MÓWIĆ LUDZIOM, O CZYM MAJĄ ZAPOMNIEĆ, A O CZYM NIE? GDZIE MAJĄ CHODZIĆ ITD. JAK BĘDĄ CHCIELI, TO ZAPOMNĄ, A JAK NIE BĘDĄ CHCIELI, TO NIE ZAPOMNĄ.

  Cytuj
  IP: 213.17.xx8.xx5 
  +1

  Turysta zawsze wesoły_gość

  25.06.2014, 14:40

  odpowiedź do gościa

  Czytaj ze zrozumieniem gościu: Poniżej skopiowałem dla Ciebie specjalnie raz jeszcze mój komentarz: "do tego gościa, który poczuł się zmuszany do wiary ~ wesoły turysta_gość  IP: 109.207.xx6.xx0Data: 25.06.2014, 10:28 odpowiedź dla "gościa" : Człowieku, a kto Cię zmusza do chodzenia do kościoła i do wiary? O jakich Ty przekonaniach mówisz? Jesteś chyba przewrażliwiony! Tu chodzi o to, że lepiej zwiedzać fizycznie a nie wirtualnie!  Chodzi o klimat! A nie siedzenie przed kompem! A taka wirtualna podróż to dla takich, co są mieszkają bardzo daleko, albo z łóżka nie wstają! Pomysł bardzo fajny, jak najbardziej popieram ale pamiętajcie, żeby Wasza turystyka nie ograniczyła się tylko do zwiedzania przez szklany ekran monitora! Również pozdrawiam !" Gdzie zatem w moim komentarzu znalazłeś tekst, który cytujesz: "tylko, żebyście po tych wirtualnych spacerach nie zapomnieli pójść fizycznie do tego miejsca," Czytaj na przyszłość uważniej i nie rób fermentu! Pozdrawiam Turysta

  Cytuj
  IP: 109.207.xx6.xx0 
 • +8

  mawdaw_gość

  24.06.2014, 14:40

  Gratulacje dla pomysłodawców i wykonawców! Bomba !

  Gratulacje dla pomysłodawców i wykonawców! Bomba !

  Odpowiedz
  IP: 83.11.xx4.xx4 
 • +6

  _gość

  24.06.2014, 15:13

  Bardzo profesjonalny ten adres internetowy...

  Odpowiedz
  IP: 178.33.xx8.xx1 
 • -10

  _gość

  24.06.2014, 16:19

  w srodku pozlacane oltaze i sciany a na zewnatrz ruiny i nasrane. powinno byc skromnie a na zewnatrz ladnie hm? im wiecej zlota to moze grzechy sie anuluja same. ciekawa instytucja

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx8 
 • _gość

  26.06.2014, 19:11

  myśl mistrzów wyraża się dziełem

  a w pewnych społecznościach tak własnie odwrócony porządek był też   praktykowany pod hasłem róbta co chceta z "czarnym zabobonem" proszę  przykłady: Oświecenie pod patronatem Rewolucji Francuskiej, Wielka Socjalistyczna  Październikowa, Mexico na przełomie 2 i 3 dekady XX wieku ; Hiszpania "No  Pasaran" od 1936. Ich dorobek imponuje dotąd antykulturą.

  Cytuj
  IP: 83.8.xx0.xx2 
 • +7

  M.Bad_gość

  24.06.2014, 16:59

  Dobra robota :)

  Naprawdę fajnie zrobione, gratulacje! A poza tym - faktycznie najlepiej pofatygować się do naszego największego zabytku osobiście :) .

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx1.xx1 
 • +1

  _gość

  24.06.2014, 17:53

  foty ja jazda po psylocybinach

  Odpowiedz
  IP: 84.212.xx4.xx6 
 • -1

  maala

  24.06.2014, 19:56

  co te zdjęcia takie psychodeliczne? Brrr okropność, nie podoba mi się

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +2

  Algol

  25.06.2014, 07:53

  Fajnie

  Fajna sprawa i pomysł, Gratuluje pomysłu :)

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • stary obserwator_gość

  15.11.2014, 14:11

  Wirtualny spacer po farze

  Pomysł sam w sobie świetny, ale wykonanie wirtualnego spaceru fatalny - nie chodzi o zdjęcia. Strzałka kierunku zakrywa prawie wszystko - schować jej nie można - dno. Ustawienie kierunku zwiedzania prowadzi do apopleksji - widok nie wiadomo dlaczego przesuwa się w górę lub w dół, chyba by dobrze przyjrzeć się sufitowi lub podłodze. Chcesz przybliżyć detal z ołtarza głównego, a tu albo strzała, albo drzwi - kierunek do wyjścia - zgroza. Tyle ze zwiedzania fary z 200km odległości. Będąc w tej farze ok 50 lat temu i oglądając ją teraz wirtualnie muszę przyznać, że ta w pamięci miała swoją charyzmę - ukazywała wielkość Pana równocześnie nicość człowieka - "półmrok" wiecznie tu panujący pomagał dokonać refleksji nad swoim postępowaniem, a ta obecna jej nie ma - zbyt rozpraszająca uwagę, zbyt jasna i wyzywająca - jest jakby reklamą kunsztu do jakiego doszedł człowiek, a przy tym dewaluuje wielkość Pana. Przykro mi - oto refleksja po wirtualnym zwiedzaniu.

  Odpowiedz
  IP: 77.45.xx9.xx2 
 • wesołaja_gość

  18.03.2017, 22:33

  Wirtualny spacer po Tczewskim kościele jest ok każdy może sobie obejrzeć jak wygląda i to jest każdego indywidualna sprawa czy chodzi do kościoła i jest naprawdę wierzącym.Każdy człowiek zasługuje na szansę jeśli chce się zmienić nie można tego odrzucać bo to jest tak samo jakbyś ty sam odrzucał wiarę w Boga i byś nie dawał mu szansy na lepsze jutro.Mam nadzieję że jeśli to przeczytasz trochę się zastanowisz nad tym że to jest tak podobnie i nie będziesz odrzucał,nakazywał ludziom co mają robić.Nie wszyscy ludzie są równi kolorem skóry,językiem jakim gadają,kolorem skóry tak samo jest z kościołem.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx6.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.