"Słoneczny" znowu wyjedzie na tory

(fot. mat. prasowe)
"Słoneczny" znowu wyjedzie na tory
Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim kolejna edycja dobrze znanego wakacyjnego połączenia Mazowsza z Pomorzem - pociągu "Słoneczny". Od momentu uruchomienia w 2005 r. cieszy się niesłabnącą popularnością. W tym roku wyruszy na szlak już 22 czerwca w relacji Warszawa - Ustka - Warszawa.

"Słoneczny" ponownie będzie kursował przez 7 dni w tygodniu na trasie Warszawa - Gdynia Główna - Ustka - Warszawa. Pierwszych pasażerów zabierze w podróż już 22 czerwca, a ostatni kurs będzie miał 1 września. Start "Słonecznego" ze stacji Warszawa Zachodnia zaplanowany jest o godz. 06:40. Do Gdyni Głównej dotrze o godz. 10:21, z kolei do Ustki na godz. 12:22. W podróż powrotną wyruszy o godz. 14:03 i zakończy bieg na stacji Warszawa Zachodnia o 19:42.

Natomiast "Słoneczny - BIS", kursujący między Warszawą a Trójmiastem, zostanie uruchomiony w innej formule niż w roku poprzednim. Wyjedzie na tory w dwóch terminach: 6-7 lipca
w związku z festiwalem Open'er, a także w długi weekend sierpniowy, czyli 15 i 18 sierpnia.

Ceny biletów pozostają takie same jak w roku ubiegłym. Za bilet normalny w jedną stronę z Warszawy do Ustki zapłacimy 75 zł (bilet studencki: 36,75 zł), a do Trójmiasta 60 zł (bilet studencki: niecałe 30 zł). Ponadto w tym roku również będzie obowiązywała oferta specjalna na przejazd na trasie Słupsk - Ustka. Minimalna cena biletu wg oferty dla relacji Ustka - Słupsk według taryfy normalnej wyniesie 7 zł, a maksymalna dla relacji Gdynia - Ustka - 27 zł.

Jak zwykle "Słoneczny" będzie kursował zestawiony z klimatyzowanych wagonów piętrowych. Sprzedaż biletów rozpocznie się 16 czerwca.
Przy okazji podróży wakacyjnymi połączeniami Kolei Mazowieckich, spółka zachęca również do odwiedzenia i skorzystania ze zniżek u partnera akcji "Koleją do Kultury" - Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Przypominamy także, że w pociągu "Słoneczny" można nieodpłatnie przewieźć psa lub rower.

Więcej informacji na stronie: https://sloneczny.mazowieckie.com.pl/pl

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • Darekdarecki_gość

    11.06.2024, 05:32

    Niecałe 6h w podróży w obie strony , dla 1.5h spędzenia czasu w Ustce?. o 12 jesteś na miejscu o 14 masz powrotny... słabo

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx0.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.