Trwają matury. Dzisiaj egzamin z matematyki

Matury w CKZ Nauka (fot. CKZ Nauka)
Tczew - Trwają matury. Dzisiaj egzamin z matematyki

zobacz galerię zdjęć: 6
Dzisiaj (09.06) kolejny dzień egzaminów dojrzałości. Tym razem uczniowie zmagają się z matematyką.

Ze względu na pandemię koronawirusa matury wyglądają inaczej niż do tej pory. Kuratorium oświaty wydało szereg wytycznych, którymi dyrektorzy szkół powinni się kierować podczas organizacji egzaminu. Chodzi m. in. o obowiązek zakrywania ust i nosa przez zdających, do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej; konieczność ustawienia ławek w sali egzaminacyjnej w taki sposób, aby pomiędzy zdającymi zachowany był co najmniej 1,5-metrowy odstęp w każdym kierunku, czy obowiązek dezynfekcji ławek i krzeseł w sali egzaminacyjnej przed i po każdym egzaminie oraz materiałów, sprzętów i narzędzi, z których korzysta więcej niż jeden zdający.

- Łączenie w powiecie tczewskim do egzaminu maturalnego przystąpi 899 osób (w tym z Uniwersyteckiego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie - 100 os., z Collegium Marianum w Pelplinie - 17 os. a z CKZ NAUKA w Tczewie - 55 os.). W samym Tczewie do egzaminów dojrzałości przystąpi 790 osób. - mówi Marcin Stolarski, rzecznik Starostwa Powiatowego w Tczewie.

W tym roku szkolnym egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych będzie tylko w formie pisemnej. Część pisemna egzaminu maturalnego w terminie głównym dla absolwentów wszystkich typów szkół rozpoczyna się w poniedziałek, 8 czerwca 2020 roku i potrwa do 29 czerwca. W tym roku nie będzie egzaminów ustnych.

Termin dodatkowy egzaminu maturalnego jest zaplanowany od 8 do 14 lipca br. Wyniki egzaminu w terminie głównym i dodatkowym będą znane do 11 sierpnia br. Egzamin poprawkowy odbędzie się 8 września, a jego wyniki poznamy do 30 września.

Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +8

  Nauczyciel_gość

  09.06.2020, 12:40

  Pierwsze zadanie - 16 maja było 241 zakażeń zaś 8 czerwca 599. Narysuj wypłaszczenie krzywej. Zadanie drugie - Jeżeli Szumowski kupował maseczki od swojego instruktora narciarstwa po 22 złote a tamten kupił je w Chinach po dolarze to ile razem zarobili?

  Odpowiedz
  IP: 62.111.xx3.xx0 
 • +2

  ale_gość

  10.06.2020, 07:31

  Ale we Flexie nie potrzeba matury...

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx9.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA