Szukają Ambasadorów Kociewia

(fot. pelplin.pl)
Tczew - Szukają Ambasadorów Kociewia
W Piasecznie niedaleko Gniewa, w tczewskim powiecie dnia 25 sierpnia 2018 roku, przy okazji "Piaseczno Folklor Festiwal", Kociewiacy i miłośnicy Kociewia spotkali się na I Walnych Plachandrach. Właśnie wtedy pierwszy raz przyznano tytuły Ambasadora Kociewia i Perełki Kociewia. W następnym roku plachandrowanie zakończyło się w Wirtach, gdzie odbywał się Jarmark Kociewski. Tam także ogłoszono Perełki Kociewia i Ambasadorów. Na rok 2020 zaplanowane były III Walne Plachandry podczas Festiwalu Smaku w Grucznie niedaleko Świecia. Niestety pandemia uniemożliwiła realizację tego pomysłu. Podobnie było w roku następnym... Ale oto nadszedł rok 2022 i pojawiła się możliwość organizowania imprez i uroczystości. W związku z tym nadchodzi czas na zgłaszanie kandydatur do tytułów Ambasadora Kociewia i Perełki Kociewia.

Ambasadorami Kociewia mogą zostać osoby reprezentujące różne sfery życia społecznego: kultury, edukacji, nauki, polityki, sportu, działalności społecznej i charytatywnej (wyróżnienie w kategorii indywidualnej) oraz instytucje, stowarzyszenia, fundacje, placówki kulturalne i oświatowe, zespoły artystyczne, grupy nieformalne (wyróżnienie w kategorii zbiorowej). Podstawowym warunkiem otrzymania tytułu jest szeroko pojęta działalność na rzecz Kociewia oraz szeroko pojęta promocja tego regionu.

Ambasadorem Kociewia w kategorii biznesu może zostać przedsiębiorstwo, które wykazuje związek z Kociewiem, a ponadto przyczynia się do rozwoju gospodarczego
i ekonomicznego regionu, pozytywnie wpływa na lokalny rynek zatrudnienia, wspiera - poprzez patronat lub sponsoring - wydarzenia na Kociewiu.

W tej kategorii przyznaje się ów honorowy tytuł osobno przedsiębiorstwom mikro i małym oraz średnim i dużym.

Perełką Kociewia może być uhonorowana osoba młoda (do 35 roku życia) o szczególnym dorobku w różnych dziedzinach życia społecznego (kultura, sztuka, sport, przedsiębiorczość, nauka, inna działalność) na rzecz Kociewia.

Prawo zgłaszania kandydatur mają osoby fizyczne i prawne z terenu Rzeczypospolitej Polskiej. Wnioski (załączniki do regulaminów) składać należy w terminie do 15 czerwca 2022 r. na adres: Kasztelania Bytońska, Bytonia, ul. Kasztelańska 3, 83-210 Zblewo (z dopiskiem: Ambasador Kociewia lub Perełka Kociewia). Regulaminy nagród jak i formularze wniosków znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.kociewie24.eu .

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +2

  x_gość

  12.05.2022, 09:50

  perla kociewia

  Na tym zdjeciu osoba po lewej stronie to lew nie zadna perla widac czego oczekuje popularnosci we wsi Piaseczno;

  Odpowiedz
  IP: 78.197.xx6.xx5 
 • +3

  dojna zmiana_gość_gość

  12.05.2022, 10:44

  haslo przedwyborcze 2023

  masz dwie lewe rece do pracy i bez jakikichkolwiek kwalifikacji jestes, takze nie garniesz sie do nauki, nie martw sie partia PiS pomoze Tobie godnie zyc, takze Zero z Solidarnej Polski pomoze Tobie w czasie tarapatow. To partia PiS jest to wlasciwa dla ciebie, ktora jest nad prawem Konstytucji i Bogiem

  Odpowiedz
  IP: 37.201.xx5.xx3 
 • +5

  andrzej_gość_gość

  12.05.2022, 11:28

  Na Starym Mieście, Czyżykowie czy w wybranych miejscach Suchych znajdzie się wielu ambasadorów, którzy idealnie oddadzą obraz przeciętnego mieszkańca Kociewia - pijaka bez ambicji, który tylko potrafi rano wstać po zasiłek.

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx8.xx3 
 • +1

  X_gość

  12.05.2022, 14:17

  WYGLAD ODSTRASZA

  kto to jest wyglada jak traktorzysta z PRL-u.radocha ,ze bedzie ambasadorem WE wsi Piaseczni.

  Odpowiedz
  IP: 78.197.xx6.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.