Kogo uważamy za niebezpiecznego kierowcę?

BMW, policja (fot. mat. prasowe)
Kogo uważamy za niebezpiecznego kierowcę?
41% uczestników badania przeprowadzonego przez multiporównywarkę rankomat.pl uważa, że młodzi kierowcy stanowią największe zagrożenie na drodze. Potwierdzają to policyjne statystyki. Wśród osób w wieku 18-24 lata wskaźnik liczby wypadków na 10 tys. populacji jest najwyższy w porównaniu do pozostałych grup wiekowych. Ta sama grupa respondentów wskazała, że to kierowcy BMW są najbardziej niebezpieczni na drodze.

Uczestników badania zapytano, których kierowców i właścicieli jakich marek, najbardziej obawiają się na drodze. Ponadto eksperci rankomat.pl na podstawie policyjnych statystyk przeanalizowali, kto najczęściej powoduje wypadki drogowe w Polsce.

Dodatkowo 37% ankietowanych uważa, że najniebezpieczniejszymi kierowcami są seniorzy. Natomiast 36% badanych sądzi, że niebezpieczni są niedoświadczeni kierowcy. Piesi znaleźli się na czwartym miejscu z wynikiem 34%. Według 73% ankietowanych w badaniu rankomat.pl najbardziej niebezpieczni na drodze są kierowcy BMW. Za groźne respondenci uważają również Audi (34%) i Volkswagena (11%). Jednak 8% badanych nie wiąże niebezpieczeństwa z żadną konkretną marką.

- Młodzi i niedoświadczeni kierowcy często kupują używane modele Audi i BMW, ponieważ chcą mieć szybki i sportowy samochód. To może wpływać na postrzeganie marki, skoro dane policyjne potwierdzają, że to właśnie najmłodsi kierowcy powodują największe zagrożenie na drogach. - wyjaśnia Kamil Sztandera, ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych multiporównywarki rankomat.pl.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • +7

  Paweł_gość

  04.04.2023, 07:56

  W sumie...

  ...niebezpiecznego kierowcę można znaleźć w każdej grupie - młodzi gniewni, osoby starsze, przedstawiciele w służbowych autach, niezdecydowane panie, rozmawiający przez telefon panowie itd. Jednak ostatnio mam wrażenie, że do przodu przebijają się posiadacze amerykańskich aut typu muscle car. Moc nie współgra z umiejętnościami i wyobraźnią, jazda na zderzaku, wyprzedzanie na trzeciego ... Codziennie robię trasę Tczew - Gniew - Tczew i ewidentnie w okolicach Subków - tam go często spotykam, musi mieszkać użytkownik ( bo kierowcą go nie nazwę ) pomarańczowego amerykanina - tablice N..... Co ten debil robi na drodze, to trudno opisać, chyba po prostu czas ( dla własnego bezpieczeństwa ) zainwestować w wideorejestrator.

  Odpowiedz
  IP: 158.116.xx5.xx1 
 • _gość

  04.04.2023, 08:18

  BMW

  Czyli: Bóg Mnie Wybrał, Bolid Młodzieży Wiejskiej, Będziesz Miał Wydatki

  Odpowiedz
  IP: 37.248.xx8.xxx 
 • +3

  BMW _gość

  04.04.2023, 19:18

  Odp

  Samochód BMW jest w moich rękach od 15 lat śmiga jak się należy nic się nie psuje odziwo Opinia Będziesz Miał Wydatki nie sprawdza się do mojego cacka Jazda na tylnia oś jest przyjemna przy dużej ilości koni trzeba zachować ostrożność Młodzi kierowcy kupują BMW czy audi bo mają fajne parametry ale większość z nich ma pojęcie jak panować nad bryką Do tych marek jest przyklejona łata jak masz BMW to jesteś cwaniak i masz kontrolę niebieskich

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx4.xx8 
 • +2

  check engine_gość

  04.04.2023, 19:34

  najgorszy tylko ten wordek rdzy

  ale za to wiejski lans i fajans na drodze...

  Cytuj
  IP: 87.205.xx5.xx4 
 • kierowca_gość

  04.04.2023, 20:21

  Kontrole

  A ja mam od kilku lat na pozór zwykłego VW tyle że na większej feldze i z ciemnymi szybami z tyłu i jak tylko trafi mi się jechać przed radiowozem policji od razu jestem ściągany do kontroli. Żadna z kontroli nie kończy się mandatem bo nie ma do tego powodów ale ciągłe kontrole to już dla mnie norma. Z czego to wynika ? Sami policjanci nie odpowiedzieli mi na to pytanie.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx6.xx0 
 • +3

  ku baca_gość

  05.04.2023, 08:47

  ***** ***

  Najczęściej właśnie niezdecydowane panie. Najczęsiej w okularach z nosem przy przedniej szybie. Zwykły manewr a wygladaja jakgdyby przeprowadzały operacje na otwartym sercu. Do tego małolaty . Bez doświadczenia ale lans musi byc. Niestety konczy sie w szpitalu lub na cmentarzu zabierajac najczesciej jeszcze kogos. No i kierowcy działkowcy. Panowie 70 plus. Pan Mietek jedzie do koscioła 30 km/h ale nie zważa na przepisy. Wzrok nie ten oraz refleks. No i tak na marginesie..ludzie uprzejmośc ok ale wpuszczanie z podporzadkowanej 4 auta pod rząd tworzac za soba korek nie jest ok. Chamujecie płynnosć. Jak postoi troche nic mu sie nie stanie. Jedno auto mozna wpuscic. Ktos nastepny tez wpuści.

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx6.xx3 
 • Reklama rankomatu_gość

  07.04.2023, 12:33

  Reklama rankomatu

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA