Uczniowie zmierzyli się z wiedzy o bezpieczeństwie

Straż Miejska w Tczewie (fot. tcz.pl)
Tczew - Uczniowie zmierzyli się z wiedzy o bezpieczeństwie
49 uczniów z 6 tczewskich szkół rozwiązywało test w ramach pierwszego etapu XII Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie "Bezpieczne wakacje".

Pierwszy etap konkursu odbył sie 31 stycznia w I LO w Tczewie. Do drugiej tury konkursu zakwalifikowało się 30 osób. Udało się to tym, którzy w teście jednokrotnego wyboru uzyskali co najmniej 14 punktów z 20 możliwych do zdobycia.

Następny etap odbędzie się 28 lutego. Uczniowie będą mieli do rozwiązania test z pytaniami wielokrotnego wyboru oraz pytaniami otwartymi. Najlepsi spotkają się w finale, 11 kwietnia w Muzeum Zamkowym w Malborku - Ośrodku Konferencyjnym KARWAN. Zadaniem finalistów będzie zdiagnozowanie najważniejszych problemów dotyczących bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas letnich wakacji w swoim miejscu zamieszkania oraz zaproponowanie ich rozwiązań. Komisja konkursowa oceni między innymi wartość merytoryczną każdej pracy, jej zgodność z tematem, innowacyjność, korzystanie z metod badawczych, poprawność językową oraz umiejętność zaprezentowania autorskiego projektu.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  kik_gość

  18.02.2019, 12:28

  Jesli pomysł na rozwiązanie problemu jest dobry, skuteczny i tani to innowacyjnośc nie powinna miec żadnego znaczenia

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA