Święta godne, a nie głodne. Pomóc można bez wychodzenia z domu

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Święta godne, a nie głodne. Pomóc można bez wychodzenia z domu
Już od ponad 20 lat podczas Zbiórek Żywności pozyskujemy żywność dla najuboższych. W Polsce ok. 1,6 mln osób żyje w skrajnym ubóstwie, czyli miesięcznie dysponuje kwotą poniżej 600 zł. Dla tych osób codziennym wyzwaniem jest decyzja, czy pieniądze wydać na rachunki, leki czy jedzenie. Pandemia niestety dodatkowo pogorszyła sytuację wielu z nas - utrata pracy, bankructwa firm, przymusowa izolacja spowodowały, że potrzebujących przybywa i coraz więcej ich zwraca się o pomoc do Banków Żywności.

Zbliżające się święta to szczególny czas.

- Dlatego chcemy, aby wszystkie wielkanocne stoły były zapełnione - wspólnie uratujmy te Święta i podarujmy osobom w trudnej sytuacji życiowej produkty o długim terminie ważności, takie jak: olej, mąka, majonez, żurek, przetwory czy słodycze. - informuje Bank Żywności w Tczewie.


Klikając POMAGAM mogą Państwo kupić symboliczny koszyk artykułów.


- Dzięki pozyskanym środkom zakupimy żywność i przekażemy ją do podopiecznych organizacji pomocowych, z którymi współpracują Banki Żywności oraz do osób na kwarantannie i poszkodowanych przez pandemię. Dla każdego darczyńcy przygotowaliśmy w ramach podziękowania świąteczną inspirację kulinarną w formie e-booka - przepisy podarował nam partner zbiórki - marka Winiary. Razem sprawmy, żeby te Święta były godne, a nie głodne. DZIĘKUJEMY! - dodają przedstawiciele Banku Żywności.


Więcej informacji o działaniach znajdziecie na: www.bankizywnosci.pl

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +7

  xx_gość

  25.03.2021, 10:26

  nie ma najuboższych

  nie ma najuboższych ,a jeżeli są to niech NieRząd coś zaradzi. Są biedni i ubodzy ,ale na zakup piwa i papierosów mają środki. Niech z tego zrezygnują jeżeli są biedni i nie maja na jedzenie. Dostają wsparcie z MOPS i co stracą w kilka godzin zrobią kilka godzinną ucztę i na drugi dzień są biedni i ubodzy. Przypatrzeć się kto wchodzi i wychodzi z siatkami piwa z sklepu BORYS to rzeczywiście biedni i ubodzy ,co karmia się piwem nie chlebem.

  Odpowiedz
  IP: 79.163.xx6.xx2 
 • koko_gość

  25.03.2021, 10:50

  hahaha w życiu nie pomogę, mi tez nikt nie da musze liczyc sama na siebie , a mops w Tczewie nie jest taki skory do pomocy ,cos wiem na ten temat.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx0.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.