Ponad 42 mln zł umorzonych składek w ramach "Tarczy Antykryzysowej 9.0"

ZUS (fot. Tcz.pl)
Tczew - Ponad 42 mln zł umorzonych składek w ramach "Tarczy Antykryzysowej 9.0"
Do 7 czerwca oddziały Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Gdańsku i Słupsku zrealizowały zwolnienia z opłacania składek w ramach "Tarczy Antykryzysowej 9.0" na kwotę ponad 42 mln zł. Do pomorskich przedsiębiorców trafiło też ponad 36,4 mln zł wypłaconych świadczeń postojowych.

Dzięki "Tarczy Antykryzysowej 9.0", przedsiębiorcy ze wskazanych w rozporządzeniu branż uzyskali prawo zwolnienie ze składek za marzec i kwiecień lub sam kwiecień 2020 r. Na podstawie przepisów mogą też wystąpić o zwolnienie z obowiązku opłacania składek: za grudzień 2020 r. i styczeń 2021 r., za styczeń 2021 r., albo za luty 2021 r. Wnioski o nazwie RDZ-B7 można składać za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE) do 30 czerwca. Jeśli firma ma obowiązek samodzielnego sporządzania dokumentacji rozliczeniowej, to w tym terminie musi dostarczyć również dokumenty rozliczeniowe za marzec i kwiecień.

- Przedsiębiorcy na podstawie nowej odsłony "Tarczy Antykryzysowej" mogą też dostać świadczenie postojowe od jednego, maksymalnie do pięciu razy, przy czym liczba przysługujących świadczeń jest pomniejszana o już otrzymane. Wnioski o to świadczenie można złożyć najpóźniej w ciągu 3 miesięcy od zniesienia stanu epidemii. - mówi Krzysztof Cieszyński, rzecznik gdańskiego ZUS.

Z "Tarczy 9.0" mogą skorzystać przedsiębiorcy z 62 branż, którzy odczuli negatywne skutki COVID-19. Nowoobjęci wsparciem są m.in. przedsiębiorcy, którzy prowadzą salony kosmetyczne, fryzjerskie, sklepy meblowe, budowlane, a także handel detaliczny w galeriach handlowych.


O wsparcie mogą występować przedsiębiorcy, którzy działali przed listopadem 2020 roku, a na 31 marca 2021 r. prowadzili przeważającą działalność oznaczoną jednym z kodów PKD wskazanych w rozporządzeniu.

Umorzenie składek i ponowne postojowe z ZUS przysługuje, gdy nastąpił spadek przychodu o co najmniej 40 proc. Porównuje się przychód w jednym z dwóch miesięcy poprzedzających złożenie wniosku, do przychodu z miesiąca poprzedniego albo z analogicznego miesiąca roku poprzedniego lub z lutego bądź września 2020 r.
Do tej pory w ramach wszystkich odsłon "Tarczy Antykryzysowej" pomorskie oddziały ZUS udzieliły wsparcia w łącznej kwocie przekraczającej 1,442 mld zł.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +2

  xxx_gość_gość

  11.06.2021, 08:51

  Śmiechu warte .....

  Ludzie opamiętajcie się !!! KONIEC z rozdawnictwem tego rządu ......... przecież to jest hołd dla nieróbstwa !!!

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx9.xx6 
 • Dobre dobre_gość

  11.06.2021, 16:02

  Umorzone skladki??? A u mnie w pracy szefowa latała i mordę darła, że zusy musi płacić za nas. Oooo to znowu kłamała zachłanna baba No tak takie metody dzisiejszych dorobkiewiczow

  Odpowiedz
  IP: 37.109.xx3.xx7 
 • Monika_gość_gość_gość

  13.06.2021, 14:15

  Hej

  Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu.. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: tnij.tcz.pl/?u=63e7b9

  Odpowiedz
  IP: 77.111.xx5.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA