36 policjantów mianowanych na wyższe stopnie

Święto policji (fot. mat .prasowe)
Tczew - 36 policjantów mianowanych na wyższe stopnie

zobacz galerię zdjęć: 3
W tym roku to już 101 rocznica powstania polskiej Policji. W ub. tygodniu tczewscy policjanci obchodzili swoje coroczne święto. Podczas gali awanse na wyższe stopnie otrzymało 36 policjantów. Ceremonii przewodniczył Komendant Powiatowy Policji w Tczewie insp. Dariusz Krasula, który złożył podziękowania wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym za codzienne zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa w powiecie tczewskim.

W ub. tygodniu w Komendzie Powiatowej Policji w Tczewie odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Z uwagi na szczególne obostrzenia związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa i obowiązującymi restrykcjami, tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się w ograniczonym gronie. O godzinie 10.30 na parkingu wewnętrznym tczewskiej komendy odbyła się uroczysta akademia. W trakcie ceremoniału Komendantem Powiatowym Policji w Tczewie insp. Dariuszem Krasulą wraz ze swoim zastępcą mł. insp. Radosławem Fortuną wręczyli funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie. Podczas tej uroczystości awansowało na wyższe stopnie 36 policjantów. Dodatkowo komendanci tczewskiego garnizonu w imieniu samorządowców wręczyli nagrody wyróżniającym się w służbie policjantom oraz pracownikom Policji.

Podczas uroczystości odczytane zostały listy skierowane do policjantek, policjantów i pracowników cywilnych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego, Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzeja Łapińskiego.

Komendant Powiatowy Policji w Tczewie insp. Dariusz Krasula podziękował wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym za codzienne zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego powiatu, w szczególności w ostatnim okresie, kiedy dla policjantów doszły dodatkowe zadania związane z przeciwdziałaniem koronawirusa. Dodatkowo szef tczewskich policjantów podziękował przedstawicielom lokalnych władz samorządowych za dotychczasową współpracę i współdziałanie z Policją na rzecz bezpieczeństwa w powiecie tczewskim


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • +6

  Gość _gość_gość

  03.08.2020, 07:30

  Awans

  Panie komedancie za co awans za to że policja trzyma z bandytami w Tczewie co handlują narkotykami i żadnego starego dilera nie złapali bo na komendzie w Tczewie Mafia policyjna się zrobiła za to dostali awans że nie łapią w tym mieście bandytów a małolaty nachalne latają z pistoletem na kule gumowe nie długo w Tczewie będzie dziki zachód a policja awans dostaje ja się pytam za co.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx8.xx1 
 • +2

  JAN_gość_gość_gość

  03.08.2020, 09:38

  x

  To są poważne oskarżenia ,komendant powinien zareagować

  Cytuj
  IP: 109.207.xx8.xx2 
 • +2

  Ferdek_gość

  03.08.2020, 08:13

  .

  A robić nima komu ..

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xxx.xx3 
 • +3

  JAN_gość_gość_gość

  03.08.2020, 09:41

  x

  A czy wśród tych awansowanych są tacy co przechodzą za miesiąc na emerytury i taki awans podniesie im emeryturę ,bo maja obliczane z ostatniego miesiąca ,jak za PRL a innym liczą srednią z 10 lub 20 lat

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx2 
 • +3

  Justyna _gość

  03.08.2020, 10:11

  Awans!!!? Za co???!!! Chyba nie za, zaslugi!!!! Moze rekord skserowanych dokumentow etc daje awans??.?? Niestety nasza tczewska policja w potrzebie nawala)))

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx8.xx3 
 • +3

  kizio.....r_gość_gość

  03.08.2020, 11:13

  do gość temat awans

  coś w tym jest, zgadzam się z wcześniejszym wpisem, że stare dile w Tczewie mają się dobrze...tylko dlaczego...

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx3.xx9 
 • +2

  Podinspektor slut_gość

  03.08.2020, 15:47

  No taa.. Awanse wyższa trzynastka mundurowka dodatki i wypady na kawkę do zabki i na McDonald's a później jak tchorze schowani na rynku albo przy Curie Skłodowskiej... W Tczewie patologia kwitnie po obu stronach jak widać:))

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx3.xx7 
 • +4

  Gość_gość

  03.08.2020, 20:59

  Policja

  Nieczęsto komentuję artykuły, jednak powinno tu się pojawić podziękowanie i wyrazy szacunku za ciężką służbę w tej formacji. Służbę trudną i niebezpieczną. Gratulacje awansowanym. Szacunek.

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx8.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.