Ruszyły egzaminy ósmoklasistów

Egzaminy ósmoklasistów (fot. Tcz.pl)
Ruszyły egzaminy ósmoklasistów
Dzisiaj rusza egzaminacyjny maraton dla uczniów ósmych klas szkół podstawowych - na początek język polski. Na środę zaplanowano egzamin pisemny z matematyki, a w czwartek - z wybranego języka obcego.

Wielkie sprawdzanie wiedzy - w tczewskich podstawówkach - podobnie jak w reszcie kraju - ruszyło o godzinie dzewiątej.

- W szkołach na terenie Tczewa do egzaminu podeszło blisko 1000 młodych ludzi - mówi Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Tczewie.

W całym kraju do egzaminu przystąpi ponad pół miliona młodych ludzi. Uczniowie poznają wyniki egzaminów w lipcu. Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej - a uzyskany wynik decyduje o przyjęciu do wymarzonej szkoły.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +3

  teacher_gość

  23.05.2023, 11:09

  wymarzona szkoła

  Co to znaczy wmarzona szkoła?. Szkolnictwo i poziom nauczania z roku na rok spada i to nie jest dobry kierunek.

  Odpowiedz
  IP: 88.156.xx5.xx2 
 • -9

  A co mnie _gość

  23.05.2023, 13:17

  to k*rwa obchodzi?

  Nie macie o czym pisać?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx0 
 • +1

  Art_gość

  24.05.2023, 09:50

  W sumie masz rację...

  ...nic cię to nie obchodzi. Pewnie mało rzeczy ( poza zasiłkiem z MOPS-u ) cię obchodzi, ale tak to już jest, jak się kończy edukację na 8 klasie w wieku 18 lat.

  Cytuj
  IP: 158.116.xx5.xx1 
 • -1

  Salomon_gość

  23.05.2023, 14:21

  marnosć nad marnościami

  władcy tego świata , wszystko robią by udawać,że im zależy na edukacji ludzi. Ale prawda jest taka ,że jak sam się nie douczysz to głupi będziesz i niewolnikiem do śmierci. Po co te egzaminy , po co te matury.Jak chcesz studiować to idziesz na wybrane uczelnie płacisz i się uczysz . Poziom tych szkół weryfikuje głąbów .Większość skończy karierę na poziomie 6 ooo netto i tak będą klepać biedę.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.