Podsumowanie pierwszego etapu działań akcji #TczewdlaUkrainy

Tczew dla Ukrainy (fot. mat. prasowe)
Tczew - Podsumowanie pierwszego etapu działań akcji #TczewdlaUkrainy

zobacz galerię zdjęć: 17
W gościnnym Centrum Kultury i Sztuki spotkali się wolontariusze akcji #TczewdlaUkrainy. Spotkanie było okazją do podsumowania pierwszych działań prowadzonych w ramach tej akcji.

Od pierwszych dni wojny grupa mieszkańców Tczewa zainicjowała działanie mające na celu wsparcie przybywających uchodźców. Dużą siła tego oddolnego przedsięwzięcia są wolontariusze, to na ich barkach spoczywało wykonanie wielu trudnych, czasochłonnych zadań. To spotkanie było dla nich, jako forma podziękowania za dotychczasowe działania. Dla zgromadzonych w CKiS zaśpiewała Magda Bukowska, całość dopełniły filmy podsumowujące ponad miesięczne zmagania. Całą akcją wspierało ok 60 wolontariuszy. Otrzymali oni w ramach podziękowań pamiątkowe dyplomy oraz przypinki z herbem wolnej Ukrainy. Całą akcję można śledzić na Facebook'owej stronie Tczew dla Ukrainy.

Akcja #TczewdlaUkrainy to działanie grupy działaczy społecznych i organizacji pozarządowych, które od 28.02.2022 organizują pomoc dla ogarniętej wojną Ukrainy, poprzez wysyłkę najpotrzebniejszych rzeczy na miejsce i opiekę nad uchodźcami przybyłymi do Tczewa. W skład inicjatywy wchodzą: Ruch Inicjatyw Obywatelskich Tczewa (logistyka i transport), Fundacja dla Tczewa (zbiórka rzeczowa i kwesta gotówkowa) i Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga (zbiórka finansowa).

- Do tej pory zebraliśmy i wydaliśmy 1155 kartonów pomocy (szacunkowa waga 15 ton), z których: 260 wybrane produkty trafiły do Lwowa, Iwano-Frankiwska i Łucka, a stamtąd m.in do Kijowa, 50 na granicę do organizacji charytatywnych, pozostałe na potrzeby uchodźców w Tczewie (Centrum Wsparcia na ul. Kwiatowej 2, rodziny indywidualne). W ramach akcji wysłano 10 transportów i przywieziono 60 osób z Ukrainy. Zbiórki finansowe i kwesty pieniężne przyniosły ponad 60.000. Ponad połowa tych środków została już uruchomiona na potrzeby przybywających uchodźców, ale także wysłano sprzęt medyczny, odzież termiczną, buty i żywność do ogarniętych wojna terenów. - informuje Michał Wieczorkowski.Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • -4

  gdzie _gość

  05.04.2022, 13:14

  Głupi i Głupsza ?

  zawsze pozoranci są na fotkach ?

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx4.xx3 
 • +3

  m_gość

  05.04.2022, 20:32

  co trzeba mieć we łbie, żeby to napisać

  Na zdjęciu widzę kilkudziesięciu młodych ludzi, albo jesteś debilem i nie ogarniasz należycie rzeczywistości, albo siedzisz i wylewasz swoje frustracje na innych. Tak, czy inaczej powinni ci zabrać klawiaturę.

  Cytuj
  IP: 46.205.xx8.xx8 
 • -1

  myslcie wiecej_gość_gość

  05.04.2022, 13:53

  Dla Tczewiaków , ubogo żyjących Polaków takich akcji nigdy nie było a tu jak kolega wspomniał pozoranci się znaleźli przy pierwszej okazji......smutne to wszystko...

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx5.xx0 
 • +5

  po rozum do glowy_gość_gość

  05.04.2022, 15:04

  co za porownanie, przeciez

  wojna to jest najwieksza tragedia ludzkosci

  Cytuj
  IP: 37.201.xx3.xx1 
 • No co ty_gość

  05.04.2022, 19:48

  Jaka wojna

  "wojna to jest najwieksza tragedia ludzkosci"

  A pan Jezus Chrystus powiedział,że największym problemem jest grzechem.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xxx.xx4 
 • Dikembe_Mutombo_gość_gość_gość

  05.04.2022, 21:14

  Po Twoich wypowiedziach widać że największym problemem jest ludzka głupota. Chyba w swoim ograniczonym żywocie nie spotkałeś nikogo, kto doświadczył wojny, co? W takim przypadku lepiej jest milczeć. A tak to wyszedłeś na kogoś bardzo żałosnego - typowa cebula z ciebie wyszła (chyba żeś ruski troll to wypier***!!!).

  Cytuj
  IP: 109.207.xx6.xx1 

  abs_gość

  05.04.2022, 21:39

  A już...

  Pan Jezus, trollu, jak się już na Niego powoływać, to po pierwsze pisze się od wielkiej litery (Pan Jezus), a po drugie, co najważniejsze, powiedział, że największym problemem jest BRAK MIŁOŚCI! Dowód? Można rzekomo nie popełnić żadnego grzechu, a być kanalią, bo nie mieć w sobie odrobiny miłości do drugiego człowieka, współczucia czy empatii, nigdy niczym się nie podzielić, nawet jak się ma bardzo dużo. Nie radzę w kontekście takiej ludzkiej tragedii udawać powoływania się na Chrystusa. Potężny grzech! Przykazanie milości jest najważniejszym przykazaniem, niezachowywanie go jest największym grzechem! Kropka

  Cytuj
  IP: 91.109.xx1.xx9 
 • m_gość

  07.04.2022, 09:11

  zobaczcie o czym my tu gadamy

  I to wszystko przez jednego bałwana, który nudzi się w domu, sam nic nie zrobi, albo nie ma odwagi żeby otwarcie skrytykować ludzi z którymi mu nie pod drodze (na to wygląda) cyt. "zawsze pozoranci są na fotkach ?". Cymbale nie zauważyłeś ze na zdjęciu jest 40 młodych ludzi których skrzywdziłeś swoim sądem. Oni od rana do wieczora zasuwają, a ty im przy okazji łatkę przypiąłeś, która na pewno nie motywuje.

  Odpowiedz
  IP: 94.101.xx0.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.