Dwie osoby z narkotykami w rękach mundurowych

Amfetamina
Dwie osoby z narkotykami w rękach mundurowych
Tczewscy wywiadowcy zatrzymali i przewieźli do jednostki Policji dwóch mężczyzn posiadających narkotyki. Wczoraj śledczy przedstawili, jednemu z nich zarzut kierowania samochodem po zażyciu środków odurzających oraz posiadania narkotyków. Drugi z mężczyzn także usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, ale odpowie również za kradzież maszynki do golenia i dwóch opakowań ostrzy z drogerii o łącznej wartości 530 złotych. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd.

31 stycznia policjanci z zespołu wywiadowczego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem. Zachowanie kierowcy wskazywało, że może on znajdować się pod wpływem narkotyków, dlatego funkcjonariusze przeprowadzili policyjne badanie testerem na obecność środków odurzających w organizmie.

- Wynik badania wykazał, że kierujący zażywał amfetaminę. Ponadto policjanci znaleźli przy 36-latku marihuanę. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i przewieźli go do jednostki Policji. Wczoraj mieszkaniec Tczewa usłyszał zarzut kierowania autem po zażyciu środków odurzających. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2. 36-latek odpowie również za posiadania narkotyków, za co grozi nawet do 3 lat więzienia. - mówi st. post. Katarzyna Ożóg z tczewskiej policji.


Tego samego dnia inny patrol wywiadowczy został skierowany do jednego z marketów w Tczewie, gdzie pracownik ochrony ujął mężczyznę na kradzieży. Policjanci podejrzewali, że mężczyzna może ukrywać narkotyki. Podejrzenia funkcjonariuszy okazały się trafne.


- 32-latek miał przy sobie amfetaminę. Policjanci przewieźli mężczyznę do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, gdzie spędził noc. Kryminalni, analizując zebrany materiał, ustalili, że tego samego dnia 32-latek ukradł z jednej z tczewskich drogerii maszynkę do golenia i dwa opakowania ostrzy o łącznej wartości 530 złotych. Wczoraj śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut posiadania narkotyków oraz kradzieży w warunkach recydywy. - dodaje policjantka.

32-latek był już wcześniej skazany za kradzież, dlatego za to przestępstwo grozi mu do 7.5 roku więzienia.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • Frustracja._gość

  02.02.2023, 18:17

  nie do ukarana...

  Niestety, ale ustawodawca nie stworzył przepisów pozwalających sądom karania za tego typu przestępstwa na zasadzie: wsadzić za kraty i wyrzucić klucz w morską głębinę!

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx7.xx7 
 • Jezus_gość

  03.02.2023, 14:40

  Frustracja. nie do ukarana... Japa tam analfabeto, takich jak ty powinno się utylizować za tworzenie coraz to bardziej absurdalnych przepisów, restrykcyji, kodeksów, nakazów,zakazów. Pewnie byłeś za tym, żeby antymaseczkowców zamykać w więzieniach... a niezaszczepionych odizolować od społeczeństwa,"żeby odebrać im smak życia "

  Cytuj
  IP: 188.147.xx4.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.