28 interwencji w ciągu tygodnia

Wypadek (fot. KP PSP Tczew)
Tczew - 28 interwencji w ciągu tygodnia
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 08.06.2020 roku do 14.06.2020 roku zanotowano łącznie 28 zdarzeń, w tym 3 pożary, 25 miejscowych zagrożeń.

Ważniejsze zdarzenia

12.06.2020r. Małe Walichnowy - pożar ładowarki teleskopowej

Po przybyciu na miejsce zastano pożar ładowarki teleskopowej z podczepioną przyczepą z balami siana. Pożar ugaszono przy użyciu ciężkiej piany gaśniczej. Po ugaszeniu, ładowarkę schładzano przy pomocy jednego prądu wody. W akcji gaśniczej brały udział po jednym zastępie z JRG Tczew, OSP Wielki Garc oraz OSP Małe Walichnowy.

12.06.2020r. Wielka Słońca - wypadek drogowy
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zderzenie dwóch samochodów osobowych VW i Audi. Działania straży polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie rannej, zneutralizowaniu rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz usunięciu z jezdni, stwarzających zagrożenie porozbijanych elementów konstrukcyjnych pojazdów. W akcji ratowniczej brały udział zastępy z JRG Tczew oraz z OSP Gniszewo.

Drukuj
Prześlij dalej