Starostwo wprowadza ograniczenia: załatwienie spraw telefonicznie bądź drogą pocztową

Starostwo Powiatowe (fot. tcz.pl)
Tczew - Starostwo wprowadza ograniczenia: załatwienie spraw telefonicznie bądź drogą pocztową
Tczewskie Starostwo Powiatowe wprowadza szczególne środki ostrożności z tytułu zagrożenia koronawirusem. Aby udać się do placówki, będziemy musieli najpierw telefonicznie się umówić. Co jeszcze?

Poniżej komunikat starosty tczewskiego, Mirosława Augustyna:

Na podstawie art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 374) w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2 polecam:

1. W budynku Starostwa Powiatowego w Tczewie od dnia 16 marca 2020 r. sprawy załatwiane będą telefonicznie lub drogą pocztową. W szczególnych przypadkach osobiście za uprzednim zgłoszeniem telefonicznym.

2. Wydział Komunikacji, Transportu i Dróg na chwilę obecną pracuje bez zmian. Jednocześnie przypominamy, że część spraw w tym wydziale można załatwić drogą telefoniczną lub mailową.
3. Biuro Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego i Mediacji będzie nieczynne dla klientów do odwołania. W przypadku spraw pilnych - wymagających natychmiastowej konsultacji prawnej, prosimy o kontakt pod nr tel. 58 77 34 912 lub mailowy punkt@powiat.tczew.pl.
4. Interesanci umówieni telefonicznie będą wpuszczani do budynku przez Dyżurnego Starostwa po uzyskaniu informacji - kto?, do kogo?, i w jakim celu przybył? Następnie, zejdzie do nich pracownik danego wydziału/instytucji, który bądź zakwalifikuje sprawę jako wymagającą pilnego załatwienia, bądź umówi klienta na inny termin.
5. Starosta Tczewski apeluje do klientów/petentów Starostwa Powiatowego w Tczewie
i instytucji funkcjonujących w budynku Starostwa o rozważne korzystanie z usług urzędu w obecnej sytuacji zagrożenia koronawirusem.
6. Starosta prosi o przemyślenie załatwienia sprawy w urzędzie w późniejszym terminie. Prośba wynika z odpowiedzialności za zdrowie osób korzystających z urzędu
i urzędników oraz konieczności podejmowania profilaktycznych działań eliminujących zagrożenie epidemiologiczne.
7. W miarę możliwości proszę wykorzystywać alternatywne sposoby komunikacji
z urzędem: przez ePUAP, wysyłając pisma/wnioski przez pocztę elektroniczną: starostwo@powiat.tczew.pl lub telefonicznie.
8. Adresy mailowe i numery telefonów do wszystkich komórek organizacyjnych Starostwa znajdują się na stronie bip.powiat.tczew.pl .
9. W związku z zaistniałą sytuacją nie należy obawiać się konsekwencji wynikających z niedotrzymania obowiązujących terminów.

Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • taki jeden_gość

  12.03.2020, 14:44

  Dobrze, że zdążyłem odebrać dowód rejestracyjny

  Odpowiedz
  IP: 83.21.xx3.xx9 
 • Brakpodstawy_gość

  12.03.2020, 20:03

  Niekompetencja, czy ja czegos nie wiem?

  Ten ar 11 ust 1 ustawy faje prawo wojewodzie a bie staroscieArt. 11. 1. Wojewoda może wydawać polecenia obowiązujące wszystkie organy administracji rządowej działające w województwie i państwowe osoby prawne, organy samorządu terytorialnego, samorządowe osoby prawne oraz samorządowe jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej w związku z przeciwdziałaniem COVID-19. Polecenia podlegają natychmiastowemu wykonaniu. O wydanych poleceniach wojewoda niezwłocznie informuje właściwego ministra. 2. Prezes Rady Ministrów, na wniosek wojewody, po poinform

  Cytuj
  IP: 109.197.xx8.xx4 
 • -10

  ..._gość

  12.03.2020, 14:53

  Robić im się nie chce.

  Za dobrze mają.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx9 
 • +2

  Ja_gość_gość

  12.03.2020, 17:24

  ...

  Ale ty gosciu jestes ograniczony

  Cytuj
  IP: 37.47.xx1.xx8 
 • +1

  Zniesmaczona_gość_gość

  12.03.2020, 18:30

  W starostwie w Tczewie ten punkt porad prawnych to powinni zlikwidować i to z hukiem. Siedzi typ kasę bierze za nic , bo nawet prostego pozwu podwyżkę alimentów dla dziecka nie umie napisać. Już lepiej wydać ta stówę i iść do prawdziwego radcy, a nie do tego co tam siedzi za kare i wszystko robi na odpie........

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx0.xx9 
 • +1

  Gh_gość

  12.03.2020, 19:59

  Za stowe to Ci MOZE wodzirej 30 minut na weselu zagra

  Cytuj
  IP: 109.197.xx8.xx4 
 • +2

  Benek _gość

  12.03.2020, 18:31

  Wydział komunikacji

  ,, Pracuje bez zmian'', czyli jak zwykle nie działa.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx8.xx7 
 • Zniesmaczona_gość_gość

  13.03.2020, 11:00

  Do gaha

  "Za stowe to Ci MOZE wodzirej 30 minut na weselu zagra"

  No właśnie prawnik mi napisał pozew o podwyżkę i zapłaciłam sto złotych. Jak nie znasz się na kosztach prawnych ograniczony prostacki tczewski wsioku to nie zabieraj głosu w dyskusji prymitywie.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx0.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.