Oszuści podszywają się pod ZUS

Email, komputer, wiadomość
Tczew - Oszuści podszywają się pod ZUS
Niektórzy klienci  Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ostatnich dniach otrzymali maile z informacją np. o braku opłaconych składek. ZUS drogą mailową nie kieruje informacji o rozliczeniach.

W ostatnich dniach niektórzy z klientów ZUS otrzymali maile z informacją o błędnie opłaconych składkach lub o braku wpłat. Fałszywa korespondencja jest wysyłana z adresów: kancelaria.zus@wp.pl, zus-skladki@wp.pl, zus._kontakt@wp.pl, ZUS@gov.pl zus_info@wp.pl.

W żadnym przypadku nie należy odpowiadać na takie maile, ani otwierać zawartych w korespondencji załączników. Mają one bowiem najczęściej na celu zainfekowanie komputera i uzyskanie dostępu do danych wrażliwych, które zapisane są w jego pamięci.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych drogą mailową nie kieruje informacji o rozliczeniach. Za pośrednictwem korespondencji elektronicznej klienci Zakładu nie otrzymują żadnych wezwań do zapłaty czy informacji o nadpłatach. Tą drogą ZUS kontaktuje się jedynie z tymi klientami, którzy posiadają konto na Platformie Usług Elektronicznych i wybrali taką właśnie formę kontaktu. Mail w takim przypadku zawsze zawiera imię i nazwisko konkretnego pracownika ZUS.


- W sytuacji, w której ktokolwiek z klientów ma wątpliwości co do nadawcy otrzymanej korespondencji, prosimy o kontakt z najbliższą placówką Zakładu lub Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00 lub adresem mailowym cot@zus.pl. - mówi Regionalny Rzecznik Prasowy, województwa pomorskiego Krzysztof Cieszyński.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • ZUS _gość

  04.03.2020, 09:05

  cię zje

  chwila , a ten ZUS to taki czysty , taki bez winy , taki nieskazitelny. Ludzie swoje wiedzą co to jest ten ZUS http://www.youtube.com/watch?v=uUwGvx4akUU

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA